+1 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından
Kızlar kızım tam 2.5 yaşında konuşmuyordu çevrem de ki herkes Bi dünya şey diyodu neden konuşmuyor diye doktor doktor gezdim sorun da yoktu burda da Bi dünya post paylaştım bununla ilgili az önce yanıma geldi çok net Bi şekilde sen benim üzümlü kekim ben sensiz nerelere gideyim sana nefesinden daha yakınım hep yanında bu anne yüreğim dedi çıldırdım ya cümle bile kurmuyordu oysa şu saatten sonra devamı da gelir dimi 

21 Cevaplar

+2 oy
(7,673 puan) tarafından
Benim oğlum 3.5 yaşına gelirken konusmaya başladı şimdi bıcır bıcır maşallah her çocuğun gelişimi farklı sonuçta 
(7,941 puan) tarafından
Yok cnm arastirdim
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım olsaydı iyi olurdu bebeğin adına dediğin gibi özel kreşler çok pahalı
(7,941 puan) tarafından
Aynen yapacak bişey bende heyete götürecem rapor versin haftada 8 saat ücretsiz eğitim alsın diye
(2,266 puan) tarafından
Kızlar nerden araştırıyorsunuz bu kreşleri ben internete baktım hiç bilgi bulamadım
(7,941 puan) tarafından
Cnm benim oturduğum yer küçük bir ilçe bikac yere sordum devlet kreşi yok dediler
-Reklam-
+1 oy
(5,834 puan) tarafından
Hiç konuşmayan cocuk şak diye bu cümleyi mi kurdu yani
(996 puan) tarafından
Tabiki kelime soyliluyordu kelime haznesi sıfır değildi ama cümle kurmuyordu tek kurduğu cümle kar yağıyor anne mama yicem bu kadar
(996 puan) tarafından
Komik olan ne acaba önceki postlarimi kapattım mi bilmem ama çok paylaşım yaptım konuşamadığına dair ben çocuğum sıfir kelime haznesi var demedim cümle kurmuyordu dedim sadece iki cümlesi vardı net anlaşılır keşke video ekleme şansım olsa
(5,834 puan) tarafından
Konuşmuyor konuşmuyor yazmışsın bizde hiç konusma dan direk böyle söyledi sandık okuyunca öyle anlaşılıyor
tarafından
Aynen öyle. Sen kendin yazmışsın konusmuyordu çevrem niye konuşmuyor diye soruyor diye
(392 puan) tarafından
Cnm bizi çok da ilgilendirmiyo yani senin beben isterse kitap gibi konuşsun agresiflesme xd
0 oy
(1,681 puan) tarafından

Mutluluğun daim olsun cnm darısı bize olsun inşallah bakalım 3 5 kelime haricinde hiç bişey yok :(

(996 puan) tarafından
Amin inşallah bizim de öyleydi kelimesi az cümlesi yoktu
0 oy
(2,413 puan) tarafından
Ohaaaaa. Ay maşallah. Bizimkinin az çok kısa kısa cümleleri var ama birden böyle bi şey dese ordan oraya koşarım akşama kadar:D Ben de görürüm inşallah o günleri.
(996 puan) tarafından
İnşallah valla bende çok şaşırdım hatta videosunu cektim annemlere gönderdim çok şaşırdı herkes
0 oy
tarafından
Hepsinimi soyledi. Masallah
(996 puan) tarafından
Evet sadece Bi kaç kelimede dili yuvarlandı ama çoğu kelimesi çok netti
0 oy
(621 puan) tarafından
Allah'ım maşallah tebessüm ettirdi ya 
(996 puan) tarafından
Sağol canim :)
0 oy
tarafından
Ahhaaahaa kız maşallah hiç konußmayan çocuk nasıl bir anda şarkıyı söyledi 
(996 puan) tarafından
Tablette dinliyordu şarkıyı kelimesi vardı ama cümlesi yoktu bende şok oldum
0 oy
tarafından
Yaaa benim kızımda bu şarkıyı söylüyor bana çok seviyorum o şarkıyı .... Konuşur tabi artık 
(996 puan) tarafından
Ben artık çok daha fazla seviyiroum kaç saattir dinleyip duruyorum :D
tarafından
Mutluluğunun yanına şerbet sunarım ben senin
0 oy
tarafından

Ahaha bak bak sen akıllı bıdığa:D

(996 puan) tarafından
Sağol canim şok oldum valla :)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Gozun aydun konusur artik benim oglumun da ilk tam konusmasi babasi uyudun mu oglum demisti hayir uyumadim demisti bizde esimle birbirimize bakip kalmistik ☺☺
(996 puan) tarafından
İnşallah canım valla benim de Bi anda olunca şok oldum
0 oy
(7,941 puan) tarafından
Benimde 3 olacak konuşmuyo benimki biden böyle bişey dese düşüp bayılırım sevinçten 
(996 puan) tarafından
Valla bende şok oldum hemen videosunu çekip annemleri aradım tablette dinliyordu şarkıyı Bi anda geldi söyledi bende şok oldum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kuzum benim ne güzel de çözülmüş dili Allahım hem de söylediği şarkıya bak 
(996 puan) tarafından
Şükür Rabbım bu günleri de gösterdi
0 oy
(171 puan) tarafından
Ne güzel ne mutlu duygu yoğunluğu yaşatacak bir gelişme olmuş maşallah prensese akıllı bıdık annesi sen onu oku nazar almasın prensese allah korusun.Annenin babanın aileden her kim olursa nazar alırmış çünkü çocuklar. Tebrik ederim. (:
(996 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun :)
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Doğru mu anladım ay, hiç cümle kurmayan çocuk bi nakarat mı söyledi :angel:

(996 puan) tarafından
Evet kelimesi vardı ama cümlesi yoktu sadece kar yağıyor falan derdi bende şok oldum valla
(2,692 puan) tarafından
Duyduğum en ilginç konuşma ilerlemesi bu oldu gerçekten :D

Benimkiler çok erken kelime söylemeye başlıyor. Sonra anne gel falan, kısa cümleler, derken uzun cümlelere geçiş...
0 oy
(2,524 puan) tarafından
maşaAllah çok sevindim 
(996 puan) tarafından
Sağol canim :)
0 oy
(12,980 puan) tarafından

Bu kadat Uzun cunle mi kurdu masaallah:)

(996 puan) tarafından
Evet bazı kelimeler ağzında yuvarlandı tabi ama çoğu anlaşılirdi
0 oy
(15,166 puan) tarafından
Çocuk içinde biriktirmis bildiğin ya ☺️☺️ çok tatlı maşallah hep konuşur inşallah bundan sonra
(996 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(881 puan) tarafından

Söyledigi şarkıyı seviyim ben onun maşallah Rabbim devamını getirsin insallah<3

(996 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
tarafından
Masallah cnm darisi bizim basimiza insallah bizde bayramdan sonra krese vermeyi dusunuyoruz bakalim
(996 puan) tarafından
Bizim de Eylül de başlıcak krese canım inşallah sizinde açılır Bi anda
0 oy
tarafından
Nasıl yani hiç konuşmayan çocuk bi anda şarkı mi söyledi 
(996 puan) tarafından
Kelimesi tabiki vardı ama cümlesi yoktu tablette dinledi şarkıyı sirna bana söyledi
tarafından
Hmm rabbimin mucizesi işte :)

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 875 göst.
19 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 336 göst.
0 oy
0 cevap 301 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 289 göst.

379,284 soru

11,352,930 cevap

34,824 kullanıcı

...