0 oy
417 göst.
Aile kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar bayramınız mübarek olsun nice güzel yıllara ailenizle eşinizle bebeklerinizle beraber.ya kurbanlar kesildi et hazır hamileyim canım aşırl o etden çekiyor sanki kimse gözümün önünde yiyorda bana vermiyor.kaynanamda illa ben pişircem dedi ama pişirmedi haşladı gitdi sokakta kadınlarla oturdu.bahçede ustalar iş yapıyor birden onlarda yer diye pişirmedi onlar yemesin diye onlar gitdikden sonra pişircek.haşladı eti kaldı orda.ya inanamazsınız nasıl aşırı aşeriyorum o etden kurban etinin tadı benimçin hep farklı olmuştur lezzetli anlamda.bu 9 ayda hiç böyıe aşermemişdim.sizler yedinizmi?

16 Cevaplar

0 oy
(6,209 puan) tarafından
Ne duruyorsun haşladı ise git al ye 

Ne kadar ayıp ustalar yemesin diye pişirmemesi
(196 puan) tarafından
Evet bahçede qaz var orda haşladı etleri ustalarda kokusunu aldı çok fakir insanlaeda nebileyim Allah affetsin.canım ben toksiplazma virusu kapdımda hamileliyin ilk aylarında haşlanmış olarak yesem bişey olurmu acaba
tarafından
Dimi ilknurum Allah kabul etsin yani ne denir ki kurban nıye kesılır ya mıllet yesın gelen gıden yesın kesmeyen ikram edilsin dıye var zaten et girmeyen eve mideye et girsindir amaç
(6,209 puan) tarafından
Aaa geçmiş olsun canım ona bişey diyemem araştır iyice ama olmadı git parça kendin kes pişir
Nefis bu sonuçta izin almak zorunda değilsin

Evet bitanem yani ne olmuş adamlara bir tabak verse çok ayıp günah kokusu gitmiştir şimdi nefsi bile boğar insanı ya
Napacaksin işte artık insanlar hiç düşünmüyor varsa yoksa kendileri
-Reklam-
0 oy
(219 puan) tarafından
Ustalar yemesin diye pişirmedi mi 

