0 oy
1,087 göst.
Diğer kategorisinde (927 puan) tarafından
Kzlar bayramda kaynanama gtmstk eşimle çocukta var görumcem de oradaydı ama bunlar bayramlaşmaya gtms bz gttgmzde evde kmse yokty mutfak baya daginikti toplamadim hiç çocukla ilgilendim bizim bulasgmz değil yani aslnda normalde topluyodm eşimle fln gidince çay fln içinde .onlar soradan geldi annem dünyanın lafını saydı   elime mi yapiscakms kaynanamın hatrinicin toplayablrdn dedi haklimi sizce 

70 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bunda bisey yok dua alırsınonun ıcın boswwr Allah verırı sevabını
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biz altlı üstlü oturuyoruz hep beraber yiyoruz ama onlar evde olmasa veya biz evimizde yesek bile ben toplarım hatta gardrobunu döker yeniden dizerim 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Herkes eleştirmiş seni ama seninle yiyip içmemişler ya neden sen toplayasın
(927 puan) tarafından
Evet canım baya linç yedm=D normalde ztn eltmle mutfakt ckmiyoz
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Toplarm nolcak soncta gtmissinz ve gelmelerini beklemissin ben olsam yikardim ayıp onların ayıbı olurdu senin dgl
0 oy
tarafından
Devamlı olan biseyse evet bende yapmam ama insanlıktır arada olur yaparım 
0 oy
(13,563 puan) tarafından
Valla yalan yok bende yapmıyorum bir yemeğimi yeyipte eşimden bağımsız ellerine sağlık kızım dediğini duymadım eşim ısrarla anne nasıl olmuş deyince güzel olmus der 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Şahsen ben toplarfm çocuğumu brakırdm eşime annem olsa yaparım sonçta onlarada yaparm
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Bir kac kere esim farketti gorumcemin yavastan alip kös kös oturdugunu bana kas goz yapti birak o yapsin diye ben kalkmamistim 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
:D toplamazdım 
0 oy
tarafından
Ben kendi bulaşığım olmamada girişim zmn mutfak dağınıksa toplarım temizlerim
0 oy
(241 puan) tarafından

Bende kaynanamın evinde elimden geldiğince mutfak toplarım ama ben yemek yememişsem görümcem evdeysen o otururken de toplamam yani kusura bakmasın kimse ki benim görümcem inde bu huyu vardır Bi iş varsa hadi gel yapalım derim gelmez bazen sallar ben işi bitiririm gelir bir dahaki gitmemize de iş yapmam onun kalkmasını beklerim

Kaynanayla gelince evinde  cam filan sildim   yapamıyor diye yaptım ama o da gitmiş kızının 14 üncü kattaki camlarını silmiş kızı yapamıyor diye hadi gelde kızma bide bana bunu kızı diyo kaynanayla göz göze geldik beni enayi durumuna düşürdü böyle işini alttan da götüren var 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla kaynanama özel bişi değil kime olsa girisirim ben bayram günü geleni gideni olur yapiversn iyi olurdu sonuçta bizde o.yaslara gelecez bigun 
0 oy
tarafından
Ben hergün iner toplarım altlı üstlü oturuyoz kahvaltıyı aşagda hazırlarım dizleri ağrıyo yukarı çıkamıyo
0 oy
(281 puan) tarafından
Önceden yapardim ama haksizlik yaptilar simdi yapmiyorum eger yediysem ictiysem oyle yaparim 
0 oy
(224 puan) tarafından
Elimi bile sürmem:)
0 oy
(8,432 puan) tarafından
Senin bulasıgın olmasına bakmak mantıklı değil insanları sevındırmek yada omuzlarından yük almak zor olmamalı 5 gundur kaynanamın yanındayız yılda bır kez o da kısıtlı gelıyoruz her gun evıni süpürüyorum yemegı o yapıyosa bulasıgı bn topluyorum.O bulasık yıkıyosa ben yemek yapıyorum.Oturuyoruz kalkıyoruz.Canım haksızsın biraz.
0 oy
tarafından
Cok topladim cok simdiki aklim olsa elimi surmezdim yemedigim icmedigim bulaşığa simdi yapmiyorum benden iyisi yokk
0 oy
(504 puan) tarafından
Ablacım kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz görümcelerimde gelir başka misafirlerde gelir inerim temizlikte yaparım yemekte yaparım bulaşıkla toplarım hiç kimseden hiç bişeyi beklemem ben yemedim o yedi bulaşığını o toplasın mantığımda yok ben hizmetimi allah rızası için yaparım. Bir şeye istemeye istemeye yaptığımda önce söyle derim rabbim hiç kimsenin değil senin rızan için yapıyorum. Bence mutluluğun eşinle huzurun temelindede bu vardır. Herkes gibi benim kaynanamda bana laf söyler laf atar çok bilmişlik yapar ama susarım çünkü bu sefer eşim görür herkesin gerçek yüzünü allaha şükür ki bu taktik eşimle evliliğimizde huzurumuza huzur kattı iki bardaktan birşey olmaz gerçekten de elinize yapışmaz.Kayınbabam hastaydı bugün indim çay yaptım çorba yaptım ıhlamur kaynattım yemek verdim dağınık gördüğüm yerleri topladım ne oldu belki bir bardak suyun veya cayın hatrına daha güzel şeyler olacak. Hayati bu kadar detaylandırıp başınızı gereksiz yere ağrıtmayın anneniz haklı gerçektende elinize yapışmaz yaşlı bir insana yardımcı olmuş olursunuz sadece.
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Evet haklı..... 
0 oy
tarafından
Haklı toplayabilirdin 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 231 göst.
8 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 672 göst.