0 oy
599 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Ay kızlar sinir oluyorum ya gerçekten. Bayramda köydeki kayınvalidemlere geliyoruz. Eltimler de geliyor. Bnm kızım 1.5 yaşında onun kızı 5.5 yaşında. Ve resmen iki çocuğa da ben ve eşim bakıyoruz dönüşümlü. Resmen iki çocuğumuz var. Eltimin kızı kızımi hiç rahat bırakmıyor o yüzden serbest bırakamıyoruz yalnız birakamiyoruz iki çocuğu. Yanmizda bile vuruyor hep. Eltim hiç ilgilenmez nasıl olsa çocuğum büyük zarar gelmez ona diye. Olan bana oluyor iki çocukla da ben baş ediyorum. Eltimin kızı bir dk yanimdan ayrılmaz. Emzirmeye odama gidiyorum oraya bile gelir çik odadan derim çıkmaz. İki çocuk yükü bende resmen uyanık oldukları her an her ikisi de bnmle. Bir mutfak var oturma alanı olarak bir da salon. Herkes mutfakta oturuyor çünkü hepsi sigara içiyor. E çocuğumu da oraya göturmyexegim için ben kızım ve eltimin kızı salondayiz. Diğerleri mutfakta oturur akşama kadar sohbet muhabbet gülüş cümbüş. O kdr özeniyorum ben de orada oturmak istiyorum. Ama çocuklardan yok arada 15 dk eşim devralıyor benden o kdr. O kdr sinirliyim ki özellikle kaynanama. Babaannem cnm kanim çok seviyorum diyo 5 dk gelip bakayım demiyo. Öyle yapıp böyle yapıp kucağına veriyorum çocuğu. 5 dk sonra bakıyorum sessizce yere bırakmış mutfağa gelmiş sigara çay içiyor telefon elinde candy crugshh oynuyor yani keyfine bakıyor da şu kıza bir yardım edeyim demiyor. ama lafa gelinxe babannem cnm kanım eltimin kızı ile çok ilgilenir tuvalete kdr o götürür ama bnm kizima 5 dk ilgiyi çok görür. o kdr sinir oluyorum ki yaaa...  şimdi yine hepsi mutfakta oturuyor muhabbet gulusmelr ama ben her zaman olduğu gbi salondaym of :(

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Dönün evinize. Neden diye sorarlarsa, ben evimde tek çocukla uğraşıyorum burada iki. Zaten yorgunum, siz gülüp eğleneceksiniz diye ben daha fazla yorulamam diyeceksin. Çıkıp geleceksin eşinle ve çocuğunla. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eltin sorumsuz bir anne !! 

Madem ilgilenmeyecek ne diye doğurmuş 

Tamam sende ilgilenirsin çocuktur ama bütün sorumluluğu almak zorunda değilsin bence eltin ile bu durumu konuşmalısın
(1,271 puan) tarafından
Baş ikisi de bende.. ama öyle 1 saat iki saat değil iki gündür uyanık oldukları her an bendekwr çok bunaldım ya konuşsam alincak kesin
tarafından
Çocuk onun çocuğu alınacak bir durum yok
0 oy
tarafından
Aynen benim eltimde oyle inan kizima cocugu vuruyor ben duzgun bir sekilde uyarim eltimede diyorum bak sen uyar benim uyarmamla olmaz vs diye ama hic tinlamiyorr
(1,271 puan) tarafından
Sorumsuzlar ya bir şey desen de alınırlar..
0 oy
(863 puan) tarafından
Niye kalıyorsun kız al çocuğunu çık dışarı gez dolaş yada al eşini evine git bu ne böyle. Benim kayinvalidemlerde sigara içer eşim içmez ama mutfağa çağırır esimide kendileri içeceği zaman bende oğlumla icerde onlar mutfakta sohbet cay kahve oğlumda hiç durmuyor onlarda bende eşime sesleniyorum sen oturup çay içeceksin diye ben yorulmam en azından oglum evde oynuyor oyuncakları var kalkıp eve gidiyoruz hiçte çekemem valla
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Madem öyle girme o ortama. Sende herşeyden pek memnun olmayan tiplere benziyorsun anlattıklarına bakilirsa. Babaanne dedencocugu 5 dakka 10 dakka sever saliverir daha ne bekliyorsunuz anlamam ki sonuçta onlar doğurmuş büyütmüş bide sizinkiler mi bakacak. Tabiki de geçip keyfine bakacak
(1,271 puan) tarafından
Ne alaka yani anlattiklarimdan bunu nasıl çıkarıyorsun. Birincisi girme öyle ortama diyorsun bu durumda seve seve girdiğimi düşünmüyorsun herhalde bayram gelenekler görenekler her sene bu şekilde gerçekleşir eşimin ailesinin adeti böyle uymak zorundayim.  Babanne dede çocuğu 10 dk sever bırakır eltimin kızına öyle yapmıyor eltim buraya gelince çocuk kendinin değil gbi davraniyor yemesi içmesi tuvsleti kaynanma ait eltim o sadece muhabbet sohbet ediyor. Ama iki çocuk da bnm başımda bu durmda ben de kaynanmdan ilgi bekliyorum çocuğuma. Ben anneme gittiğim zaman Allah razı olsun çocuğumla seve seve ilgilenir beni de rahatlatır... Ama burda rahatlamayı bırak iki çocuk da üzerime bindi herkes keyif yaparken ben iki çocukla ilgileniyorum. Gitme şansım olsa emin ol giderdim zaten keyiften durmyorum..
0 oy
tarafından
Emzirirken kapıyı kitle giremesin söyle ben kendi çocuğuma zor bakıyorum bide sneinkiyle uğraşamam dogurdub madem ilgilen de tavrını koy valla okurken ben darlandin nefret ediyorum söyle sorumsuz insanlardan. Bakmayacaksın da doğurma arkadasim
(1,271 puan) tarafından
Kilit yok ki... Valla söylesem alincak biliyorum çok alıngan ama eşim de ben de çok daraldik yani herkes keyif yaparken biz iki çocuk bakıyoruz biri de çıkıp yardım edeyim demiyor...
tarafından
Alınırsa alınsın canım. Laf yemek istemiyorsa çocuğuyla ilgilensin. Lafını söylemezsen o çocuk hep sana kalir
0 oy
(15,311 puan) tarafından
Eşine söyle bu böyle.olmayacak ben gitmek istiyorum de. Eşin de ailesine söylesin. Onlar da neden erken gidiyorsunuz dedikleri zaman böyle böyle rahat edemedik çocuk zorluyo falan diye gerçekleri anlatın. Herkes ayağını denk alsın. Ayıp yaptıkları. İnsan evdeki birinin yokluğunu farketmez mi. Halamlar böyleydi. Geçerler kahve keyfi yaparlar kapılar arkasında dedikodu yaparlar annemi dislarlardi. İğrenç bir durum. Eşin asıl tavruni koymali
0 oy
(48,758 puan) tarafından
babannesi seker patlatmayanda ne bileyim ☺️☺️☺️ 

esine soyle dönün evinize

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 699 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 2,201 göst.
15 Aralık 2019 Diğer kategorisinde admin (133,635 puan) tarafından soruldu
0 oy