0 oy
237 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
26 aylik kizim var. tekliyi hic sevmiyor  disari cikob cocuk gorunce  bebe diye  bagriyor. vurmak falan asla  yok. hep sarilir. birinin bebeyini gprunce  mesela  hemen mama vermek ister. sarilmak ister  oper  hemen.  hep anne   bebe  der.  cocuk oldugu zaman hemen kosar arkalarindan ki kizimla  oymasinlar. bende.  bu yuzden  2  cocuk yapmayi dusunuyprum.26  yasim var su an.    birinci sezeryanla  oldu..  kalbimde  raharsizlik var  zamanla  dahada  kotulesse  cocuk yapamam bunu biliyorum doktorlar izin vermez.. kizimin yalniz buyumesini hic istemiyorum. bir kardesi olsun hep isterim kiz erkek hic fark etmez  benim icin.   derdini bolucek onunla  oynayacak bir  kardesi olsun istiyorum. asiri yalniz  kaliyor  evde. kuzenleri falan yok malesef.   ilk torun  oldugu icin. eve bir cocuk gelse  hemen oyuncaklarini ona  verir. onunla  oynar. yani asla  kiskanmaz. ben o ocuklari opsem benden once gelir  oper kucagina almak ister. yemek vermek istiyor  gider ellerini oper  mesela. cok asiri duskun. ama  cokda  korkuyorum. ikisini bir arada nasil bakarim. kizimi ihmal edermiyim.    zormu olur. bilmiyorum.       he rparka. gitdiyinde cocuklara  oyle  bakib masumca   bakib onunla  oynamadini beklemesi cok kptu ediyor  beni. yalnizligi cok dokunuyor  bana

13 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından

Bence bir annenin tüm çocuklarına ayıracak vakti olur o kadar güçlüyüz ki :)

(1,161 puan) tarafından
kesinlikle   oyle  ben kizimi asiri cok severim asiri duskunum asla  bagirmam  kalbini kirmam ne isterse  hep yapdim  inan hasta  bile  olsam ayaga kaldim  ne olursa  olsun.  aama evimiz kira.  ev almayi beklesem yillar surer  yasimizda keciyo r  bilmiyorjmki
-Reklam-
0 oy
(881 puan) tarafından
Kuzum bence şuan bebişin çok sakin bi bebek olduğu için kardeşi olduğunda da ikisi birlikte çok rahat büyürler bebişin inat kıskanç bi çocuk olsaydı 2. Çocuk çok zor olur derdim ama kuzucuk maşallah çok candan içtenmiş ☺️
(1,161 puan) tarafından
evet ya  annem bile  bana  kizim sen yap bir tane  ya. kizim kardes cok istiyor der. gider  parkda  yasitlari bazen iter kizimi kizim korkar hemen   kacar baska tarafa  onlar  gel derse  hemen yanlarina gider.    evde   dusardan cocuk sesi duysa  anne  bebe der  gidelim der. gider  kosar oynar  onlarla  onlarda oynamayinca cok uzukuyor  durun pylece uzakdan bakiyor  bende  kardesi olsun onla  oynasin dursun istiyorum ben tek basima yetemiyorum. ev yemek derken  kizimla. o kadar oyun oynamayiyoruz. esimde aksam geliyor  yorqun oluyor  kizimda yalniz  oyun oynamayir.   ** bir cocuk gorse  beni bile  unutur. hep onla  oynar. umursamaz  yani beni..  hoc vurdugunu itdiyini asla  gormedim cocuklari. annesi mesela  yemek yedirir. kizim tez gidib  pecete  getirir  bebeyin agzini siliyor. eline  yemek versen hemen kosub baska cocukara  veriryor. asiri duskun cpcuklara.
(881 puan) tarafından
Ayy ne kadar güzel ya keşke benim kızımda aynı olsa benim kızım hiç kaldıramadı ikinci çocuğu ki zaten tek kalmaya alışkındı başka kimseyi istemezdi benim kızım öyle olsa keşke:D Maşallah kuzuma maşallah masallah gerçekten çok güzel ya inşallah yeni bebeginiz olursa size daha çok mutluluk sevinç getirsin eviniz şimdi bile cıvıl civildir o minikle☺️❤
(1,161 puan) tarafından
evet  cok sukur. cocukken dpgdundan zor bebekdor. her seyo zor  oldu.  2 yasi var  simdi simdi rahatladim.  bir bana duskun kimseye  yakin gitmez.  dogydu gunden cok agladi cok cekdirdi bana. kaynanam hep derdi 5 cocuk buyutdun ama senin kizin gibi cocuk gormedim.. her kes derdi  ama  olsun yani buyudu cocukdur. yapar eder. iste  diye diye  buyudu kizim..   yalniz  kalmasin diye istiyoum bir yanimda  olan cocukda  kizim gibi cocukken ya cok yipratirsa  beni ne yaparsim
0 oy
(10,023 puan) tarafından

