0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (2,865 puan) tarafından

Sizlere biraz hamileliğim den bahsetmek istiyorum.

Eşimle 5 sene önce evlendik ikimiz de bir kaç sene hiç çocuk düşünmedik önce evliliğimize alışmalı ve birbirimize doyasıya vakit ayırmalıydık ve gezebildiğimizce gezmeliydik. Yaklaşık 1.5 sene önce yani Nisan 2018 de anne-baba olmaya karar verdik ve korunmayı bıraktık. Nedense ikimiz de hamile kalma sürecini hiç düşünmemiştik. Sanki isteyince hemen anında bir bebeğimiz olabilir gibi geliyordu :D stres yapmamaya çalıştık ve 5 ay sonunda doktora gittim doktor yumurtlama günümün 6. 7 günler arasında olduğunu söyledi aynı zamanda rahim duvarımda incelme varmış. Progestan yazdı 3 ay kullan gel dedi ama 3 ay daha korunmamı iste ama şansa bak ki ben o ay hamile kaldım ve 5 ayın sonunda o güzel müjdeli haberi aldım 3+3 haftalık hamileydim :) musmutlu bulutlar üzerinde gezdik günlerce haftalarca. Kalp sesini ilk 8+6 da duydum ve duyduğum en güzel ses oydu. Ben hiç hamile gibi değildim tabi hiç bir belirti yoktu herkes bulantı sancıdan dert yanarken ben güle oynaya geçiriyordum ta ki renkli ultrasona girene kadar. Bana bebeğin engelli denildi hatta aldırmamı istedi doktor. O an dünyam başıma yıkıldı ama bir saniye bile düşümeden rabbimin bana emaneti ve o benim evladımı nolursa olsun doğurucam dedim hiç bişi olmamış gibi çıktım o kapıdan. Eve girer girmez yıkıldım. Kapının eşiğinden bir adım öteye gidemedim hıçkıra hıçkıra saatlerce ağladım eşim teselli edecek kelimeler ararken ben tüm dünyaya algımı kapatmıştım eşime tek söylediğim annen dahil hiç kimse bilmiycek bunu dedim. Buraya bile yazamadım kendi içimde fırtınamı yaşadım 6. Ayın sonuna gelirken çocuğumun sağlıklı ve hiç bir sorunu olmadığını öğrendik.. Binlerce şükürler olsun ki rabbim kapısından dualarımı geri çevirmemeşti. Sonrasında eşi aşağıdaydı erken doğum riski çıktı başıma :) başa gelen çekilir tabi dikkat ettim hep. Ben tam da karamsarlığa düştüğüm yalnızlık hissettiğim o dönemlerde sizleri tanıdım burayı keşfettim. Buranın beni etkileyen en güzel yanı sohbet özelliği olması ve benim gibi bir çok kişinin aynı yada benzer sorunlar yaşamaları soru cevap özelliği ile bilgi paylaşımı yapılıyor olmasıydı. Doktora da merak ettiğim soruları soruyordum ama buranın yeri hep ayrıydı. Tecrübesiz bir anne olmak istemiyordum burası sayesinde eksiklerimi fark ettim. Günlük gelen bildirimler bana moral oluyordu ve zaman zaman gebeliğin verdi stresi alıyordu benden. En önemlisi de çok güzel arkadaşlıklar edindim ❣️iyi kötü günlerim oldu. Şimdi yine uygulamanız desteğini alarak dünyalar güzeli kızımı büyütüyorum. en başta uygulamanın kurucusunu tebrik etmek istiyorum bizlere böyle bir ortam sunup her zaman fikirlerimize önem vererek burda güzel keyifli ve bilgili zaman geçirmemizi sağladığı için ve tabi ki burada bir aile ortamı oluşturan buraya renk katan, deneyimleri ile bizleri bilgilendiren tüm kullanıcılara çok teşekkür etmek istiyorum ben ❣️❣️ hepiniz iyi ki varsınız 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
kalbinii yerim senin❤
(2,865 puan) tarafından
Bende senin canımmmmmmsın❣️❣️
tarafından
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤hep 12 karakter yüzünden sjsjs
-Reklam-
+1 oy
(81 puan) tarafından

Merakla okudum yazini etkilendim <3

(2,865 puan) tarafından
Dokunabildiysem ne güzel ❣️
+1 oy
(4,758 puan) tarafından
Neler yaşamışsın kıyamam tatlım çok şükür miniğin iyi ve sağlıklı geçti o günler atlattın tatlım sende iyi ki varsın canım benim ❤️❤️❣️❣️
(2,865 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❣️ iyi kötü geçti çok şükür o günler
(4,758 puan) tarafından
Rica ederim balım çok şükür herkesin içinde tuttuğu anlatamadığı sıkıntıları var tatlım
+1 oy
tarafından

