+1 oy
910 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar artık çok üzülüyorum eşim de çok üzülüyor. Eşim iki kardeş. Bir abisi var. Abisinin durumu çok iyi bizim durumumuz iyi değil kendimizi zor geçindriyoruz. Abisi anne babasına hep maddi olarak destek sağlıyor. Maddi desteğe ihtiyaçları yok ama lüks ihtiyaçlarını karşılıyor. Köydeki eve bulaşık Makinesi aldı mesela TV aldı. Mutfağı ve mutfak dolabını yaptırdı. Tuvalet banyoyu yiktirip baştan yaptırdı bu tarz şeyler. Eşim zaten üzülüyor ben aileme güzel şeyler yapamıyorum diye. Anne babası da bunun ayrımcılığıni çok yapıyor. Eltim ve kaynima hiçbir konuda sesleri çıkmaz yanlis yapsalar bile en iyisi onlardır. Eltim aşırı patavatsız birisi. Ağzından küfür eksik olmaz. Kaynanamın misafirleri geldi bayramda. Biraz Hastalarmis. Sktrn gdn evinize ne b.k yemeye geldiniz hastaysaniz orsp...ya bak diyor akrabanın yüzüne karşı hepimiz de ordayız. Sonra kahkaha patlatıyor. Kahkaha atınca her şey kapatılmış oluyor herkes gülüyor. Ben ve eşim şok içinde kalıyoruz. Kayınpederim diyor ki muhabbet arasında bizim köyde kötü insan yoktur taciz tecavüz olmaz falan eltim de diyor herkesin içinde neden köye girişte s.k kontrolü mu yapılıyor sizin koydeklerij s.ki kalkmıyor mu . Bunlar en basit hatırladığım şeyler kızlar şu bayramda yaşadığımız. Daha anlatmadım neler var bu tarz.  3 sene önce kaynanamı sktr GT dye evinden kovmus eltim ne küfürler etmiş kaynanam hiç unutmam diyordu ama şimdi aklına bile gelmiyor. Bugün eltimler gitti. Kaynanam diyor bize ayyy su Meltem (eltim) ne alem kız valla en azından açık sözlü kimsenm arkasından konuşmuyor ne düşünüyorsa pat pat söylüyor. Eltimden kıymetlisi yok benm şuana kadar ağzımdan ne kötü söz çıkmıştır onlara karşı hanım hanımcık kenarda durmaktan başka bir şey yapmadım yapı olarak soguugm eltim kadar konuşkan değilim ama en azından hanım hanmcik duruyorum ama bana özellikle bu bayram düşman gbi davranmaya başladı hiç kıymetim yok ne yapcam bilmiyorum kızlar eşim de çok üzülüyor bu duruma bana da iyi davranması için eltim gbi mı olmam lazım....

30 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Boşuna demiyorlar s.ken yaraniyor diye
tarafından
Tirbiyesiz küfürbaz fitne fucur kaos
tarafından
Sus kizzz
-Reklam-
+1 oy
(6,177 puan) tarafından
Edeosizliğin adını da açık sözlü yapmışlar pess
tarafından
Eeee hayatın kanunu buu
(6,177 puan) tarafından
Böyle kanunun taaa..
(1,271 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum edepsz olmak varmış bu hayatta... Öyle değer görüyorsun
+1 oy
(2,211 puan) tarafından

Bir kadının ağzına yakışmayacak ne varsa eltinin ağzında :( sen kendini ezdirme, asla eltin gibi de olma allah korusun.. bir gün bir yerde böyle konuşur karşıdaki de pat diye birşey söyler cinayet çıkar.. 