Yap kiz benim oglum 22 aylik 8 haftalik hamileyim :D

(1,161 puan) tarafından
ay kurban olurum. kardes.kardes buyusunler. ya.  cok zor  olur  belki  ikisi bir arada ama  buyuyecekler  iste  sonucta.
(10,023 puan) tarafından
Tam 2.5 yasinda olucak oglum iste digeri dogdugunda. Com dusunduk tek kalsin dedik baya sure sonra kayinpederim vefat etti falan esim tek kalsin istemedi nasip bakalim ne olacak :)
0 oy
tarafından
Yapailabilir  Allah yardim ediyor 
(1,161 puan) tarafından
evet  canim biz kiradayiz. esim  maddi yonden istemiyor.  her kes ev alin sora yaparsiniz diyorlar  e  belki ben 10 yila ev alicam o zaman  ne olacak.  diye dusunuyorum.
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Canım bak benim bir yaşında oğlum var ben iki aylık hamileyim pandemi dönemini atlattık ama insanlar çocuklarını kaçırıyor ve çevremizde çocuk yok yaşıtı bizde en iyi arkadaşı kardeşi olsun dedik ve ikinci bebeğime hamileyim beraber büyüyecek beraber oynayacak ve en iyi arkadaşı olcak ben tek çocuğum mesela ve zaman zaman diyorum bir kardeşim olsaydı en iyi arkadaşım olurdu hiç yoktan abla abla diye başıma ekşirdi :)) şimdi oğlumun bir kardeşi olcak Allah'ın izniyle o yüzden sakin de bir çocuksa ki büyümüş zaten mutlaka yap sevgi dolu diyosun zaten mutlaka yap :)
(1,161 puan) tarafından
evet  canim  ya.  benim bir abim bir kardesim var. cok sukur ediyorum ben hep onlarla  oynadim onlarla  buyudum ikoside oglan olunca  ben kiz gibi hic  buyumedim hep onlarla top oynuyodum. abim  beni okilda bile  hep korurdu.   cok guzel bir duyqu var  oluslari cok sukur   ediyorun onlara. kizim icinde yalniz kalmasin istiyorum bir destekcisi olsun hep yannda. sirrini bolussun bir  yerde dedikodu yapsin oynasin. bir yerde beni sinir etsinler. cok sevib guvensinler aralarinda baaya yas farki olsa  uzak olurlar bence  diye  yakin yaslari olsun istiyoru
(7,447 puan) tarafından
Yaş farkı çok olunca anca bir noktada kafaları uyuşuyor ama yakın olunca öyle olmuyor yakın çevremde bunun örneklerini gördüm o yüzden hiç bekleme bence :)
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Ablamın 2 oğlu arasında 3 yaş var inan evde başka çocuk olmasına gerek yok birlikte oynuyorlar.. Kavga ettikleride oluyor gerçi ahshshsh :D ama olsun şimdi 2si büyüdü 1 kardeşleri daha oldu ikisi abilik ediyor elinden tutup odaya götürüp oynatıyorlar falan 
(1,161 puan) tarafından
ay cok guzel ya  canim benim bir a  maddi duruma gore kalmisim ben. esim  calisuyir  ama  evimiz  kira.    nasil olur bilmiyorum ev alma dururmuzfa  yok bu devirde av almak zaten zor
(5,837 puan) tarafından
Valla çocuk büyütmek başlı başına masraf haklısın
(1,161 puan) tarafından
evet  ya beziydi  sutuydu derken oho baya masraf oluyor
0 oy
(171 puan) tarafından
Benim kizda öyle şuan parka gittiğinde çekinmez ama   yanına gider herhangi bir cocugun elinden tutmaya çalışır ters tepkide gördüğü zaman o zaman üzülür geri de durur onu izler benim kiz 3.5 yaşında onunda kimsesi yok anne baba haricinde kuzeni arkadaşları kimsesi yok teyze hala desen yok yokta yok yani bende böyle olunca düşününce bende üzülüyorum benim yasimda 35 ben de hazırlanıyorum ikinciye artık neden yalnız kalsınlar ki şimdi ve ilerde o yüzden gerekli. Hayırlısı ALLAH 'tan...
(1,161 puan) tarafından
evet  canim ya rabbim insAllah sana nasip eder. ben korunmasam  hemencik kaliyorum.  kizimdada  cabucak kaldim.  ama  bir az maddi durun iste  onumu kesiyor  malesef kira evimiz  yok ev almayi beklesemde baya  uzun yillar surer bu durunda
