0 oy
110 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,358 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar lütfen yardım edin ya. 8 aylık oğlum.Oğlumun süt ve kuruyemiş alerjisi var sabah kahvaltıda ve ara öğünde ne veriyorsunuz. Sadece yumurta sarısı ve meyve püresi veriyorum hergun bıktı yavrum.

9 Cevaplar

0 oy
(2,303 puan) tarafından
Yulaflı ve pankek tarzı şeyler deneyin. Benim kızım ikisinide seviyor. 
(2,358 puan) tarafından
Evet Yulaf unu yazıyordu sanırım üzerinde. Ben hangisinden almam gerek
(872 puan) tarafından
Eti Lifalif var normal sade yulaf,  onu denemeni tavsiye ediyorum.
(2,358 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım yaaa. Aldirayim hemen ☺️
(872 puan) tarafından
Yarasın canım.
(2,358 puan) tarafından
Çok sağol tekrardan ♥️♥️☺️
-Reklam-
0 oy
(2,358 puan) tarafından
Yardımcı olabilecek var mı acaba???
(3,730 puan) tarafından
Instagram varsa canım ek gıda sayfaları var onları takip et bende süt ürünleri veremiyorum malesef onlar paylaşıyor. Geceden suda bekletilmiş tuzu alınmış zeytin verebilirsin. İrmikli sebzeli menüler hazırlayabilirsin pankekler yapabilirsin
(2,358 puan) tarafından
Zeytini öyle suda mi bekletiyoruz vermek için. Bende az önce onu düşünüyordum. Tuzlu nasıl vereceğim diye.
(3,730 puan) tarafından
Daha hiç vermedim ama tesadüf işte bugün araştırdım canım hazır satılanları da var ezme şeklinde yada tuzsuz ama genel de bi gece öncedem ılık suya koyup tuzunu alıyolarmış bende denicem tadına bakarım gitmiş olursa tuzu veririm yoksa ezme şeklinde satın alırım artık :) bu arada salatalık da verebilirsin kahvaltı da benim oğlum çok seviyor genelde eline veriyorum kemiriyor
(2,358 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım deneyeyim bende zeytini. Benim oğlum salatalığı büyük parçalı koparıyor yaa. Ben vermeye korkuyorum eline.
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben yulaf aliyordum onu pişirip icine meyve  pekmez ceviz koyuyordum bizimkinin sut ve yumurta alerjisi var sende bunu yapabilirsin kuruyemişleri cikartip
(2,358 puan) tarafından
Yulafın içinde yes fıstığı filan yazıyor canım yaa. Aldım da o yüzden veremedim.
(679 puan) tarafından
Ayarlardan al canim taze çekilmiş satılıyor paket gıdaya genelde yazıyorlar yukarı un gibi düşün onda fistik falan olmaz
(2,358 puan) tarafından
Çok sağol canım bakacağım
0 oy
(2,718 puan) tarafından
Yulaf yapabilirsin. Sütsüz pankek ya da krep yapabilirsin. İrmik su meyle ile muhallebi yapabilirsin. 
(2,358 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Pankek deneyeyim.
(2,718 puan) tarafından
Yumurta sarısıyla menemen de yapabilirsin. Avokadoyu ezip içine biraz pekmez koyup verebilirsin.
(2,358 puan) tarafından
Deneyeceğim çok sağol ♥️
0 oy
tarafından
yulaf ruseym kendi yaptigim peynir pekmez ve yumurta sarisi cnm.. 
(2,358 puan) tarafından
Yulaf aldım da içinde yer fıstığı filan yazıyordu o yüzden veremedim canım yaa. Peynir veremiyorum alerjisi var
tarafından
evet sade yulaflar var onlardan ver
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Avakado ez muz ver yoğurtla ama çok  verme kabız olur peynir verebilirsin zeytini biraz püre gbi ezip verebilirsin tuzsuz olmalı tabi omlet yapabilirsin az yağlı dikkat edersen az yağlı az tuzlu herşey yiyebilir bal reçel kızartma vs yasak 1 yaşına kadar yoğurt ver mesela azıcık pekmezle
(657 puan) tarafından
Süt alerjisi var demiş arkadaş. Doğal olarak süt, yoğurt, peynir yani süt ve süt ürünlerinin hiçbirini tüketemez.
(17,811 puan) tarafından
Yaa pardon dikkat etmedm yazmadm o zaman :)
(2,358 puan) tarafından
Aynen kızlar sorun değil ☺️
0 oy
(657 puan) tarafından
Sabahları kuzu etli veya kemik sulu çorba, içine mevsim sebzeleri koyarak pişiriyorum. İrmik, siyez unu tam buğday unu, pirinç bunlar hep kıvam srtirmak için kullandığım malzemeler. Ben meyve püresi vermiyorum. İkindi vakti eline meyve dilimleyip veriyorum. Veya meyve emziği içine koyuyorum. Her yemeğin ona uygun olabilecek alternatifini deniyorum. Ör taze fasulyeyi ona uygun olarak soğan fasulye minik bir parça kıyma pişirip çatalla eziyorum. Kahvaltıda bazen bu tarifi doğrudan verip bazen de tam buğday unu ile karıştırıp pankek olarak pişiriyorum. Kahvaltida yemek yiyor yani...
(2,358 puan) tarafından
Anladım canım öyle yapacağım sanırım böyle olmayacak yoksa.
0 oy
tarafından

Benim oğlumunda süt urunlerine alerjisi var. 

Instagram'da özel tarifler var alerjik bebekler için oralara bakabilirsin.
Pankek , krep fln yapabilirsin. Süt ve yoğurt olan tariflerde onun yerine  su kullanabilirsin.
(2,358 puan) tarafından
Peki teşekkürler ♥️ bakacağım.
0 oy
(603 puan) tarafından
Patates haşlayın deneyin , bazen kahvaltıda çorba yapıp veriyordum ben ıspanaklı pan kek yapıyordum yanlız içine vanilya ve kabartma tozunu eklemiyordum içinde süt ürünü var diye biraz karbonat ekliyordum ben sağlıklı olması açısından kahvaltıda illaki kahvaltı yapmasını bekleme alerjisi geçene kadar çorba vs tarzı da verebilirsin biz 26 aylık olduk hala daha arada bir devam ediyor süt alerjisi 
(603 puan) tarafından
Ayrıca menemen tarzı şeyler de yapabilirsin ekmek banmasi için
(2,358 puan) tarafından
Kabartma tozunda süt ürünü var mı canım yaaa.
(603 puan) tarafından
arkasını oku  kullanacağın herşeyin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 167 göst.
5 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
8 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 37 göst.
16 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kelebekkk (227 puan) tarafından soruldu

380,252 soru

11,384,759 cevap

34,884 kullanıcı

...