+6 oy
1,532 göst.
Diğer kategorisinde (913 puan) tarafından
Kızlar duydunuz mu bilmiyorum bir kardiyoloji uzmani silahla vurulup öldürüldü.. çok üzgünüm Allah ailesine sabır versin. Sürekli burda post açanlar sizce haksız mı bu adamlar eylem yapmakta ? Can güvenliği yok ya yillarini ver sen o mesleğe gördüğün muameleye şu şartlara bak. Doktor olsam bir saniye durmam bu ülkede net.

35 Cevaplar

0 oy
(3,053 puan) tarafından
Bende konyadayim yeni duydum olayı doktorun ismi neydi acaba hangi hastaneydi
(7,226 puan) tarafından
Şehir hastanesi ekrem adi soyadini bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(12,801 puan) tarafından
Kanlı odasını gördüm az önce benimde kanım dondu vallahi umarım bunu yapan o doktorlara muhtaç kalır sürünerek ölür derman bulamaz 
(96 puan) tarafından
Kendine inithar etmiş sadece doktor değil 2 de asistanını oldurmus
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Allah bin türlü belalarını versin bu duruma mahal verenlerin.  iki gün grev yapınca yok şöyle böyle diyoruz. adamların yaşam haklarını ellerinde alıyorlar resmen. doktor olsam dakka durmam bu ülkede heesyei b. ok ettiler ne sağlık kaldı ne eğitim ne ekonomi.

birileri diyrodu giderse gitsinler diye tabi tuzu kuru kendilerinin. çok doluyum. ne yazacağımı bilmiyorum. benim babamda ameliyat esnasında öldü ama biz doktora sarılıp ağladık bunlar inşa. değil ya pislikler 
(913 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canim Allah im babanin mekanini cennet etsin kuzum.. bilen var bide böyleleri var işte
(1,405 puan) tarafından
sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin inşallah ailesine başsağlığı dilerim çok üzücü 
(913 puan) tarafından
Amin canım kesinlikle hâlâ ağlıyorum çok üzüldüm çok
0 oy
(2,972 puan) tarafından
O hastahane evimin dibinde çok üzgünüm :-(
(830 puan) tarafından
Off ya neden öldürülmüş cnm
(2,972 puan) tarafından
İnan hiç bilmiyorum cnm bugün randevum var orda belki o zaman söylerler
0 oy
(749 puan) tarafından
Tabiki oldureni desteklemiyorum bı ama kalkıp grev yapmaları saçma onca hasta insan rahtsz insan var  hep diyince hep grev. Buda sacmalik
(913 puan) tarafından
Ya arkadaşim neden saçma öldürülen senin evladin olmuş olsaydı yine böyle mi düşünürdün gerçekten Allah için söyle
tarafından
Saçma fln değil. En doğal hakkı.
Seninki can da onlarınki patlıcan mi
(96 puan) tarafından
Saçma olan ne kaç kişi biliyor bu haberi bu gün 3 aileye ateş düştü doktorun 2 çocuğu geride kaldı 2 asistanin da ailesi var nasıl duyursunlar sesini sen söyle zaten çok önemli bi rahatsizligi olan acile gider diğerlerinde doktorların değerini bilir evlat yetiştirmek kolay mı doktor yapmak kolaymisidr
0 oy
tarafından
Hadi şimdi doktor düşmanlığı yapanlar ağızlarını açsın da görüyüm sizin bu zihniyetinizin sonuçları. Bu arada yine polis ve askerlerle kıyas yapanlar var ulan can gidiyor siz hala akıllanmayı. Bu zihniyettekiler hastalıktan hastane kapılarında sürünseler müstahak hadi gelin de bir tartışın bakıyım 
tarafından
Bakmasınlar zaten müstahak bunlara. Konforu gördükçe azıtıyorlar ama bize böyle konuşmak kolay rabbim o doktorun acılı ailesine sabırlar verdin çok zor çokkk. Bunları yapanların cezaları da verilsin ama kısas gelmeli sen sadece pis duyguların yüzünden mesleğini yapan bir alimiöldür on yıl yat çık bu adalet mi ya adalet mi? Okumayın  erkeklere gezin yurt dışına çıkın kızların da evlenip koca parası yiyelim dediği bir toplumda daha çok haltlar olur hiç bir mesafe de katedilmez müstahak bunlara. Bundan sonra isterevremde ister burda doktor düşmanlığı yapan herkese saydırıcam ağzıma ne geliyorsa. Benim kardeşim de tıp 5. sınıf abla korkuyoruz hastalara bir şey söylemeye diyor bunlar hala edebiyat belalarını istiyorlar başka bir şey değil.
