0 oy
871 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Kızlar aslında maddi durumumuz Orta halli araba borcu ödüyoruz altı aya bitecek kızım dört aylık ve bizim yaşlar 31 27 eşim ara verirsek hepten yapmak istemeyiz çocuğu diyor. Kızım da aşırı ilgi isteyen ve huzursuz bir bebek ben de eşim de çok zorlanıyoruz ona bakarken farklı bir durumda da eşimin işinden dolayı ailelerden uzakta yaşıyoruz. Yardım edecek kimsem yok ikinci bebek olursa eve birini tutarım diyor ama o şekilde de geçimimiz zorlaşacak benimde gözüm korktu tek çocuk olsun diyorum bir yanım kiyamıyor kardessizmi olacak diyor akıl verin bana ne yapmalıyım kafam çok karışık 

32 Cevaplar

+5 oy
(2,017 puan) tarafından
Gecimimiz zorlaşacak diyorsun 

Eve birini tutacak ve ikinci çocuk masrafı derken altından kalkabilirse ne âlâ 

Ama tutacakmi öyle diyip doğunca vazmi geçecek 

Erkeklere güven olmaz valla :)
(14,045 puan) tarafından
Oyy çok zor gerçekten benimki babaci çok küçüklükten beri öyle tek daha zor tabi
tarafından
Ay ben de tek çocuk taraftariyim ☺️ Allah yazdıysa olur ama 2. Çocuğu yapmak istemiyorum.
(14,045 puan) tarafından
Bende öyle dedim hep eşimde tek mi olsun derdi ee ben de sadece tek o değil ya derdim ama işte nasip☺️şimdi iyi ki olmuş diyorum tabi  yoksa cesaret edip kalkisamazdim☺️
(2,017 puan) tarafından
Ben kendimden tek çocuk olunca bı sıkıntı yaşamadım şükür :)

Allah'ım evlatlarımıza hayırlı uzun ömürler versin inşallah :)
(14,045 puan) tarafından
Amin amin canim cumlemizinkilere
-Reklam-
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çoook erken. Bebek bi 2 yaşına gelsin emzirin doya doya acele etmeyin. İnsan yetiştiriyoruz en kolay kısmı doğurana kadar geçen süre aslında. 
(14 puan) tarafından
Malesef mana ile besleniyor kızım
0 oy
(98 puan) tarafından
En azından çocuk iki yaşına falan gelsin daha 4 aylık çok çok küçük ha bakıcı yardımcı o ayrı mesele tutacak gücünüz varsa iyi düşün 
(14 puan) tarafından
Ya o zamanda uyku düzenim yeni yeni eskiye dönmüş olunca tekrar aynı seyleri yaşamak zor olmaz mı gözüm korkuyor
0 oy
tarafından
Acelesi neymis 3 yavrumun 38 yaşında dogurdum 
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Yani ikinci olur elbet ama 4 aylikmis çok küçük daha benimde oğlum 32 aylık tek olsun derken sürpriz oldu küçüğüm 6 aylık oldu benimde kimse yok yanımda 
0 oy
(418 puan) tarafından
İlk çocuğa haksızlık bence hemen kardeş yapmak ilgisi bakımı herşeyi ikiye bölünüyo bari biraz büyüsün
0 oy
(5,234 puan) tarafından
Herkes bakici tutsaydı oooo yani benim kizim 8 aylikti plansız şekilde diğerine hamile kaldım şükür rabbim sabırda veriyor yardımda ediyor yardımcı falan kendim istemem
0 oy
(303 puan) tarafından
4 aylık bir bebek var iken 2ciyi düşünmek çılgınlık. Günümüz durumu belli çocuk yetiştirmek çok zor ortama kazandırmak çok zor. Ha diyince de hemen çocuk olmuyor tabi o kararı yüce Allah verir ama yerinde olsam 1 yıl beklerim ufacık bir çocuk var hamile kalırsan hiç bakamazsın ufak kalır gelişimi geriler. Hakkında hayırlısı olsun herşeyin 
(11 puan) tarafından
Kesinlikle yapma canım 4 aylık sana ihtiyacı var hamilelik su bu derken ihmal olacak aileler uzak diyorsun biraz daha bekle canım yaşınız genç daha
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Kardeş güzel bir şey ama şart değil bence. Tüm kardeşler iyi anlaşacak, birbirine destek olacak diye bir kural da yok. Eğer içinize sinmiyorsa zorlanmaya gerek yok diye düşünüyorum 
0 oy
tarafından

Bir yanim kiyamiyor kardeşsiz mi kalicak ?

