0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Bu gün parktaydım Suriyeli anne ve bir kızı kadın hamileydi kızı koştu kadın peşinde gidemiyordu karnı baya vardı doğuma yakındı heralde dedim sen otur ben çocuğunu getiririm belliydi sancıları vardı getirdim . Pazar arabasına elindeydi pazra gelmişti, Oğlumu salıncakta salliyordn çocuk da salıncağa bindi ikisini salladım orda bir kadın bana diyordu bunlarda insanlık olmaz sallama annesi sallasın falan  ben hiç çekinmeden ve döndüm dedim sende insanlık ölmüş ağlanacak haldesin yazık dedim bana yürüdü dedim git işine bide kadın olacaksın dedim benim için dil din ırkı olmaz . Sonra parktan çıktım . Gerçekten böyle insanlardan tiksiniyorum. Olabilir suriyeli olabilir   bundan ne var senin bedenin Allah toprakla yaratmışsa onunkini nasil yaratmış 

13 Cevaplar

+11 oy
(736 puan) tarafından
Icimde çiçeğe bile merhamet vardır ama o acıdığınız çocuklar 20 yıl sonra bizim çocuklarımıza bu ulke bizim diye savaş açacaklar bunu da biraz göz önünde bulundurun fazla merhamet vatana ihanettir
(184 puan) tarafından
Evrim suç sende değil canm sen merhamet etmişsin iyi niyetinden öyle davranışın. Ama ne yazıkki gelecekten bende korkuyorum. Allah sonumuzu hayır etsin
tarafından
Simdiden sahiplendiler ne yazık biri tartışma esnasında artık buraliyiz istemiyorsa sen git diyordu türk olana
(184 puan) tarafından
Bizim milletimizde bunları bile bile suyuyo susturuluyo yazıkkkkkk
(3,274 puan) tarafından
Biz doğru olanı yapıyoruz merhametliyiz sefkatliyiz ama ne yazık ki bizim duygularımız sömürülüyor kullanılıyoruz bugünün yarını var o yüzden bende artık duygularımın çoğunu yitirdim :(
(736 puan) tarafından
Birşey yapmanızı istemezdim ne yaptığınız beni ilgilendirmiyor insallah yanılırım ama evlatlarımız büyüdüğünde neler olacağını söyledim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım yaptığı çok yanlış ama ciddi anlamda suriyeliler insanları canından bezdirdi.  Bilinçsiz bir şekilde sürekli çogalıyorlar benim oturdugum binada da var kadın sürekli hamile yanında boy boy küçük çocuk.  Onlar akşama kadar dışarda yaz kış çocuklara üzülüyorum ama bu kadar rahat olmaları sinirimi bozuyor 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Herkes kendine yakışanı yapar 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yani onun bir suçu yok iyi yapmışsın 
0 oy
(326 puan) tarafından
Allah korkusu olsa yapmaz zaten gülüm insanları bende anlamıyorum bugün savaş çıksın kafamızı sokacak yerimiz yok Allah esirgesin belki oda birgün mülteci durumuna düşecek bi empati kursalar ah
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Herkes şanslı doğmuyor oda ülkesini bırakmaz istemezdi heralde 

Ama bazıları çok fena oluyo,o yüzden insanlar bıkmış
0 oy
(4,040 puan) tarafından
İnsan önce birşey görür sonra söyler işte bu tam olarak ırkçılık
0 oy
tarafından
kendilerini zerre sevmem ama yardim durumunda yardim ediliyor yapacak bisi yok ama kadini da anliyorum geliyorlar habire doguruyorlar hallerine bakmadan
0 oy
(8,999 puan) tarafından
İnsanlık yapmışsın ama artık o kadar illallah geldi ki onlardan bir gelip 10 oluyorlar yahu mültecilik kalmadı ülke onların oldu. Mülteci olan her yıl bir tane bebe pirtlaasin bir zahmet Bizim burda kadın 24 yaşında 6 çocuğun var 5 ini. Türkiye'de doğurdu....
0 oy
(888 puan) tarafından
Bi Suriyeli değil somali de çok fazla her yerde bukkan açıyorlar . Birde lüks lüks apartmanlarda oturuyorlar.  Benim korkum sonumuz Filistin gibi olmaz insaaAllah acıyıp acınacak hale düşmeyiz insaaAllah 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Adamların memleketinde savaş var bunlar tavşanlar gibi şey peşinde bin tane çocuk doğuruyorlar valla acıma duygum yok onlara olan insanlığım da öldü benim bebeğimin rızkını yiyorlar hem de çalışıp çabalamadan kıçlarını yaya yaya umrumda değiller. 
(486 puan) tarafından
Bana düşeni yaptım canim çocuğu kaçtı eğildi karnını tutu  ben bu durumlara dayanamıyorum.
0 oy
(7,942 puan) tarafından
Bende nefret ediyorum Suriyelilerden  ama bende o çocukları görünce içim sızlıyor burda kaldırımda kadın oturuyor kağıt serip üstüne çocuğunu uyutup dileniyor o çocuklari görünce içim gidiyor annelerine kızıyorum içimden ne diye her sene doğurup kaldırımda buyutuyorsun diye onları görünce basım ağrıyor 
0 oy
(2,522 puan) tarafından
O kadın bı başkasında olabilirdi .ama insanlık başka birşey onda insanlık yokmuş ki zaten canım din dil ırk ayırımi yapanları akılim almıyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 303 göst.
11 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,187 göst.
2 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Cihataslanbebek (552 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 324 göst.
23 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde papatyambenim06 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 592 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,070 puan) tarafından soruldu

379,539 soru

11,361,929 cevap

34,839 kullanıcı

...