0 oy
695 göst.
Aile kategorisinde (2,727 puan) tarafından
Kilzalr benim 3 tane çocuğum var ama eşim 4,cuyude istiyor kızımız olsun diyor bende bana çok zor bunlarla baş edemiyorum bakamiyorum doğum dan hamilelikte çok korkuyorum artık ne yapacağımı şaşırdım benle küsmüş konuşmuyor sen hamile olmak istemiyorsun çocuk istemiyorsun diyor artık ne yapacağımı şaşırdım eşimde çocuklu kalabalık li aileyi seviyor ama benim kimsem yok yabancıyım kimse yardım da etmez kaynanama bakmaz mecburda değil tabiki bakmaya konuşmaya denedim dinlemek te istemiyor 

40 Cevaplar

+1 oy
(234 puan) tarafından
Canım 3 tane varmis zaten daha maşallah kac tane olcak. Küsüp tripmi atıyor bide bosver atsın benim bu ilk bunu bile istemiyoduk ama oldu bu devirde zor cocuk bakmak
(234 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
(4,194 puan) tarafından
Aynn oyle bende ikinci kaza kursunu:) suan kısırim mutluyum huzurluyim allaha bin sukur kafam rahat:)
(12,668 puan) tarafından
Benimkisi de 4tane istiyormuş ilkını otuzumda doğurdum 10 seneye sığdırmam lazım uç tane daha jfdhjllcxnmmc
(234 puan) tarafından
Ay tövbee 4 ne xbdbxh çok fazla ya ben bitaneye bile zor bakarim yani ztn fazla sevmiyorum nedense çocuk
(12,668 puan) tarafından
Birde kalmayız heralde kız 10 aylık oldu korunmuyorum yok hayırlısı
-Reklam-
0 oy
(1,538 puan) tarafından
3 tane olan çocuğa karşı nasıl ilgilimi maddi manevi yetiyor mu sana yardımcı oluyormu 
(2,727 puan) tarafından
Madinyetiryo ama bana yardımcı olmaz yani evde çocukta ama maddi olarak eşyasını yeicegni elsitmez
(1,538 puan) tarafından
Bitanede dadı tutsun yavrum 4 cocuk nedir Allah aşkına şu devirde hem maddi hem manevi onları hayata 4 4luk hazırlamak lazım burada en büyük sorumluluk senin kendine güveniyorsan yap ama ben olsam güvenemem devir eski devir değil herkes bi tuhaf şimdiki nesile çok üzülüyorum
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ay küserse kussun. Sanki kendi hamile kalıp doğuruyor 
(2,727 puan) tarafından
Aynen vala oyle canim güldürdün beni kız :)
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Hay maşallah 1 tane çocuğumuz var ikinciye ikimizinde bakacak enerjisi yok :)
(2,727 puan) tarafından
Keşke benimksi de istemese ya
0 oy
(3,823 puan) tarafından

Ben de ikinci için eşimi ikna etmeye çalışıyorum :D

Çocuklarla yanlız bırak bir gün evin işini yemeği de sen yap sonra tekrar konuşalım bu durumu de 

(2,727 puan) tarafından
Kalmaz:)))
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Valla bende iki tane var eşimde bende daha istemiyoruz eşime kalsa çok sever çocukları ama sana kıyamıyorum diyor hem hamilelik hem sezeryanla dogum falan çok yıpranıyorum ondan dolayı istemiyor ama eşin bence senin kararina saygi duymalı sonuçta hamile olan doğuran emziren sensin 
(2,727 puan) tarafından
Keşke bende sezaryan olsaydım ben normal doguruyoru m devlete adamı masrafa sokmuyorum
(4,216 puan) tarafından
Kız bende devlette doğurdum ama emin ol normal doğum en iyisi
(2,727 puan) tarafından
Sexaryanin haki var fazla istoyemez
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım yani eşinin durumu çok çok iyi sanırım böyle bir ülkede 3 4 5 çoçuk fazla bence ayrıca kalabalık aile illa çocukla mı oluyor sık sık ailelerle bir araya gelin olsun bitsin 3 tanr var senin de ne düşündüğün çok önemli 
(2,727 puan) tarafından
Aynen ben hiç istemiyorum korkuyorum hamililkten doğumdan Balyan pikloji herseyden
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Ben 1. Ve 2.ye hamileyken sonraki çocuk için laf yapıyordu :) 

3.ye hamileyim 4.de olsun demiyor :D 
Zor ya Allah kolaylık versin
(2,727 puan) tarafından
Aynen Allah razı olsun şimdi kızım olsun diyor ne alalhimin işi bu kız erkek ama kendime zaman ayıramıyorum ben
(5,132 puan) tarafından
Haklısın zor ya, bir de cinsiyet belli olmaz bu iş
 Çok şukur benim kızım da var 2.oğlum yolda ne diyim Allah herşeyin hayırlısını versin
0 oy
(984 puan) tarafından
Akıl vermek gibi olmasın beni yanlış anlama ama eğer en son çocuğunun yaşı küçükse çok erken şu anlık. Daha peşinde 2 tane daha varmış. 3 çocuk + karnında olacak çok zorlanırsın yani. Eşinle konuş. Yaşın kaç bilmiyorum ama çocuklar biraz daha büyüsün öyle düşünelim de.