Sende iyi ki varsın şekerim gerçekten çok güzel yazmışsın <3 bende bu uygulamayı çok beğeniyorum sürekli gizli klasörde eşim görmesin diye :D siler sürekli çünkü :ermm: hiç bir sosyal medya kullanmıyorum bi burası var yetiyor bana 

(2,865 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❣️ ben burayı büyük bir keyifle kullanıyorum :)
tarafından
Aynen bende valla canım birbirimizi gormeden de sevebiliyoruz bu çok hoş bence
+1 oy
(266 puan) tarafından
Allahm uzun ömürler versin kızına ve sana canım benim :) sende İyiki varsın güzel yüreklim benm
(2,865 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim canım ❣️
+1 oy
(1,816 puan) tarafından
Maşallah cnm Allahım onu size bağışladı çok şükür ❤❤❤
(2,865 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❣️ ❣️
+1 oy
(653 puan) tarafından
Duygular bu kadar güzel anlatilmazdi.. Bende sana teşekkür ederm boyle guzel bi kullanici olduğun  icin.
(2,865 puan) tarafından
❣️❣️❣️ Sizleri tanımak gerçkten çok güzel
+1 oy
(64 puan) tarafından

Çok uzun sjjsjsjjsjsjsjjssjjsjsjs 

Ama seni iyiki tanımışım <3
(2,865 puan) tarafından
❣️❣️❣️❣️ Canımsın
+1 oy
(5,436 puan) tarafından

Çok güzel anlatmışsın kuzum iyiki vazgecmemissin meleginden, hep musmutlu yaşarsın inşallah meleginle <3

(2,865 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❣️
+1 oy
(301 puan) tarafından
Hiç sıkılmadan okudan  .Ve bir kez daha tak ettiki  Allahtan asla ama asla ümit kesilmez .kim ne derse desin .ne kadar güzel ki sen bu imtihanı geçmişinki  Allahü teala  sana hediyeni eksiksiz vermiş başka biri olsaydı isyan ederdi ederdi yani maşallah sen şükür bile etmişsin ❤ iyi ki sende varsın  ☺
(2,865 puan) tarafından
Evet aslında yaşadıklaırmız hep bir sınav. Bende bu şekşöde düşündüğüm için asla vazgeçmeyi düşğnmedim ve sağ salim kucağıma almayı nasip etti Rabbim şükürler olsun. Rabbim isteyen herkese de nasip etsin inşallah ❣️
+1 oy
tarafından
Rabbim sana kızına eşine uzun ömürler versin canım musmutlu günler geçirin insallah dualarindan benide eksik etme canım bu bebeğimi sagkli kucağıma alayım ❤️❤️❤️
(2,865 puan) tarafından
Aminnnn çok Saol canım benim ❣️ ❣️ ❣️
+1 oy
(1,428 puan) tarafından

Çok güzel anlatmışsın yaşadığın süreci.Benim burada dikkatimi çeken şey çok kişi bebeğine engelli denildiğini ama daha sonra sağlıklı bir bebek doğurduğunu yazıyor.Ben doktorların bu kadar çok yanilmalarina şaşırıyorum.Yani sanki bu durum son zamanlarda çok arttı.Ben artık altında başka bir şey olduğunu düşünüyorum böyle söylemelerinin.Uygulamaya gelince evet gerçekten de hamilelik sürecinin stresini ve tedirginligini burada diğer hemcinslerimizle paylaşmak bu süreci daha güzel bir hale getiriyor :)

(2,865 puan) tarafından
Valla bilmiyorum tıp bu kadar ilerlemişken nasıl bu kadar ciddi yanılmalar oluyor aklım almıyor. Benim gibi çok aile var biliyorum burda da okudum okuyoruz da. Ama herkes bizim gibi güçlü yaklaşmıyor vazgeçenler çok aile de oluyor malesef.
+1 oy
tarafından
Sende iyi ki varsın canım ❤ ❤ 
(2,865 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❣️ ❣️ ❣️ ❣️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 186 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Aybukee (1,228 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
13 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde PrensAnnesi6 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
20 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,603 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
17 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Slvr2446 (19 puan) tarafından soruldu

378,946 soru

11,343,014 cevap

34,808 kullanıcı

...