(913 puan) tarafından
Canim Allah im kardeşini iyi insanlarla karşılaştirsin inşallah ne desen haklısın benimde akrabalarimdan sağlıkçı çok var Allah im hepsini korusun bu lanet insanlardan ve bu lanet zihniyetten
tarafından
İşte kızlar sizin çevrenizde var ne güzel yazmışsınız bunlarda sağlıkçı kimse yok diye empati yeteneğinden yoksunlar.
(913 puan) tarafından
Öyle bilmiyorlar bol keseden atıyorlar
tarafından
Eğitim eğitim eğitim diyince her şey eğitim mi eğitimin senin olsun diyenlere sesleniyorum. Eğitim her şeyden önce vicdani akli fiziki donanımların tamamlanmasıyla sağlam bir kişilik oluşturmak için önemli, bir olay karşısında muhakeme yeteneği kazanmak için önemli, akli melekeleri geliştirmek ve iletişim sağlayabilmek için önemli. Eğer bunlar ortadan kalkarsa hala grev yapmaları konusunda gap gup konuşan insanlarla kaynar ortalık. Allah hidayet versin kalplerine vicdan merhamet feraset versin
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Ölen doktora Allah rahmet eylesin Allah ailesine sabır versin orası ayrı ama konyada doktor öldü diye istanbulda kalp hastası babamın zor bela bulduğum randevusu greve denk geldi hak mı şimdi bu. İnsanlar hasta oldukları için zor bela randevu bulup doktora gidiyor onda da greve giriyorlar benim babama bişey olsa hesabını verecek mi o grevdeki doktor? 
tarafından
Hesabını Dr öldüren katil versin bütün sorumlusu o ve diğerleri . Nasıl senin baban hayatta kalmak için dra gidiyorsa drlarda kendilerini korumak için greve gidiyorlar
(96 puan) tarafından
Baban için çok üzgünüm ama o doktor içinde üzgünüm daha bir sürü hasta yarım kalmasın diye doktorlar bu grevi yapıyorlar hayata tutunmak için bizi iyi etmek için can güvenliğini sağlamak icin
0 oy
(3 puan) tarafından
Ben yarın 184 sabimi arayacağım. Cimere ve bimere de yazı yazacağım. Halk doktorlara gereken desteği vermiyor. Cezalar arttırılması gerekiyor. 
(913 puan) tarafından
Bende cimere yazayım iyi söyledin canım
tarafından
Kesinlikle böyle şeyler lazım herkes yapsa belki bir nebze çözüm olur
(3 puan) tarafından
Etrafımıza duyuralım cimere yazı yazmak zor gelirse 184 arasınlar sağlık Bakanlığı'nın hattı. Bakanlık neden personeline sahip çıkmıyor neden hükümete baskı yapılmıyor yıllardır neden doktorlar ölüyor ve o caniler para cezası ile serbest kalıyor? Bunların cevaplarını verin bize. Bile denilebilir en kısa ve öz şekilde.
0 oy
(45 puan) tarafından
Doktorunun kendi can güvenliğinin olmadığı bir ülkede kimsenin canının bir gram kıymeti yok kimse kusura bakmasın. Saygı duymayı ve insan olmayı ogrenmedigimiz takdirde doktor araya araya ölecek hastalarımız. Bugün kendi ailemdeki doktorlar dahi yurt dışına gitmeye çalışıyor ve o kadar haklılar ki.
