0 oy
388 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,300 puan) tarafından
Kizlarr doğum yapalı 4 gün oldu normalmi bilmiyorum ama göğüslerim çok sert allhaima binlerce şükür sütüm var oğlum emiyorda hem emiyo hem sagiyorum bn göğüsler taş gibi ama ağrı filan yok korkuyom kanallar tıkanır diye normal dimi yaa

19 Cevaplar

+1 oy
(15,231 puan) tarafından
Hayırlı olsun bebisin. Benim de öyleydi. Mastit oldum. Sen olmamak için sağ göğsünü. İlk zamanlar süt kontrolsuzce üretiliyor. Süt saklama posetleriyle buzluğa at olmadı. İhtiyaç olursa ordan verirsin. Ben çok çektim sen çekme. 
(7,300 puan) tarafından
Sagiyorum cnm o mastıt olunca nasıl belirti veriyo pki
(15,231 puan) tarafından
Ağrı oluyor göğüste kızarıklık oluyor. Göğsün çok sıcak oluyor. Ve sonrasında senin de ateşin çıkıyor. Sonra gogsunden süt gelmiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sağ canım biraz yumusat veya emzir bol vol sarılık ta olmaz 
(7,300 puan) tarafından
Sagiyom vala cnm bı saate bir filanda emziriyom yok yine aynı yıkanmaz dimi ya
0 oy
tarafından
Sıcak mi cnm goguslerin. Sağlık ocağına git belki kanallarda tıkalılik vardır. Duşa gir sıcak duşa sonra emzir hemen arkasından sağ. Durmadan masaj yap. Mastit filan olma Allah korusun
(7,300 puan) tarafından
Sıcak deyil cnm
Dediklerini yapıyorum cnm çok saol
0 oy
(881 puan) tarafından
Kuzum fazla sütten o ya sıcak suya havluyu batır batır göğüsüne koy rahatlatır 
(7,300 puan) tarafından
Tamam cnm çok saol yapicam
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Canım surekli emzir boşalsin süt dolunca sertleşiyor emdikçe yumuşar emzirmeden benimki gibi olur göğüs ağrım vardı emziremiyordum pek süt kanalalrim hepsi iltihap tuttu iki ay çektim ben 
(7,300 puan) tarafından
Emziriyom hem sagiyom hafif yumsuyor sonra yine aynı oluyo ya
(2,835 puan) tarafından
MasaAllah diyelim o zaman canm benim süt çabuk salgılanıyor bebişinin rızkı bol MasaAllah hep emzir ❤️❤️
(7,300 puan) tarafından
Allha razı olsun cnm bnm ♥️. Emziriyorum vala ödüm kopuyo kesilcek diye
(2,835 puan) tarafından
Sürekli dile getirme cnm çok göze geliyor maalesef qbenimki de ilk başta çok gelirdi bir kere şagdım baya süt çıktı bir anda eltim çıka geldi ve gördü artık günden güne azalti dikkat et cnm
(7,300 puan) tarafından
Tm cnm bnm en korktum şey allha korusun
0 oy
tarafından
Göğsün zaman la terbiye olur yumuşar canım
(7,300 puan) tarafından
Y inşallah korkuyom tıkanır diye ya
0 oy
tarafından
Çok normal canım benim sırtım felaket ağrıyordu gerekirse yarim saatte bir emzir bebeğini duş al sıcak kompres yap biraz sağ bebek emmezse bile buzluğa at kullanırsın 
(7,300 puan) tarafından
Yarım saate emziriyom vala olmadı bı saate sagiyomda yine aynı
tarafından
Disini sık bi kaç güne geçer canım
(7,300 puan) tarafından
Ay inşallah cnm büyük oğlumda olmadı sütüm bundada gidicek diye ödüm kopuyo vala
0 oy
(13,872 puan) tarafından
Emmekle boşaltamaz bebiş. Mutlaka sağmaya devam et. Vakit buldukça banyo yap. Banyo iyi geliyor. 
(7,300 puan) tarafından
Sagiyom zaten cnm bide uçları yara oldu hep canımı aliyo vala
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Masaj yap sürekli sonra sağ sütünü elinle duş al her gün duşta da masaj yap tıkanmasın tıkandığını beze gibi şişik olduğunu hissettiğinde o göğsünü tersten emzir geçer canm 
(7,300 puan) tarafından
Beze gibi dedin nasıl oluyo canım tam ufak beze gibimj baya buyukmu
(1,019 puan) tarafından
Yani bi boyut söyleyemem değişir sen masaj yaparken hissedersin zaten bi bölgede şişlik sertlik oluşmuşsa orası çok dolmuş demektir tersten emzirirsin o zamanda
(7,300 puan) tarafından
Tm cnm çok saol
0 oy
(3,084 puan) tarafından
MaşaAllah bi zaman sonra yumuşar merak etme
(7,300 puan) tarafından
Ay çok saol cnm.bnm inşallah
0 oy
(129 puan) tarafından
Sütün olduğu için sert sık, sık emzir 
(7,300 puan) tarafından
Tikanmaz dimi ya hem hemziriyom hem sagiyom cnm
(129 puan) tarafından
Düzenli emzir sağ tıkanmaz
0 oy
tarafından
Canım herkes sıcak demiş yanlış bilgi soğuk su yapicaksim ben mastitle ebe ile ilgili post açmıştım ebe orda diyor bı bak postlarima canim
(7,300 puan) tarafından
Tm cnm bkyrm
0 oy
tarafından
Geceleride emziriyormusun yoksa sagiyorsun canim? Sık sık emzir. 
(7,300 puan) tarafından
Emziriyorum cnm
0 oy
tarafından
Benimde hep oluyordu ilk günler durmadan sağıyordum ben hep boşaltıyordum yoksa tıkanır memeler
(7,300 puan) tarafından
Aynısını bnde yapıyorum cnm
0 oy
tarafından
Ay ne güzel işte kız ilk 2 ay benimde öyleydi sonradan bı anda azaldı inşallah seninki öyle olmaz 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Canım sağ arada mastit olma 2 defa oldum ben aşırı kötü bir şey ateş yapıyor aynı grip belirtileri 
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Canim bol bol sağ vuzluga at inan ilerde cok isine yarayacak. Bebeginde ömürlü olsun <3

0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benimde öyleydi kaynanam sıcak suyla bezi ıslatıp ovaladi çok iyi gelmişti dene istersen Rabbim analı babalı büyütsün inşaallah 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Cnm banyoya gir saçlarını göğsünün üzerine getir hani şu sarı taraklar warya onunla saçlarını tara ama saçların göğsünün üzerinde olck 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 62 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (920 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 228 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 168 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Bizimkz12 (2,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde Seherkzll (201 puan) tarafından soruldu

380,154 soru

11,380,503 cevap

34,871 kullanıcı

...