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Bence kesinlikle yapmalısın huhhuu :D benim oğlumda 26 aylık valla senin kızın gibi olsa hemen yaparım hiç beklemem bende 26 yaşındayım yaş geçmeye başladı :D
(1,161 puan) tarafından
ay kiz  insan heves ediyorda. sora  pisman olmaliyim iste. bir azda korkuyoruz
(14,030 puan) tarafından
Yavrum insan bebek doğurduğuna pişman olur mu hiç onlar insanın canına can katıyor o minnacık elleriyle mis kokularıyla
(1,161 puan) tarafından
yok oyle diyil ya  yetemezsem diye  pisnan olursun  diye. ben maddi durum acidan dusunuyorum canim benim  buyuyecekler arkadaslarinda bjr sey gorduklerinde anme  bizede al derlerse   ikisinin  de ihtiyclarini karsilayamazsak bu yuzden kormuyorum ben   annem babam ayri fakir ailede buyudum her seye hasretle  bakaram buyudu. bu yzuden kizkm ne isterse aliriim simdi ikinci cocum olunca zorlaniriiz diye
(14,030 puan) tarafından
Hee şimdi anladım canım haklısın valla bu konuda bir şey diyemem çocuğun bir şey istese alamazsan insanın yüreğine oturur o duygu
(1,161 puan) tarafından
evet  cok doru canim
0 oy
tarafından
Yaaa minik kuş maşallah ona. 
(1,161 puan) tarafından
cok tskler    canisi ama evimiz  kira. esim calisiyor  zaten ev almayi beklesem baya uzun yillar surer  bilmiyorumki
0 oy
(535 puan) tarafından
Bana göre ikinci çoçuk şart yaş arası çok olunca paylaşımları az oluyor yaş farkı az olsa bem kaldıramazdım kızım 3 yaşını doldurdu ben de 2 aya doğum uapıcam inşallah tam ideal yemek yiyebiliuor tuvalete gidiyor konuşuyor daha ne olsun.Sen de başla bence çalışmalara kızın yalnız kalmasın 2 yaşını doldurmuş sen hamile kalıp doğurana kadar 3 yaş olur ideal bence
(1,161 puan) tarafından
benim  bir az   evimiz  kira  diye kaldim boyle  kendi evimiz  almamiz  uzun yillar surer zaten.    evi beklesem omurden omur gidiyor    annemde  var  sagolsun biliyorum bana dogursam yardim eder  yani.  ama yasi aldikca edemez.  hemde  bilmiyorumki  karisik kafam.
(535 puan) tarafından
Evi alıcaksın da çoçuk yapacaksın o zamana kadar çok vakit geçer sen bilirsin ama bence çok arayı açmamak lazım nasip olursa ev sonrada olur
(1,161 puan) tarafından
bende  oyle  dusunuyorum canim  belkide hic alamayaciz  onuda bilmek olmazki..  su devirde  cok zor  ev falan
0 oy
(3,077 puan) tarafından
Bence ilk kızın büyüdü 2nciyi dusunebilirsin zaten hamile kalip doğum zamanina kadar 3 yaşına yaklaşır
(3,077 puan) tarafından
2nci hamileliğin nasıl olacak yaşamadan bilemezsin ama yine zor olacak diye bir şey yok her hamilelik farklı. Ev konusunda gelince bence çocuk yapmak buna engel değil nasip olursa yine alırsın
(1,161 puan) tarafından
cok haklisin canim ben fakir ailede buyudum annem babam ayriydi.  3 cocukduk annem zor bakiyordu bize. calisiyordu annem. bir cocukda bir sey gorsek hemen isterdik biz.  ama alamazdik. iki cocukla dahada madi durum zor  olursa  kormuyorum. ya iki evladiminda ihtuyaclarini karsilayamasakk.  buyuecekler   oka gidecekler   arkadaslarinda bir sey gorunce anne bende istiyorum derlerse    nasil olur alamazsam
(3,077 puan) tarafından
Anladım demek istediğinizi ama şöyle düşünün rizki veren Allah belki o zaman maddi durumunuz daha iyi olacak ha 5 çocuğun olup 6nci düşünüyor olsan derdim durumun yoksa yapma ama bence 2 çocuk iyi hem kızın istiyor diyorsun ben yerinde olsam yapardim
(1,161 puan) tarafından
evet  bende istiyorum hem universite mezunuyun sora  hayatimi calismaya adaya bilirim 2 sene sora  buyur oda  bende calisirm heo
(1,161 puan) tarafından
esimede  guvenemeiyorum bu konuda  bilmiyorumki
0 oy
(7,289 puan) tarafından