tarafından
Ama bunlar Dr can verirken bile hastasını yaşatsın istiyor. Bu kadar nankor vefasız olunmaz
0 oy
(1,314 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu ülkede hergun iş biraksak haktır diyorum artık tutturmuslar randevularimiz iptal randevu bulamıyoruz falan ya hekim olmuş sekreteri olmuş neyin kafası bu ya yok para için yapıyorsunuz dediniz ilk başta maaşı begenmediler falan asgari ücretli ne yapsın falan ya bugün biri oluyor grev var diyorlar e ölen oldu kafasindasiniz bu ülkede bu zihniyette hastalara hergun iş birakilsa az bile yeter dedik şiddet yasası dedik çıkarttılar ya sözde peh geçen gün bir hekim diplomasını yırttı attı darp eden serbest bugün iki insan öldü eee ceza yok eee maaşlar zaten söylemeye gerek yok biri çıkacak benim kaynanam temizlik personeli hastanede cart cırt diye gene başlayacak şu kadar alıyorlar asgari ücretlilere falan yeter artık bunların sorumlusu sağlık çalışanı hekim değil randevularimiz iptal ya yazın cimere sizde ayaklanin ama artık ELİNİZİ CEKİN SAĞLIK EMEKÇİLERİ üzerinden yeter
0 oy
tarafından
Bana ilkokul mezunu diyen gerizekalı yüksek lisans mezunuyum ama konumuz bu değil. Gtun yemedi de uyri mi verdin uyarı verenler hepiniz cahill malın tekisiniz 
0 oy
tarafından
Ve bugün Mardin'de çıkan hastane patlamasında doktorlar hemşireler canla başla kuvezdeki bebekleri yeni doğmuş anneleri çıkardılar hastaneden patlama sırasında üç tane yeni doğan dünyaya geldi ve itfaiye merdiveniyle indirildi kaçan olmadı orda bırakıp giden olmadı o Can korkusuyla doktor hemşireler kacabilirdi bu ülkede sağlıkçılar ve güvenligi sağlayanlar hiç değer görmedi asker polis sağlıkçılar cidden çok çok önemli bir yere sahipler ya 
tarafından
Burdaki salaklar olsa arkasına bakmadan kaçardi ama hala niye grev varmış zart zurt konuşuyorlar.
tarafından
Ya onlar grevde olabilir bir gün iki gün kimsenin ölmesine yine izin vermezler ki aciller açık acil doktorları var yani poliklinikler acil değildir ve haftasonu farzetsinler o grevi ya haftasonu tatilinde hepsi kapalı değil mi zaten neyin derdi bunların evet belki kötü doktorlara denk geldiler ama olabilir insanlık halidir bende çok ihmal edildim bebeğimi kaybedecektim neler neler yaşadım mesanemde taş bırakmış doktor su iç geçer derdi meğer taş varmış hiç bakmamış bir seje de üç defa sezeryan iğnesi yedim Allah'a havale ettim sadece ama sonra devlete gittim melek gibi bir doktorla karşılaştım kızımı bile hastaneye getirmeme izin verdi bana tek kişilik bir oda verdi getir cocugunu beşiğini ne lazimda annem kizkardesim de kaldı çok çok iyi bir adamdı Allah'ım o adamdan razı olsun
0 oy
(308 puan) tarafından
Burda polis asker vs benzetmesi yapilmista, SAVASTA BILE SAGLIK CALISANLARINI KORUMAYA ALIRLAR. Hani insan sağlığı doktora ama düşman polisten sorumlu ya, hani polis askerler koruma amaçlı var, hani doktorlar da bizi yaşamaya, hani çocuklarımız veya bizler hastalaniyoruz iyileşmek için gidiyoruz ya. Adamlar tabiki greve gidecek, can güvenliği yok çünkü adamın işi savaşmak deil yaşatmak. Biride demiş artık soruyorum ne yaptı diye. Doktor günde binlerce insanla muhatap oluyor binlerce hastayla kalıyor psikolojisi tabiki kaldırmıyor tabiki agresif olur sen tek değilsin doktorun yanına giden. Ve adam bunca yıl okuyor üstüne üstlük doktor olduğu sürece yine okuyor. Umarım anlamışsınızdır.
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Aslında haklılar geçen baktım maaşlarıda az ya emeklerinin karşılığı değil Allah ailesine sabır versin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 509 göst.
29 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
0 oy
2 cevap 41 göst.
5 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hll (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 68 göst.
28 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu