0 oy
784 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Koyun etini hiç sevmiyorum ya bize de adak getirdi eşimin halası. Başka birine gönderdim çok kötü kokuyor

42 Cevaplar

0 oy
(2,979 puan) tarafından
Bende yemem asla küçük baş 
-Reklam-
0 oy
(1,723 puan) tarafından
inanır mısın az önce yedim çok da güzel dana eti kuru ve sert bana göre
0 oy
(3,102 puan) tarafından

Heryerini yerimm yerım yerım:angel:

0 oy
tarafından
Bayılırim koyun etine :) dana etinden daha güzel
0 oy
(11,971 puan) tarafından
Ben asla yiyemem maalesef keşke yiyebilen biri olsaydım misafirken falan çok ayıp oluyor ama bir lokma yesem 3 gün midemden kokusu gelıyo 
0 oy
tarafından
koyun eti kokuyor evet ama defne yapragı sarımsak ile falan kavurursan efsane olur bız kurbanda kuzu kestık dana etinden asla ayıramazsın ıcerde beslenen degıl dısarda yayılan kuzuydu asla koku olmadı yumusacık etı oldu 
(17,440 puan) tarafından
KuZUyu keserken derisi asla etine degmemeliymis. Yoksa kokarmis kuzu eti. Ben de 2 sene önce öğrendim bunu
tarafından
Babam halletti kuzum  yukarı kaldırdı kuzuyu bacagından yukardan asagı yüzdü indirdi degmedı zaten de bılmıyordum duymadım hıc :)
0 oy
(307 puan) tarafından
Demekki sana yenecek Bi koyun eti denk gelmemiş canm yani kuzu olsa  genç oluyo ve kekik yemişse ****** yayladan gelmişse eti kokmaz dana dan daha iyi pişer yumuşacık olur içine birazda kuyruk yagı attınmı tadından yenmez bu koku meselesi Bi ön yargı bende öyleydim hep büyükbaş eti yemişim dir evlenene kadar etin koyun oldugunu duydgmda yemezdim sanki koyunun tüğleri gibi kokardı tiksinirim evlendikten sonra kaynanam gilin koyunları var hep koyun yiyorlar onlrda kendileri için iyisini keser hep şimdi büyükbaş alıp yemem
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Pişen eve giremiyorum 
0 oy
tarafından
Koyun daha guzel olur yumusacik
0 oy
tarafından
Bizde kurban bayramında koyun kestik herkes yedi ben yiyemedim sevemedim bayramdır diye 1 2 lokma yedim 
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Ufff çok severim dana eti saman gibi bende onu swvmiyorum hatta iki gün önce kavurma yaptım vallahi damağım çatladı yok öyle bı lezzet düzenli 6 7 aya bı koyun kesiyor eşim. Dışardan da et almıyoruz boylelikle
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Bayilirimmm cok severim ben
0 oy
(11,263 puan) tarafından
Koyundan koyuna degisir mesela kirklareli tarafinin koyunu hic kokmuyor onu yerim ben
0 oy
tarafından
Yerim ama babamlar koyundan çok teke keçi keserdi onu daha çok severdim haşlanmış etin kokusunu sevmiyorum sadece
0 oy
tarafından
Kokusundan dolayı sevmiyorum ama 2 çocuğuma yediriyorum
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hiç kokusunu almıyorum desem.
0 oy
(25,223 puan) tarafından

Koyun eti sevmeyen insana şaşarım :D onu mis gibi kavurma veya sote yapıyorum asla kokmaz  bi yiyen pişman bi yemeyen:D 

(1,618 puan) tarafından
Acaba bizim buradaki koyun etleri mi kokuyor ki kayserideyiz
0 oy
(17,440 puan) tarafından
Koyun eti severim. Yumuşacık olur 
0 oy
(12,277 puan) tarafından
Yenmez mi asla kokusu gelmez bana 

Dana Eti yavan gelir bana 
0 oy
(762 puan) tarafından
Biz yeriz nıye ki koyun guzel dır keçi kokar
(1,618 puan) tarafından
Burda koyun kestiler çok kötü kokuyor durulmuyor kokudan

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 199 göst.
20 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra2121 (489 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 94 göst.
24 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydagul (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (607 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 320 göst.
8 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,101 soru

11,877,147 cevap

35,992 kullanıcı