Ay ben de anlamıyorum yani bakan biziz büyüten biziz erkeklere ne oluyor yani. Tamam maddi yönden destekçiler de yani annelik gibi zor meslek yok bence 
(2,727 puan) tarafından
Yaşım 25canim en küçük te 9aylik
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benimkide istiyordu şimdi vazgeçti ama bizim 1 çocuğumuz var 

Sizin 4. Olacak hem maddi hem psikolojik çok zorlar bence bunu artık eşinizin değil sizin karar vermeniz gerekiyor bence 

Baş edebilirmiyim gece uykusuzluğu bazen 1 gün boyunca hiç uyumayacaksınız gece bebek gündüz çocuklar 

Ama ilk çocugunuzun yaşına da bağlı yardım ederim sizi dinlendirir mi 

Tamamen sizin oturup eksileri artıları düşünüp ona göre karar vermeniz lazım 

Erkeğe hoş 5 dk da yap işe git gel evde uyu 
(2,727 puan) tarafından
Aynen oyle helal olsun
0 oy
tarafından
Benimki hiç bir zaman 4.yü istemedi zorla yaptım bazen şakasına 5.yi yapalım diyorum seni babanın evine yollarım diyor bfhghg
(2,727 puan) tarafından
Iyi Cesaret canim
0 oy
tarafından
Biz bi ilkini yapsak gerisi gelecekte daha ilkimiz olmadı. Ben 5 kardeşim eşim 3 ailelerimiz hep kalabalık eşimde o yüzden 3 4 5 falan istiyor 
(2,727 puan) tarafından
Benimksi 7istiyie
tarafından
Yok Artık canım bence çok fazla maddi durumunuz iyiyse sıkıntı yokta ne kadarda olsa insan yıpranır o kadar bence
(2,727 puan) tarafından
Madi durum çok iyi değil ama iyi yani geçiniyoruz  eşim kardeşleri 11 kişiler yani 6gorumce 5esimle kaynım oyuzden ailesinde kalabalık büyümüş
tarafından
Baya kalabalıkmis canım doğulu musunuz yoksa ikinizde
0 oy
(804 puan) tarafından
Bir kızımız var eşim ikinci çocuğu istemiyor şuan erken diyor yani kızımızla daha fazla ilgilenelim kızımiza maddi açıdan daha güzel bir hayat sunalım diyor birikim yapıyor kızımız için de kızım 3 yaşında bende ikinciyi istiyorum ama ikna olmuyor hem ben çok yıpranırmisim hem de maddi olarak bu kadar rahat olmazmisiz 
(2,727 puan) tarafından
Yok ya sizin zamaniz olabilir bitane daha
0 oy
tarafından
Aynı durumdayım kuzum 4aylik oğlum var eşim dördüncüyude istiyo aklını peynir ekmekle yemiş buaralar
(2,727 puan) tarafından
Ekmek peynir istiyorlarsa hazırlayalım peynirli ekmek yesinler bizden çocuk istenesinker
tarafından
Aynn sanki kendileri bakiyoda
(2,727 puan) tarafından
Kız 5daka tahıl etmez
tarafından
Benimki de bakmıyor bir ortancanin bezini degistirr gece bazen kalkar mamasını yedirir o kdr
0 oy
(5,953 puan) tarafından
1 tane oğlum var 2 ciyi düşünmuyoruz eşim 1 kere dedi 2 ci yapalım mi diye dedim allah oglumuza uzun ömür versin 1 tane düşünüyorum aşkım sebeblerimi anlattim tamam dedi küsecekse bu sebebten Paşa keyfi bilir☺️
(2,727 puan) tarafından
Benimkisi dünden beri kuş
0 oy
tarafından
Canım sen kac yasındasın
(2,727 puan) tarafından
25tatlim
tarafından
Canın tas olsun ne dıyım gencecık yasında 3 cocuk aman Allahım
0 oy
(6,204 puan) tarafından
4. Erkek olursa ya bu sefer beşinciyi istemesin kızçem ☺️ 
(2,727 puan) tarafından
Vala ister kuzum bu :))(
(6,204 puan) tarafından
Cnm 3 tane çocuğun varmış zaten yorumlardan anladığım kadariyla çocuk bakımında yardımcı da olmuyo eşin çok yıpranirsin yaşın da daha küçük ben 26 yaşındayım 1 çocuğum var eşim yardımcı olmasına rağmen ikinci çocukta gidip geliyorum evlatlarınızı büyütün yeter bence siz bilirsiniz yine tabi de
(2,727 puan) tarafından
Ben bu kadar yeter diyin bende yok diyince küstü işte
(6,204 puan) tarafından
Küssün cnm öyle herşeyi küserek halledecekse eşin senin işin var 3 değil evde 4 çocuk bakiyosun o zmn sen:)) kendini düşün sen düşünmezsen kimse seni düşünmez
(2,727 puan) tarafından
Eşim zaten en büyük çocuk bide 3tane bide bitane daha 5taneye bakacam
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Şakayla karışık diyordu ama ben her seferinde ciddi bi şekilde kızdım benimde üç tane canımımı alacan ya yeter bakamıyorm zorlanıyorm kolaymı öyle diye sonra aşkım takılıyorum anlıyorum seni yoruluyosun tabi yeterli dedi artık demiyo çok şükür
(2,727 puan) tarafından
Benimksi çok düşmanım var istemyenim çok diyir aşkım doğur sen yeter sanki makina ben
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Biz ikinciye kararsızken dörde niyet etmek zor be bacım. Ne iş yapıyor eşin maddi olarak manevi olarak yetebilir misiniz önemli olan o
(2,727 puan) tarafından
Tirci nakliye isi
(10,384 puan) tarafından
Valla evde sana desteği varsa amenna. Ama gerek var mı bilemedim. 3 az değil 4 de çok be
(2,727 puan) tarafından
20223 Peker bez akardı 6no 5 no yeni do Van
0 oy
tarafından
1 tane var ikincisini gözüm almıyor eşim de bazen istiyor bazen istemiyor bakalım hayırlısı 
(2,727 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 572 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 398 göst.
7 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 847 göst.
10 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Havvaaaa. (14 puan) tarafından soruldu