0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (872 puan) tarafından
Bazen de diyorum ilk yaşayan insanlar nasil yaşamışlar. Mağaralarda. Giyicek giyim yok, ayakkabısı yok, yiyecekleri yok. Kadınlar adet olur, o hallerde nasıl gün geçirdiler. Çocuk doğurdular. Nasıl anladılar ki onun göbek bağı  kesilmesi, bebeği emzirmek gerektiğini. Büyütmeyi. Küçücük bebeklerini alıp ava nasıl çıktılar veya mağaradan mağaraya nasil kaçtılar diyelim ki aslan geldi kaplan geldi. Gece gece deli sorular. 

22 Cevaplar

+2 oy
(1,988 puan) tarafından
Bi tek benim psikolojimin bozuk olmadığını biliyodum 
(872 puan) tarafından
Benimki çoktan bozuldu:)
(830 puan) tarafından
Kız alemsin:))
(308 puan) tarafından
Çok guldum :D
-Reklam-
0 oy
(116 puan) tarafından
Ozman da yaşayanlara sormalı:))
(872 puan) tarafından
Aynen. Ama malesef öyle bir sans yok
(116 puan) tarafından
Bir şekilde yaşamışlar yani
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Gece gece nasil aklina geldi bunlar :D
(872 puan) tarafından
Ne bileyim. Bazen abartıyorum da hayat zor diyorum Aklıma onlar geliyor
0 oy
(2,522 puan) tarafından
O zamanda bu şartları imkanlari bilemicegimizden bize de zor olmazdi. Mühim olan böyle bı çağda öyle bı zamana gitmek 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ayy valla ya biz herşeyin içindeyiz yine tahammülümüz yok onlar naptı ya 

Su yok doğru dürüst duş ta yoktur illaki ayy tüylerim diken diken oldu 
0 oy
tarafından
O zamanda yaşasakdık bilirdik
0 oy
(736 puan) tarafından
Bu tarz seyleri tek merak eden kendim sanıyordum:D
0 oy
(888 puan) tarafından
Her zorlukta  bir kolaylık vardır 
0 oy
tarafından

Yaşadığın hayata alışıyorsun . İleride çok çok ileride ülke geliştiğinde bizim icinde diyecekler bu insanlar nasıl yaşıyorlardı diye :D

(48,667 puan) tarafından
dedem küçükken derlermis evin ortasinda ates yanacak heryer isinacak ama ev yanmayacak diye sobadan bahsediyorlarmis onlar ates yakip onunde otururmus sirtlari donarmis
0 oy
(328 puan) tarafından
Bu düşünce İslamiyete uyan bir düşünce değil ilk insan Hazreti Adem ve Allah Kuran'da ona her şeyi öğrettiğini belirtiyor. Mesela Habil ve Kabil Kıssasını biliyorsanız Habil hayvancılık Kabil ise tarımla uğraşıyordu. Bilgileri olmasaydı bu işleri yapamazlardı 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ulan ahshdhhd sana bir Azer bülbül şarkısıyla cevap vermek istiyorum. Giiiit yaaaattttt saaat iki buçuk üç olduuuu git yaaatt gözlerimeee yaşşş doldu yüreğime kan dolduu tükendimm bittimm git yaaat yat yat 
(872 puan) tarafından
Aynen canım seni bekliyordum birisi gelsin de bana git yat desin diye:)
(3,730 puan) tarafından
Şimdi de kendime diyorum evlatcığım sabah 6 da kalkıyor bu saat olmuş post derdindeyim :D
0 oy
(897 puan) tarafından

Yüz yıl snr da bize bunlar nasıl yaşamış diyecekler :D

(872 puan) tarafından
Aynen öyle şaşkın şaşkın dusunecekler
0 oy
tarafından

Kiz para diye bisey yok gelecek kaygısı yok kafa tiril tiril adam avlasin sen ye mis valla :D 

(872 puan) tarafından
Aynen öyle. Yarını düşünmüyorlardı  herhalde. Bugünü geçirmek büyük bir kazanç
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bilmiyorum ...
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Yemin arada benimde aklıma geliyor 
(872 puan) tarafından
Benim de kafama bu gece takildi:)
0 oy
tarafından

Emin ol bi zaman gelecek bizim bu zamanımızda  nasil yaşamışlar böyle şöyle diye:D

(872 puan) tarafından
Zaten düşünüyorum ben 20 yıl önceyi. Yurtdışında akrabalara gidiyorduk nasıl buluyorduk. Tel yok whatsapp yok konum atamayız. Gidip genel gidenlerden sorardık filanciyu tanıyormusun nasıl ulaşabilirim diye.
0 oy
(15,969 puan) tarafından

Benim bazen öyle sorular geliyor aklıma :D

(872 puan) tarafından
Ben yalniz değilim demekki
0 oy
(48,667 puan) tarafından
o zamanda yasayamazdim ben ya cok zorlanirdim hele kışın donardim yazın desen alerjiden ormanin bi kosesinde hapsirirken ölür kalirdim☺️
(872 puan) tarafından
Valla ben de donardım. Yazın bir şekilde bi gol bulursam orda otururdum ama kışın ayyy
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Allah bir yol göstermiştir.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bununla alakalı kitaplar var merak edersen okuyabilirsin belgeseller de aynı sekilde

İlgili sorular

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...