0 oy
136 göst.
Aile kategorisinde (1,733 puan) tarafından

4 yıl oldu Türkiye ye gelemeyeli.Çok özledim bayram sabahlarını . Nedense bu yıl daha da hüzünlüyüm. Evimde olsaydım şimdi annem dolma yapardı . Tüm evi sarardı kokusu .her bayram sütlaç, hoşaf , baklava  annemin yemek rutini olurdu . Erkenden kalkardık erkekler bayram namazına giderdi bizde evi toplar bayram şekerini ayarlardık. Sonra hep birlikte kahvaltı yapardık güle oynaya .Bütğn bayramlarda bir araya gelirdik . Ah ah ne özledim . Sabah ezanını dinlemeyi o sese uyanmayı ..neyse kızlar var nı başka ayrı geçiren ben gıbı bayramı . Bir de en çok kızımı görmelerini isterdim ilk bebeğim 9 aylık dedesinin kucağına vermeyi hanı bayram harçlığımız demeyi isterdim nasıl olurdu acaba kızımla ilk buluşmaları :)

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eski bayramların tadı mı kalmış:(
(1,733 puan) tarafından
Bizim evde hala hep eski bayram tadı olurdu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok uzun süre olmuş neden gelemiyorsun ki 
(1,733 puan) tarafından
Şartlar öyle gelişti canım
tarafından
Kıyamam ya :/ tez zamanda rabbim kavuştursun inşallah ailenle sizi. Bayramlarda insanlar daha buruk oluyor
(1,733 puan) tarafından
Öyle canım kokularını bile özledım
tarafından
Özlenir tabi :/
0 oy
tarafından
Whatsapptan yarınki aile kahvaltısı organizasyonunu okuyup, keşke diyorum. Neyse sağlık olsun, az kaldı 3 hafya sonra ben de ordayım.
(1,733 puan) tarafından
Olsun canım en azından az kalmış kavuşmana o bile güzel
0 oy
(119,483 puan) tarafından
Kiyamam sana ben bee senin icin dua edicem gurbeti sen ben bizim gibiler cok iyi anlar rabbim sanada gelmeyi nasip etsin ❣
(1,733 puan) tarafından
Sağol sevdoş Türkiye de gurbeti çekmek ayrı buralarda ayrı en azından oralarda bayram havası oluyor . Türkçe konuşan insanlar oluyor. Ne bileyim ya aman :(
0 oy
tarafından
Ailemden uzakta türkiyenin bir ucundayım. Eşim göreve gidecek ben yine yanlız ne yemek yaptım ne bir şey. Ailem gelecekler ama bayramdan sonraki gün yani her bayram gibi yine buruk yine yanlız...
(1,733 puan) tarafından
Canım benım olsun öyle düşünme en azından kısa bir süre sonra yanındalar ona da şükür
0 oy
(606 puan) tarafından

Içim çok buruk ilk defa ailemden ayrı bayram geçiriem 2 yıldır evliyim tayinden dolayı adanaya geldim sanki boğazımda bir yumruk sabahtan beri ağlıyorum gizlice dipde kösede eşim görür diye kızım etkilenir diye babama çok bağlıydım oda dün ağladı :'(

(1,733 puan) tarafından
Canım ya seni çok iyi anlıyorum üzme sen de kendini :(
(606 puan) tarafından
Eşim çok anlayışlı bugün anladı zaten kizdı deseydin gönderirimdim niye böyle yapıyosun ama onunda tek gećirmesine gönlüm el vermezdi
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Önceden annemler tepsi tepsi baklava börek yapardı Zeytinyağlı yaprak sarması neredeyse bi kazan. Şimdi ne yapacak maddiyat var ne istek ne heves. Niye böyle olduk keşke büyümek bir tercih olsaydı ben hiç büyümezdim.
(1,733 puan) tarafından
Bende büyümek istemezdim sanırım gerçi çocukluğumda çok şahane değildi ama olsun bu kadar zor değildi :(
0 oy
(272 puan) tarafından
Ailem burda esimin ailesi türkiyede. En son 2015 yilinda ramazan bayramina denk gelmisti tatilimiz. Türkiyede bayram daha farkli oluyo daha cok gidecegin kapi oluyo. Burda tek annemlere ve bi tanidigin oraya gideriz bukadar. Ama esim icin zor onun ailesi türkiyede. Allah yardimciniz olsun
(1,733 puan) tarafından
Amin canım eşin içinde çok zordur
(272 puan) tarafından
Aynen annesi babasi 2 abisi yigenleri hep türkiyede burda bizden baska kimsesi yok. Bu yilda hayal oldu bayramda izin son 15 günüm kaldi doguma. Artik baska bayrama
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Daha iki aneye kadar öyleydi ama şimdi hiç yok tadı gurbetteyim ailem çok uzakta babamı kaybettim bayram gelsin istemiyorum:((
(1,733 puan) tarafından
Başın sağolsun mekanı cennet olsun canım :(
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bende ayriyim bu bayram 3 hafta sonra gidiyoruz inşallah çok zor 
(1,733 puan) tarafından
Sayılı gün çabuk geçer üzme kendını :(
0 oy
(773 puan) tarafından
10 aybailemi görmemiştim 2 hafta kalip geldim geçen bayram yinede az benim için babam ailem ozluyurum
(1,733 puan) tarafından
Çok zor canım :( bende çok ozledım
(773 puan) tarafından
Ayn öyle zor geciyir be gurbette kalmak bir buçuk yıldır evligim yinede 10 yıkmış gibu
(1,733 puan) tarafından
Kavuşursun biran önce ınsallah canım
(773 puan) tarafından
Amin canım

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 361 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Azizeak (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Es25 (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 228 göst.
8 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 289 göst.
1 Nisan 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde duygumiray (341 puan) tarafından soruldu

381,148 soru

11,410,572 cevap

34,949 kullanıcı

...