0 oy
1,170 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından

Selamün aleyküm kızlar aranıza yeni katıldım.. 

Biz kaynanamlara 15 günlüğüne misafirliğe geldik. Geleli iki gün oldu benimde küçük bebeğim var, 3 kaynım kaynanam bide eşim hepsi dışarı çıktı beni  evde yanlız bıraktılar. Sözde kaynanam ve büyük kaynım hastaneye gidecek eşimde diğer iki küçük kaynımı berbere götürecek.  Neyse bir baktım kaynanam beni görüntülü arıyor mağazadan tunik gösteriyor beğenmem için bende istemiyorum dedim üstümde görmeden almam dedim. Sonra da eşime mesaj attım bana birşey alırsan yırtar atarım diye.. 

Neyse bende öğlen yemeği yaptım onları bekliyorum ki gelsinler yemek yiyelim bir baktım hepsinin karnı yok dışarda yemişler, bana haber de vermediler biz yedik sen ye bizi bekleme demediler. Yada beni düşünüp bana da getirebilirlerdi

Çok kırıldım gerçekten siz benim yerimde olsaydınız ne tepki verirdiniz 

34 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sorun bunun neresinde ben onu anlamadım bence sen çok fazla abartıyorsun 
(652 puan) tarafından
Buldumu hahahahahs
(3,721 puan) tarafından
Tabi ki hadi çıktılar gittiler eşinin seni de düşünüp yemek getirmesi lazım çok ayıp bişey bu. Benim eşimde başta hiç bilmezdi böyle şeyler bende kendi ailemde böyle görmedim en kötü bi tavuk bile pişse evde herkes olacak da öyle yenecek söylene söylene anlata anlata eşime de öğrettim :D helal kız çok iyi yapmışsın :D
(35 puan) tarafından
Yok kaynanam gittikten sonra buldum :D
(3,721 puan) tarafından
Tüh neyse yapacak bişey yok şans işte :D
(35 puan) tarafından
Hahaha aynenn öyle canm :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından

abartmışsın canım . Geçerken görmüş beğenmiş,sanada sormak istemiş. Benimde k.validem alır gelir hatta:D

(35 puan) tarafından
Benim kayınvalidem bana alır gibi yapar ama kendine beğenir ikisininde hesabını eşime kilitler ondan dolayı çok sinir oluyorum
(2,355 puan) tarafından
Kız neyini abartmış resmen kandırıp çıkmışlar. Birde yüzsüz gibi Tunik gösteriyor nispet olsun diye.
(35 puan) tarafından
Doğru vallahi resmen nispet yaptı
+1 oy
(7,663 puan) tarafından
Bi mesele yok bence biz de annemle oglumu hastaneye götürdüğümüzde tahlil vs beklerken gezeriz bir seyler yeriz yani nolcak evde babam varsa ona demeyiz yedik diye 
(35 puan) tarafından
Ya tabiki o apayrı bir konu benim söylemek istediğim şey. Biz zaten gurbetçiyiz yılda bir iznimiz var onu da eşimin memleketinde geçiriyoruz zaten dışarı yüzü gördüğüm yok burda da eve tıkanıp bu şekilde yapmaları canımı sıktı açıkçası
(7,663 puan) tarafından
Ama hastaneye gitmisler seni götürseler bu sefer hamile halimle peşlerinden sürükledi diye düşünebilirsin
(35 puan) tarafından
Yok kız hamile değilim 5 aylık bebişim var, ama eşim de vardı kaynımı berbere götürdü beni cafede felan bekletebilirdi iki yıllık evliyiz toplasan 3 kere gelmemişimdir yapayalnız hissettim kendimi
+1 oy
(2,524 puan) tarafından
Ee bizde bazen dışarıya başka işe çıkarız mağazaya gireriz bazen beğendiniz birşey olursa alırız hicbirsey değil can sikintisindan gireriz. Bence seni arayıp sormaları seni düşündüklerini gösteriyor yinede sen bilirsin
(35 puan) tarafından
Kaynanam gezmeyi harcamayı çok sever eşimi buldu mu muhakkak birşey aldırır eminimki bana alacak ayağına kendine de birşeyler aldıracaktı. Geçen bayramda aynısı oldu bana kıyafet almaya gidiyoruz diye çıktık bir bakmışız ona alıp çıkıyoruz
tarafından
E alsın annesi degilmi
(2,524 puan) tarafından
Aynen öyle annesi tabiki alicak ne var bunda alsinda bı zahmet biz annelerimize birşeyler alimiyormuyuz
0 oy
tarafından
Aynısını yapardım 
(35 puan) tarafından
Bende çok sinir oldum, zaten gurbetteyiz gezme yok birşey yok senede bir kere eşimin memleketine geliyoruz onda da evde bıraktılar beni
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Aleyküm selam 

Tabi haklısın seni niye goturmediler ki o şehri gezdirselerdi ne olacaktı yani
(35 puan) tarafından
Gezmek için gitmediler ama gezmisler sağolsunlar
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bnce eşinin seni düşünmesi lazım. O dusunmezse kimse düşünmez. Eşini uyar bı daha yapmasin
(35 puan) tarafından
Uyardım zaten, kayınvalidem yarın yine ısrarla götürmek istiyor ama eşim ağzının payını aldı bakalım gidecek mi dört gözle yarını bekliyorum
0 oy
(339 puan) tarafından
Çok haklısın canım sen gezmeye gitmişsin asıl seni götürmeliler niye saklıyolar ki küçük bebek var diye hiç mı çıkmıcaksın dışarıya 
(35 puan) tarafından
Yok canım amaç eşimi yanlız bulup para harcatıp keyif yapmak ben varken çekiniyor almaya ama yinede alıyor
(339 puan) tarafından
Eşinde hata sensiz gitmiş gizli
(35 puan) tarafından
Aynen öyle canım yorumun için teşekkür ederim
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Haklısın abartmamissin düşüncesizlik etmişler 