(1,271 puan) tarafından
Kız öyle yaa biz şok içinde kalıyoruz kaynanam kayınpederim kahkaha atıyorlar bu sözlere ne alem kız diyorlar
+1 oy
(8,999 puan) tarafından
Deveye diken insana s*Ken yaranirmis ya çok doğru 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ayy terbiyesiz kayınbabaya konuştuğuna bak ahlak yoksunu boşver kuzum bunun gibi olup sevilceğine sevilme 
0 oy
tarafından
Çok kısa ve net: MESAFE. 
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Sı.çan yaranir al iste bi ornek daha
0 oy
tarafından
Kaynanan açık sözlülükle , arsızlıgın anlamını bilmiyor herhalde terbiyesiz insan kendi babasının yanında öyle kelimeler edemez bidr kayınpederi yanında konuşuyor kendince komik işte bu arada sıçan yaranır emin ol
0 oy
(450 puan) tarafından
Kayinpedeeinun yanında  böyle mi konusuyo illa edep illa edep boşuna dememişler uzak dur derim sen çizgini bozma 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ne demişler deveye diken insana s.ken yarar
0 oy
(11,217 puan) tarafından
para edepsizligi ahlaksizliigi ortmus canim bosver kendini oyle bir kadinla kiyaslama bile
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Hayat boyle canm parasi olan dogru konusur dogru yapar cok konusur birine kizsa haklidir o ne derse o olur yani hayat en iyisi bosver nsl yaranirim diye dusunme en iyisi dusunmemek elinden geliyosa
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ayy valla yeminle her kelimen sanki bizi anlatıyor eltinin ağzının bozuk olmasndan hariç  kaynimin maddi durumu çok iyi babası güle para veriyor bzmde siizn gbi anca eve kıt kanaat yetiniyorz ve üç çocukla 2 TL hasta kayananama baktım bu 3 aydır kaynbabam bakiyorm 3 gündür bu bayram yanlarndaydm giden gelen agirladm ama biyeli dün gece eve geldim diye benden kötüsü yok herkes cephe almış ama etlime laf yok birşey yaptığı yok olmasına rağmen onu çok sever her gün telefonda konusur arar kaynbabam seni çok iyi anliyorm cok zorunuza gidiyor etkilenmeyim diyorm ama lanet gibi hayatım her şeyini etkiliyolar
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Tabiki hayır. Olma. Ne alak Allah'ım öyle biri olacağıma öleyim daha iyi . Edep.siz.lik utaazlil binalar ağzım gözüm aça aça okudim bunlar nedir yaa. Bırak kendi hallerine kayanannin sevgisine mi ihtiyacın var boşversene ya
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Tövbe yaaaa ayy sevmesinler uzak olsunlar boşver hayretler içinde okudum yani pes
(1,271 puan) tarafından
Benm umrumda değil ama eşim çok üzülüyor bu duruma ben olsam çoktan resti cekmistim
0 oy
tarafından
Ağzım açık okudum resmen kaynatanda ki genişlik maşallah kony ovasını da geçmiş 
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Terbiyesizliği ahlaksızlığın adı açık sozluluk olmuş derdim ben 
0 oy
(48,668 puan) tarafından
esinde uzulecegine seni o ortama sokmasin bir insan esinin heleki kayinpederinin kayninin misafirin yanında nasil boyle konuşabilir ki
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Orda davranışı belirleyen para yani siz küfürlü konuşsanız da değer göremeyeceksiniz o yüzden kendinizden asla ödun vermeden yolunuza devam edin.Onceligi aile olmayan kişilerin gözüne girmeye çalışmak çok doğru değil sevginiz saygınız o insanlar için birşey ifade etmez siz eşinizle olan sevginizi saygınızı kaybetmeden huzurlu mutlu bir aile olarak devam etmenin cabasini verin.Hayatimiza dahil olan herkesten birseyler öğreneceğiz kiminden yapmamız gerekenleri kiminde yapmamamız gerekenleri.Sizde ilerde çocuklarınıza nasıl davranmamaniz gerektiğini, ortam içinde bu tür lafların yakışmadığını ne kadar eğreti durduğunu öğrenip,  bu zavallı insancıklarin içinde insan kalabilmenin savaşını vermeyi deneyimliyorsuniz.Sakin üzülmeyin neden üzülüyorsunuz iki kıymetli insan bu hayatta bir araya gelebilmissiniz üstelik birisi bu aileden çikmis olmasına rağmen benzememis siz  önünüze bakın hayat çok uzun ne olacağı hiç belli olmaz. 

Birsey olmanıza gerek yok (eltiye benzeme kısmı) sadece seyirci kalın ötesi sizi üzer onlara birsey olmaz.Gün ola devran döne diye boşuna dememişler...
0 oy
tarafından
Hayır ne gerek var kaynananın sevgisine saygısına ihtiyacın mi var al kocanı onlarda napilerse yapsınlar 

Ama şunu demeden duramıyan

S.ken yaranıyor 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 271 göst.
0 oy
4 cevap 335 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 95 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu
0 oy