0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (652 puan) tarafından
Her bayram ne kadar erken gelirsek gelelim hiç kahvaltıya beklemiyorlar kaynanamgil hep başlamış oluyorlar hatta doyup kalkmış bile oluyorlar çok canım sıkılıyor bidahaki bayram gelmeyecem haksizmiyim 

18 Cevaplar

+2 oy
(6,203 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Her seferinde aynı iseler gitmeyin sonuçta bayram dediğin birlikte olmaktır onların yaptığı da saygısızlık 
(652 puan) tarafından
İki yıldır evliyim daha hiç bir bayram bizi beklemediler
(6,203 puan) tarafından
Bir daha gitmeyin

Peki eşin ne diyor bu duruma
(652 puan) tarafından
Oda arada kalıyor ben haklı olduğum zaman ses etmez
-Reklam-
+1 oy
(4,089 puan) tarafından

Ya ben mi çok rahatım acaba bayram günü hele kurban bayramı bi telaşla geçiyor zaten bizde saat bu oldu kızım geç yattığından hala uyuyor eşim kurbanlığa gitti kayınbabamda gitmiştir ben daha yeni

Fırsat buldum kaş bıyık alıyorum :D kızım kalkınca hazırlanıp gideceğim yaptılarsa bile kahvaltı umrumda olmaz benim masaya tekrar koyar bi şeyler eşimle kızımla yerim ben 

(652 puan) tarafından
Yok aynı şey değil işte yoldayız bunu biliyorlar ona rağmen başlıyorlar saat 6 da uyandım 7 de evden çıktım daha ne yapayım ezanida ben okuyacam nerdeyse derdime neyse bidaha gitmem son oldu
+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Amaç zaten birlikte olmak bayram sabahı zaten beklenir birlikte kahvaltı edilir beklemiyolarsa gitme sende ☺️
(652 puan) tarafından
Bu son zaten bidaha yok karar verdim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Her bayram aynıysa evde yapın oyle gidin canım sizde. Demekki birlikte yapmak istemiyorlar
(652 puan) tarafından
Çağırıyorlar ama bende bunu anlamiyorum
(3,950 puan) tarafından
Soyle canım sende madem öyle bende gelmek istemiyorum de
0 oy
(873 puan) tarafından
Kurban diye yiyip kalkalım demişlerdir biliyorsun bi koşturmaca geçiyor kurban keıslsee de kesılmesede. Başka zaman da mı öyleler önemli olan o
(652 puan) tarafından
Ramazandada böyle canim
0 oy
(510 puan) tarafından
Bidahakine evde yap kahvaltını sende dersin biz yaptık kahvaltımızı
(652 puan) tarafından
Aynen öyle yapacam artik
0 oy
(91 puan) tarafından
Biz dipdibeyiz yinede birlikte yemiyoruz ne davet ne bekleme ne bişey hicbise yok bunlarda saldım artık çok umursamazlr böyle şeyleri 
(652 puan) tarafından
Ay boşver bende bosverdim
0 oy
tarafından
esım namazdan gelır yarım saat sonra gelırız kayınvalıdeme beraber hazırlar yerız yanı birlikte yapılan bayrama kahvaltısı benım ıcın onemlıdır cocuklugum demek benım ıcın
(652 puan) tarafından
Benim içinde çok önemli ama bunlar bı degisik
0 oy
(205 puan) tarafından
Belki kurbana gidecekleri icin erken yaptilar.. bizim ailede bayram namazindan sonra  herkes anneye gider hep beraber kahvalti hazirlanir .. bigun fedakarlik yapip erken uyanmak durumunda kaliyoruz.. cocugu uyanmayan yada yetisemeyen sonradan yapiyor 
(652 puan) tarafından
Saat 6 da uyandım daha ne kadar erken kalkayim ramazdada böyleler
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Hiç bir bayram kaynana evine giyemyen ben =/ marifet değil ama ayağımı kestiler sağolsunlar 
0 oy
tarafından
Bizde erkenden kalkar gideriz cayi koymamis olurlar biz gidince kalkarlar bozuk zeytini peyniri koyar onumuze cay icer kalkarim hep ayni 
0 oy
(564 puan) tarafından
Bizde kayınvalideme geldiğimizde genelde masada oluyolar ben bozulmuyorum canım çünkü namazdan sonra hemen masa hazırlıyolar ben o kadar erkenden kalkamam yani çocuğum uyuyor oluyor zaten. Art niyet varsa tamam haklısın ama kurban bayramı koşuşturmaca olur zaten erkenden kahvaltı yapıp kurban peşine gitmek istiyor olabilirler 
(652 puan) tarafından
Ya geçen gün herkes toplanmış eltileriyle aynı bahçenin icindeler yemeğe çağırdılar yoldayken yine başlamışlar bu kaç oldu
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Niye beklemiyolar ne ayıp bencede gitme bida
(652 puan) tarafından
Kız bu kaç oldu valla
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Ben olsam hayatta gitmem kaynanama da sert çıkışırdim eşime hele yüzüne gözüne patlardim her bayram bizi götürüyorsun diye
(652 puan) tarafından
Bidaha son zaten
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kahvaltını yapta git canım 
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Kayınvalidemler burda değil ama olsalardı da onlara kahvaltıya gitmezdim önceden planlanmış kahvaltı yoksa sabah eşimi namaza gönderip kahvaltı hazırlıyorum daha yeni sayılır evliliğimiz öyle ki kendi evimizde birlikte çocuğumuzla ilk bayramımız bu. Her evin kendine ait bayram gelenekleri vardır ben de kendimce öyle şeyler oluşturmaya çalışıyorum canım sen de öyle yap kahvaltinizi kendi evinizde yapın onlara biraz daha öğlene doğru gidin bence 
(652 puan) tarafından
Bidahakine öyle yapacam artik
0 oy
(15,036 puan) tarafından
Haklısın. Bayram kahvaltisi hep birlikte yapılır. Sizi sayıyorlar demek ki. Çok mu geç gidiyorsunuz 
(652 puan) tarafından
Kız 7:20 de geldik gecmi
(15,036 puan) tarafından
Yok artık. Bayram namazindan önce mi yiyorlar mübarek. Ben olsam gitmezdim bı daha kahvaltıya. Evimde yapıp giderdim. Soran olursa beklemiyosunuz zaten dersin
(652 puan) tarafından
Bende öyle yapacam artik
0 oy
(830 puan) tarafından
Bizde her bayram geliriz bu sabah evden baya geç çıktım geldiğimizde hala yememislerdi bayada acikmislar 
(652 puan) tarafından
Helal olsun valla

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 490 göst.
0 oy
37 cevap 497 göst.
+6 oy
20 cevap 710 göst.

378,370 soru

11,325,595 cevap

34,778 kullanıcı