(35 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(788 puan) tarafından
Yani sen gitmek istedin seni götürmek istemedilerse haklısın birde eşin yanlarindamiydi canım her türlü benimde  canım sıkılır di 
(35 puan) tarafından
Ya hep çıkmadan önce bana derdi hadi hazırlan çıkalım, şimdi soran eden olmadı tam çıkmak üzereyken gelecekmisin dedi bende yok dedim rahat rahat eşime para harcatmak için götürmedi eminim.
Evet canım eşimde yanlarındaydı ben yanlız evde kaldım
(788 puan) tarafından
Yanlış yapmışlar canım ben olsam benimde canım sıkılır di
(35 puan) tarafından
Doğru diyosun canım yorumun için teşekkür ederim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ben olsam benimde canım sıkılırdı ama eşime bir şey alma yırtarım falan demezdim canım 
(35 puan) tarafından
Bir anlık sinirle söyledim:-(
0 oy
tarafından
Yani arabada yer yoksa ve spontane gelistiyse bişey diyemem ama diğer türlü bende kızardım. Bari yemek yapma biz dışarda yicez deselerdi boşa yapmazdın.
(35 puan) tarafından
Aynenn öyle canm boşuna hazırlık yaptım
Arabada yer vardı tam herkes hazır çıkacaklar ondan sonra bana soruyorlar sende gelecekmisin diye sinir oldum
tarafından
Aman sende ne sinir oluyorsun bekleyin geleceğim deseydin
(35 puan) tarafından
Kız keşke deseydim :-)
0 oy
(913 puan) tarafından
Çok haklısın çok ayıp etmişler canim benim kaynanada hep bensiz çıkma derdinde olur seni çok iyi anlıyorum 
(35 puan) tarafından
Evet evet hiç sorma yarında zorluyor çıkalım diye bakalım eşim gidecek mi yine sabırsızlıkla bekliyorum yarını
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bence çok haklısın Ben olsam ben de bozulurum dışarıda Onlar yemek yemişler evdeki insanı da düşünmeleri gerekirdi Madem dışarıda yiyeceklerde sana söyleselerdi de sen yemek yapmasaydın boşuna kendini yormasaydın yani özellikle sen evde bırakmaları da saçma hastanede işleri bittikten sonra çarşıda buluşabilirdiniz Önemli olan istemek yani
(35 puan) tarafından
Aynen öyle çok kırıldım sizlere sormak istedim Canım yorumun için teşekkür ederim :-)
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Valla senin yaptığında çok normal bir şey değil kadın düşünmüş seni bayramda geliyor bir şey almak istemiş sen yok felan diyorsun eşine alırsam yırtarım diyorsun hiç düşünmüyor musun eşime bunu diyorum kalbi kırılır felan diye nasıl onlar dışarda yediler sana getirmediler kalbin kirildi oo bir erkek diye kalbi yok mu biraz bence eşlerimizin yerine koymalıyız kendimizi kendine yapilmasini hoşlanmadın şeyi karşındakine yapılmamalı bunlar benim düşüncelerim .
(35 puan) tarafından
Ben şahsen o tepkiyi verince empati yaparak verdim. Eşim benim memeleketime gelse onu evde yanlız bırakıp dışarı çıkmam üstelik onu aç bırakmam. .
Kaynanamın asıl amacı da kendine aldırmak ben istemeyince oda alamadı
(1,392 puan) tarafından
Burda bilemeyiz onlar kafa yapısı nasıl felan ama huzursuz olduğun bı durum varsa bunu eşinle paylaş
(35 puan) tarafından
Doğru diyosun canım yorumun için teşekkür ederim
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Bence haklısın küçük bebeği olan dışarı çıkamaz mı seni de götürselerdi yada arayıp haber verselerdi 
(35 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Abartmışsın bacım boşver sıkma canını kötü bir şey yok bunda 
(35 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için :-)
0 oy
(881 puan) tarafından
Yaa aynı tepkiyi veririm ne demek beni evde tek koyup gezecekler bide yemek yiyip gelecekler karnımız tok ne demek insan söylerken utanır eşime çok kızarım bazen ama bu konuda hakkını yemem çarşıya çıktığında açıksa da oturup bi döner bile yemez biz yokuz diye eve biseyler alır evde beraber yeriz böyle olmalı kesinlikle haklisin insan üzülür kırılır dışlanmış hisseder senin yazdığını okurken ben burda kötü oldum 
(35 puan) tarafından
Maşallah size canım benim, ya benim eşimde normalde düşüncesiz değildir ama noldu bilmiyorum. Ne kadar gelinleri olsam da yabancıyım sonuçta Diyarbakır dan Ankara'ya geldm  toplasan 3 defa gelmişimdir kaynanama birşeyin yerini bilmiyorum ona rağmen çabalayıp birşeyler hazırladım. Kaynanamın asıl amacı eşime para harcatmak ondan dolayı beni götürmediler
0 oy
(230 puan) tarafından
Ee aldığı elbiseyi alma yırtarım demişsin getirecekleri yemeği niye  yiyeceksin ki
(35 puan) tarafından
Ama öğrendikten sonra sinirlenip söyledim
0 oy
(35 puan) tarafından
Sinir sinir oldum 
(3,219 puan) tarafından
Bugün de mi gittiler dışarı niye sinir oldun yine

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 530 göst.
0 oy
17 cevap 485 göst.