0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından

image

kızlar bu bebek sma hastası.  Burda Bi çok post okuyorm cocuklarimin kilosu maşallah gayet iyi olmasına rağmen. Bebeğim zayif mi diye sorular okudum. Ve bebeği ondan çok daha zayıf olan anneler üzülür mi diye düşünülmüyor. Eet Türk halkı olarak zman zaman hepimiz kilo yu sağlıklı orantılı gösteririz ama öyle değil. Misal bu çocuk zayıf doymuyor mu ? Ne alaka ülkede ki zayif insalariin hepsi aç mi. Yada kilolular çok mu sağlıklı.. gerçekten kilosu yazayım olupda üzülen anneler görüp şükür sebebi sayarlar belki. Rabbım bu bebeğimizn de tedaviye kavuşmasını sağlasın inşallah  ( örnek olarak birisi bebeğim 4 aylık 7 200 gram çok zayif diyolar yazmıştı)   ee el insaf yani 

8 Cevaplar

0 oy
(2,806 puan) tarafından
Yani bu örnekle senin demek istediğin şeyin alakası yok Rabbim şifa versin zaten hasta bi çocuk 
(2,423 puan) tarafından
Nasıl yok ?   Misal zayif diye üzülen bu anne bu yavruyu görünce şükür eder. Ayrıca ben çocuk beslenmiyosa gerçekten doktora göre zayıfsa falan bunlardan bahsetmiyorum.  Kilosu iyi olduğu halde takanlara lafım.
-Reklam-
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ama ben dayanamam =(((( zaten ağlamaya yer arıyorum evlatla sinanmak çok zor beee "( allahım ailesine sabır versin güç kuvvet versin inşallah bu yavruma da şifa versin inşallah tez vakitte
(2,423 puan) tarafından
Ağlama kuzum Rabbım sınamasın inşallah kimseyi sevdikleriyle Amin inşallah
0 oy
(916 puan) tarafından
O postlar beni de çok rahatsız ediyor maalesef tatminlilkk
(2,423 puan) tarafından
Banada öyle geliyor hani birileri saçmalama cocgunun kilosu gayet iyi desin de ici rahatlasın. Ama bebeği daha zayıf olanlar üzülür mü kimse takmaz
0 oy
tarafından
Ama yanı bu cocukla ne alakaıs var saglıklı cocugun kılosunun
(2,423 puan) tarafından
Bende diyorm ki sağlıklı olsun da kilo önemli değil demek istiyorm. Gayet mantıklı Bi bağlama yaptım yani daha ne kadar alakalı olabilir konuyla burda çok kilo posto okuyorm kilosu iyi olmasına rağmen yakınan. Onlardan bahsediyorum. Zaten gelişimi sıkıntısıyla bebeğin ona çare aranır yani
tarafından
Kuzum ama bu hastalık genetık bırsey bılıyosun bır kılo sınırı var onun uzerıne gecerlerse tedavı olamıyorlar o yızden bu cocuklar cok az beslenıyor, burdakıler ıcın bende her gordugumde kızıyorum bılerek de yapıyolar hep fazla kılo oldugunu bılerek az dıyolr
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Çok çok haklısın ama çoğu anneyi de haksız görmeyin o çevre baskısı var ya annelerimiz kaynanalarımız başta olmak üzere çevre baskısı insanı yiyip bitiriyor insanın içine öyle bir kuşku düşürüyorlar ki yiyip bitiriyor insanı bu birazda psikolojik rahatlama aslında. 
(1,369 puan) tarafından
Ay sorma canım vallahi bir kilo vermiş olsa 500 gram 600 gram vermiş olsa bile bu çocuk niye zayıfladı bir şey yedirmiyor musun diye soruyorlar sürekli ya rabbi Ben de artık diyorum ki hep size geldikçe kilosu düşük görünüyor nedense bence burada yiyemiyor çocuk diyorum . Siz iyi yediremiyorsunuz herhalde diyorum.Ne yapayım ne diyeyim artık bıktırdılar Gören de 4-5 kilo vermişsin ancak bir kiloyu gramı bile kafaya takıyorlar
(2,423 puan) tarafından
Öyle tabiki ben görüp te Bi nebze çevre baskısını takmazlar belki diye düşündüm. İnan ki çocuğun kilolu da olsa zaten yaranamazsın. En basit örnek her sağlık ocağına gittiğimde. Kaynanam kaç kilo olmuş diyo Hep gelişimi iyi diyip uzatmiyorum. Ama boyu basilkafa çevresi bingildagi gelişimi nasıl diye soran yok. Sağlıkta tek kriter kilo çünkü.
(1,369 puan) tarafından
Aynen işte evde tartı olunca sürekli tartıyorlar
(1,015 puan) tarafından
Malesef malesef öyle gördüğüm kilo muhabbetlerin bir çoğu çevresinde ki insanlar yüzünden kiloyu kafasına taktığını söylüyor çünkü gözüne seninde öyle gelmeye başlıyor istemsizce çok görmeyin o anneleri de. Çünkü insan evladını göz bebeğin den sakınıyor nazar değer diye napsınlar
(2,423 puan) tarafından
Bide tartiyolar mi ne hakla ? Yaris atı mi bu çocuklar başkasıyla kiyaslaniyo anlamıyorum
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Sanki bebeğin kilosu anne ile alakalı. Zayıfsa anne yüzünden kiloluysa anne sayesinde. O yüzden övgüler ve eleştiriler anneye yapılıyor. Baştan aşağıya saçmalık. Bizim yaşımızdaki kaç insanla aynı boy kilodayız bebekler de öyle hepsi kendine özel. Bu bebeğe de Rabbim şifa versin inşallah 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle şimdi çocuk kilolu olunca oooo falancanin sütü yarıyor seninki zayıf doymuyor bu çocuk. Halbuki ki ben 60 kiloy Ken aen 120 kilosun o zman bende mi doymuyor um yani tövbe estağfurullah:D
0 oy
tarafından
Bu bebeğe 2 ay düzenli bağış yaptım yine yapacagim sizde yapin lütfen kampanyasi cok yavas ilerliyor. Henuz yüzde 13lerde.
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Canım rabbim şifa versin çok üzüldüm ama sma hastasiymis bu durum oluyo malesef. Eee ben hala iki yaşında olup 7 kilo olan kızı m için çok uzugumun herkes birşey diyo yok küçük yok çok zayıf yok sen buna birşey vermiyormusun.burdan bilen bilir iki senedir o çocuk doğduğundan beri hastanelerdeyiz 10anjiyo iki açık kalp ameliyatı geçirdi üstelik midesinde reflü var ben hala cocgum için üzülüyorum ve hala kilosuna takimtiliyim yer yedirmez kilosuna bakıyorum 5 Gr görsem seviniyorum 
(2,423 puan) tarafından
Kuzum yalnis anlama ben çocuğunun kilosu gaye t yerinde olup bunu sırf böyle. Kendini tatmin etmek için yazanlara dedim.   Uzulunulmez mi evlat sonuçta sağlık sorunları varmış. Rabbım safi ismi ile şifa versin inşallah bebeğine tez vakitte. Etraf neler demez ki maksat insanları üzmek maalesef
(2,522 puan) tarafından
Amin canım özel mama kullanıyorum bakalım

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 641 göst.
5 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,435 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 443 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
17 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozum123 (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 188 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,556 cevap

34,850 kullanıcı

...