Yap kız oğlum 30 aylık diğer oğlum 3 günlük :Dbnde sezaryan oldum korkma vala ilkinden daha iyiydi bu sezaryan hmn ayağa kalktım dünde evimize geldik bugün büyük oğlumla kahvaltı bile hazırladık beraber bnde çok korkuyodum kıskançlıktan filan ama korktum olmadı büyük oğlum ninik ninik diye ölüyor resmen okadar iyi geldiki onada hiç pişman değilim vala yap gitsin kız sende 

(1,161 puan) tarafından
canim bende  icim gidiyor yapmak icin  ama  esim ev alana kaddar bekle diyor  evimiz kira  belke 10 seneye alirsin sen. yasi 35  onunda benim  26.  birde benim kizim cok zor  cocukdu bebekden.   birde hamilelikde asiri zorlaniyorum ben  yine  oyle  olursam. ya pisman olursam bilmiyorumki
(7,289 puan) tarafından
Cnm her çocuk riskiyla gelir lafı okadar dogruki bak normalde ben dün doğum yapcaktim planliydi ama sancım çıkınca salı olmak zorunda kaldım biz öyle bı durumdaydikki cepte beş kuruş para yoktu gel git mazot parası bile yoktu amaliyatsn çıkınca öğrendim ki eşimin iş yeri herkese avans vermiş bayram için oglumunda rızkı geldi kendisiyle mal mülk ya olur ya olmaz kesinliği yok malesef her şekilde devam ediyor hayat ama biz insanların garantisi yok diğer güne bnce geç kalmadan yapın ;)
(1,161 puan) tarafından
cok haklisin canim esim mecburu 3 yillik is yeriyle anlasma  yapmis. bitiyor  2023  de    burdaki maaasi cok dusuk. istanbulda eskiden calisiyordu    eski is yerine donucek esim benim. orda daha bir  yasayisi olacak. bundan eminim.   esiminde  40 yasinda cocugu olsun istemem   58 yasi olunca ikinci cocugun 18 yasi olacak.  onrunden omur gidiyor  bencede   5  ay sora cikacak bu isinden zaten ben dogurana kimi o bir isinde olacak
(7,289 puan) tarafından
Yani cnm nekadar genç yaşta olsa okadar daha iyi olur
Allhaim hakinizda hayırlısını nasip etsin cnm bnm gönlünüze göre versin ♥️♥️♥️
(1,161 puan) tarafından
evet canim yaamin
0 oy
(17,742 puan) tarafından
Alışırsın halledersin yap birlikte büyüsünler ben şimdi iyki yapmışm diyorm çocuklarım evde kahkaha sesi oynama koşma sesi herşeye bedel 
(17,742 puan) tarafından
Allah bi şekilde yardım ediyo kuzum benim 3 tane biride 5 aylık ne biliyim bende çok seviyorum onlarla dolu dolu geçiyo birlikte her anımızı güzel yaşamaya çalışıyoruz inan iyiki diyeceksin
(1,161 puan) tarafından
evet  canim haklisin ben  oyle  zengin ailede  buyumedim. fakir ailede  buyuduk.. annem babam bosanmislardi  3 cocukduk birind ebir sey gorsek hasretle  bakardik.  alamazdi annemiz.    yeni elbise  falan hic alamiyordu annem .  ben cocuklarimda oyle  olsun istemiyorum.   kizim bir sey istese  kendimi almam kizima  alirim. ikincide olursa   bakmak zor olur  diyorum ikinisinde  maddi ihtiyaclafina ya yetisemezsem diye
(17,742 puan) tarafından
Anlıyorum seni herşeyin hayırlısı diyelim o zaman
(1,161 puan) tarafından
evet  canim. esimin isinede kendisinede bir az  guvenemiyorjm bilmiyorumki yada  piskoloji bir sorun
(17,742 puan) tarafından
Haklısın kuzum ne diyim dikkat et kendine

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 359 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Mersinli (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
13 Şubat 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde Aysegul&20 (3,398 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 266 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde Metinin annesi (329 puan) tarafından soruldu

379,523 soru

11,361,341 cevap

34,839 kullanıcı

...