Bence bebegini düşúnseydin 4 aylik kn gebe kalmayi düşûnmezdn

Cok cok kucuk marifet degil dogurmak ikisine yetebilcen mi 

Cocgun hakkina girersn

En az 3-4 yil olmali net.

0 oy
(6,311 puan) tarafından
Kız bebeğin 4 aylık ne ikincisi bari 2 yaşına girsin dinleme sen eşini hem durumun zorlaşacak hem cocuk ilgi isteyecek aman ha sakın 
0 oy
(2,992 puan) tarafından
Yaşalrınz çokta ileri değil en azından kzın bir 2 yaşına kadar gelse daha iyi olur süre uzadıkça insanın gözüne geliyor ama en azından büyüğüne biraz daha ilkleri yaşamanı tavsiye ederm daha bunun ek gıdası uyku düzeni atakları aşı süresi yurümesi flan eklenince inan ki 2. Yi erteleyerek en iyisini yapmışım diyicen 2 3 yaş :) 
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Anneleriniz gelir yada kız kardeşin yok mu o gelir valla herşey çok zor ama emin ol bakılıyor her türlü ilklerde zor oluyor ama belli de olmaz ikincisi sakin olur 
0 oy
(568 puan) tarafından
Sanki görende 38 40 sanar kız yaşınız kaç daha çocuk biraz toparlasın 2yaşında falan düşünün bence kardeşide olsun bende senden 4 yaş büyüğüm ben bile daha acele etmiyorum kızım 2 yaşında
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Ne aceleniz var ki millet erkekler 40dan sonra çocuk sahip olabiliyor daha 27 yaşındasın bende 27 yim kızım 18 aylık 5 yaşına gelene kadar düşünmüyorum 
0 oy
(15,094 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Emen bir bebekse ben çok yakin yaş aralığını doğru bulmuyorum her bebeğin en az iki buçuk yaşına kadar bence ona özel bakıma ihtiyacı vardır yani annesi sadece onunla ilgilensin ikinci çocukta da birincinin biraz daha aklı ermeli benim fikrim bu tabi süt olmazsa mama kullanırsan iki çocuk bez mama masrafı yardımcıya verilecek para eşin çok yüksek maaş almıyorsa karşılanmaz en azından iki yaş aralığı olsun sonra hamile kal ikisine birlikte bile bakabilirsin o zaman 
0 oy
tarafından

Eşinde sende daha gençsiniz benim babaannem 47 yaşında doğurdu benle yaşıt halamı yani çocuğunuz olur ılerde Allah kısmet ederse 

Ayrıca bebeğin çok çok küçük öyle kolay değil ikisiyle uğraşmak 

Benimkilerin arası 3.5 yas daha 40 günlük bebeğim oturan düzenim bozuldu evet ama en azından akıl sağlığım iyi çok şükür ki yavrularım öyle deli dolu değiller su an her anın tadını çıkarıyorum

Abisinin aklı eriyo seviyo kıskanıyor ama olsun en azından babası onla ilgileniyor istediği herşeyi söylüyor 

Yani ideal yas 3 4 olmalı ikisi arasında 

Öbür türlü çok zor olur sizin için 

Bakiciya para vereceğinize büyüğü kreşe vs gönderirsiniz ılerde 
0 oy
tarafından

Aceleniz ne hem durum orta hem borç hemde yardım edecek kimse yok diyorsun üstüne çocuğun küçük ve huysuz diyorsun yalnis anlama ama neyinize güvenerek böyle karara geliyorsunuz anlamıyorum :D

0 oy
(672 puan) tarafından
Bence acele etme daha 4 aylıkmış bebeğin.Yaşın da geçmiyor iki küçük çoçuk çok zor olur.benim kızım 3 yaşını bu ay doldurdu ikinci kızım eylül de doğacak inşallah.kızım bebekliğinden beri zordu düşünemedim ikinciyi
0 oy
(3,876 puan) tarafından
Ztn bir bebeğin var ikinciyi düşünmek için çok erken.. önce bir büyüsün sonra yaparsınız ikinciyi. Ayrıca diyelim ki doğum yaptın el kadar bebekleri nasıl bir yabancıya emanet edeceksiniz aklım almıyor. Ben anneme bırakırken bile gözüm arkada kalıyor..

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 506 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,778 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,094 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 413 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 751 göst.