O kurbanın ne anlamı kaldı ki bacım 

Canını daha fazla çektirme al bi lokma sen pişir ye
(196 puan) tarafından
Evet gidip gelip sordum pişircekmisin anne yok göz kaş yaptı bunlar gitsin sonra.ustalarda çok fakir insanlar nebileyim ailemden görmedim öyle şeyler babaannem hep ustanın yemeğini hakkını birinci verin derdi.bir lokma yeseler azalıcak sanki o kadarda et var maşAllah evde
(219 puan) tarafından
Yinede allah kabul etsin ne diyelim sen bekleme ama al bi parça et pişir hamilesin sonuçta şimdiden afiyet olsun
(196 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sizlerede afiyet olsun
0 oy
(873 puan) tarafından
Kız kaynanan anlar herhaldr halden. Aşermişsin yaptıgı ayıp ye hemen
(196 puan) tarafından
Kız Eti sayıyla kaynatdı))))
tarafından
Abooooo
0 oy
(880 puan) tarafından
Ne kadar ayıp kurban paylaşmak değil mi ustalar yemesin diyorsa Allah bilir tabi de ne anlamı kaldı o kurbanın 
(196 puan) tarafından
Allah affetsin bilmiyorumki etin kokusu heryanı aldı canları çekse bilmiyirumki çokda fakir insanlar
0 oy
(548 puan) tarafından
Ne anlamı kaldı kesmesinin biz büyük başa girdik üç tepsi ikiyebyakinini dağıttık yazık adamlar yese ne eksilecek yediklerimr kayinvalidene kalacak ahiret için. Ama bilmiyor iste
(196 puan) tarafından
Çok fakir insanlar etin kokusuda sardı heryanı
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ayyy öyle çok günah ama kurban bayrami bir anlamda paylaşmak demektir et giremeyen evlere fitmgirmesi durumu olmayan insanlarında et yemesi demektir ne demek ustalar yemesin diye pisirmedi ya vallahi çok günah artı ayıp yani insanlık dışı bir hafaket ne olur 2 3 tabak onlarda verse eksilirmi Allah bilir ama ne anlamı kaldı şimdi o kurbanın o zaman kayınvalidem dolabini doldurmak için kurban kesmiş başka amacı yok yani . Eğer haslandiysa git sende kendine kadsr köy hemen tavaya kavur 
(196 puan) tarafından
Yıkanmadan yenmezmiş canım yiyemedim öyle dedi kaynanam.evet dolabımız dolu yarın benim ailemde bana et getircek kurban etinden adet öyle.daha çok olucak etimiz ama nebileyim anne ustalara köfte yapalımmı dedim hayır papates kızartırırız yeter
(1,092 puan) tarafından
İste öyle çok günah oluyor dolabı doldurup stok yapmak için değil kurban bayramı fakir fukara sevinsij iki lokma et yesinler diye
(4,136 puan) tarafından
Patates ne ya bayram gunu et yenir. Ne kadar ayıp gunah. Evdekı degil yedırdıgın ahirette karsına cıkar. Üzüldüm boyle cımrılıge
0 oy
(606 puan) tarafından
Kaynananın yaptigida ne bielyim zaten cumbur cemat yemek içi ln değil mi aynı benim kaynanadan cimri 
(196 puan) tarafından
Evet cimrilikten üstüne yoktur
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Kayınvalden kurbanın ne niyetle kesildiğini bilmiyor biz de her gelene mutlaka o et tattirilir sende kalk tabağa koy ye haşlanmış sonuçta bı şey olmaz
(196 puan) tarafından
Yıkanmadan yenilmezmiş canım öyle söyledi kaynanam bekiyorum
(12,854 puan) tarafından
Pişmiş et yıkanmaz
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Daha yemedik dinleniyor et kuzeni bekliyoruz etleri ayırması için 
(196 puan) tarafından
Şimdiden afiyet olsun
0 oy
tarafından
Benim bı tanıdığım vardı kurbani keserlerdi buzluklari doldururlardi üstüne birde dışardan getirilen etleri de alırlardı. Keşke kurbanın anlamını bilseler. Et falan yemedik valla bacım ailelerimiz uzakta burda kimsemiz yok kurban da kesmedik zaten çok sevdiğimiz bişey de değil et pek bayram gibi değil yani
(196 puan) tarafından
Çok doğru bende ailemden öyle görmedim eve gelene gidene yemek yemeden bırakmayız.benim kaynanam kızı gelince bile zor yemek veriyor
0 oy
(4,426 puan) tarafından
O vermiyorsa sen ver yazıktır günahdır ya kurban kestiginon ne anlamı kaldı ki şimdi çok üzüldüm =( 
(196 puan) tarafından
Canım benim bu evde söz hakkım yokki ben bile yerken çekiniyorum söz laf ediyor.elimden bişey gelmiyor benimde vicdanım ağrıyor
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Yemedim yemem de kurban eti kokuyor dinlenmesi lazim 1 hafta 10 gun gecmesi lazim yemem için  ayrıca gir mutfağa ye tövbe estağfurullah nasil is anlamadim kaynanan dan mi izin alcan yerken haşlanmış etten al ye simdilik yada kalk kendin dogra kavur ye   kaynanana soyle canım cekdi hamileyim elleyemiyorum de sizde armut pis agzima dus  ustalar yemesin diye pismemesi sanmam oyle zihniyet olsun  bilemedim valla
(196 puan) tarafından
Dedi istersen ye etden ama yıkanmamış yemezler dedi.anladım bende lafımı aldım
(5,954 puan) tarafından
Birlikmi oturuyorsun kaynanla eşin nerde kiz ben esimi ayaga kaldiririm öyle durum olsa canım cekdi der iki canimla ne garip insanlae var tövbe estağfurullah kalk kendin kavur ye   evin ayriysa bas evine git
(196 puan) tarafından
Hayır canım birlik oturuyoruz.eşimde anasından korkar normalde herkes korkar bu kadının şerinnden kaynbabam bile korkar ne diye bilirizki
0 oy
(137 puan) tarafından
Dağıtması gerek o etleri? Kurbanın kesme amacını unutmuş kayınvalideniz. Çok ayıp onlara 1 tabak en kötü  tadımlık ikram etsin ne olacak
(196 puan) tarafından
Benimde söz hakkım yokki söylüyorum anne köfte yapalım onlara etden.hayır patates kızartırırz yeter dedi
(137 puan) tarafından
Allaha havale et canım, eşine söylesen o ne der acaba
(196 puan) tarafından
Oda anasından korkar kaynbabam bile korkuyor sesini çıkarmıyor eşim ne diye bilirki
0 oy
tarafından
Kadinin yaptığına bak ya zıkkım olsun o kaynanana çok canımı sıktı bu post insafsız sanki dünyayı yiycek adamlar ne anlamı kaldı kestiği kurbanı ya su kurbanın hakkıyla kesen çok az insan gördüm çoğu dolabını doldurmak için kesiyor yazık o kaynanada yazıklar olsun 
(196 puan) tarafından
Biz kurban kesmedik görümcemin eşi kesti bizde fazla fazla 5 kilo aldık yarın benim ailemde getircek bayram için fazla etimiz vardı.çok istedim onlarda yesin insan sonuçta kokuyu alıyor yok kadın insafsız kendi kızına cimri napıcam
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Ne yazık ki biz bu senede kesemedik 

Kaynananda hiç mi Allah korkusu yok ya ne demek onlar gitsin sonra sonuçta kokusunu almışlar keşke her bir ustaya 2 kilo sen verebilseydin ama elinde değil kaynanan sayıyla haşladığına göre sen hiç bişey yapamazsın inşallah sana izin verir sen yiyebilirsin
(196 puan) tarafından
Banada yıkanmadan kurban eti yenmez dedi ama al ye istersen minnet yapar gibi.ustalarada bişey veremedik.görümceme bile bişey versem kadının gözü kalıyor arkasıyca kendi kızına bile
(7,939 puan) tarafından
Keşke bilse öbür dünyaya bişey götürülmuyo
0 oy
(137 puan) tarafından
Yedin mi kız sonunda naptın :) 
(196 puan) tarafından
Akşam yedim kaynanam evde kendi dahil herkese 2 et koyarken hamile halimle bana 1 tane koydu böyle işte yedik işte azda olsa
(137 puan) tarafından
Söyleseydin ya canım o an direkt
(196 puan) tarafından
O an gözlerim doldu boşaldı yiyip bitirinceye kadar
(137 puan) tarafından
Ya desene işte de

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 232 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Smyra17777 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.