0 oy
439 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,138 puan) tarafından
Kizlar bayramda köye gittik ve  bebegimin ayak bileginde ufak bir kanama fark ettim. Koşup oynadığı icin yaralandi kabuk bağladı sandim. Taki 2 saat önce esim bu ne diye sorana kadar. Kabuk mu diye ellerken grimsi rengi değişik geldi cektim.(kene olduğunu bilmiyordum o an) elimde hareket ettiğini fark ettim. Hemen çıtçıtlı poşete koyup acile gittik. 3 tüp kan aldilar. 1 saat sonra sonuç alacagiz ama içim içimi yiyor. Bir anne olarak 4 gündür nasil fark etmedim, bir sey olur mu diye. Hastahanede ilgilenmedilerde. Internette sağlık gorevlisi yarayi dezenfekte etmesi gerekiyor yaziyor. Korkuyorum başına gelen var mı? Cok dikkat edin anneler disaridan geldikten sonra yavrunuzu kendinizi inceleyin:(

15 Cevaplar

+1 oy
(3,721 puan) tarafından
Her kene zehirli değildir canım inşallah bişey çıkmaz sakin ol ve iyi düşünmeye çalış bekle bakalım sonuçları nasıl çıkacak
(3,721 puan) tarafından
Evet canım zaten Allah korusun kötü bişey çıkarsa kapsamlı bi hastane değilse sevk ederler. Bizim uzaktan bi akrabanın da tutmuş kene köyde yaşıyolar tutmuş atmış önemsememişte hiç ateşi halsizliği başlayınca ilçeye gelmiş kene tuttu demiş hemen daha büyük ilçeye göndermişler orda da bişey yapamayız demişler ile göndermişler tedavisini oldu iyileşti. İnşallah hiç birine gerek kalmaz sen merak etme
(2,138 puan) tarafından
Insallah bende bundan korkuyorum Allah korusun. Esime bir daha köye goturmiycem bebeği diyorum sacmalama diyor
(3,721 puan) tarafından
Daha tedbirli olursun canım bahsettiğim adam köyde doğmuş büyümüş 40 yaşına gelmiş adam kime ne olacağı belli olmuyor ki sen her eve geldiğinde soyar duş aldırır kontrol edersin şimdi aklın sadece bebeğinde olduğu için böyle düşünmen gayet doğal
(2,138 puan) tarafından
Dogru söylüyorsun bazı şeyleri insan yaşayarak daha iyi anlıyor
(3,721 puan) tarafından
Evet canım aynen öyle
-Reklam-
+1 oy
(211 puan) tarafından
Muhtemelen bişi olmaz bnmde ayak bılegıme konmuştu kafası ıcerde ayakları dısarda koca bıseydi. Cekmıstm cımbızla az bıseyde ıcerde kalmıştı hatta hıc bısı olmamıştı 
(2,138 puan) tarafından
Icime su serptiniz Allahta icinizi ferahlatsin insalllah
(211 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun sizden de
0 oy
(7,251 puan) tarafından
Kafası filan kaldım acaba bacağında cektinde ona baktilarmib
(2,138 puan) tarafından
Maalesef bakmadilar. Evde 10 kere hem keneye hem bacagina baktim kene bütün gorunuyor. Ayak bileginde de ısırdığı yer belli etrafi kizarik
(7,251 puan) tarafından
Nasıl bakmazlar ya anlamıyorum gerçekten inşallah bişey yoktur bizde dun bu kene ileti yüzünden hastanedeydik kene nasıldı cnm buyukmu küçük muydu
(2,138 puan) tarafından
Biseyde diyemiyorum insanlara. Cocuk acil atesli bebeklerle doluydu. Tiklim tıklım gittik bir saat sonra sıra geldi. Neye bakmaları gerkiyor bilmedigim için soramadimda bir kan aldilar ona göre yonlendirecekler galiba.
(7,251 puan) tarafından
Zehiri kana karismisi ona bakacaklar dir cnm inşallah bişey yoktur ya
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsn cnmpost ciksn bilmiyorum vlaa
(2,138 puan) tarafından
Amin canim sağolasın
tarafından
Sende saol
0 oy
tarafından
Korkma bacım inşallah bişey olmaz ben küçükken kulağıma bile girmişti kene annem çıkarttı kolanya ile temizlemistu şükür bişey olmadı bana inşallah bebeğine de bişey olmamıştır içini ferah tut
(2,138 puan) tarafından
Ay insallah canim cok sagol Allah razi olsun. Kendim olsa bu kadar düşünmem evlat bam teli oluyormuş
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Korkma canım 3 gün sonra tekrar kan alıyolar tehlikeli mi diye bakıyolar bişey olmaz Allahın izniyle
(2,138 puan) tarafından
Insallah cikmaz sagol canim. Cok zor kan aldilar bisey olmasinda napalim tekrar alsinlar.
(1,455 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bizide haberdar et
(2,138 puan) tarafından
Ederim insallah hayirli haberler veririm
(2,138 puan) tarafından
Kan sonuçları iyi çok şükür. 3 gün sonra tekrar çağırdı
(1,455 puan) tarafından
Çok sevindim canım Rabbim beterinden korusun
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Köydeyim koyunlardan benimde kulağıma yapılmıştı Teyzem çekip çıkarmıştı öyle cımbız falanla değil eliyle aldı hic bisey olmadi.insallah hayırlı haber alırsınz
(2,138 puan) tarafından
Insallah cok sagolun
0 oy
(863 puan) tarafından
Nasıl şimdi sonuc çıktı mı 
(2,138 puan) tarafından
1 tahlil kalmış çıkmayan onu bekliyoruz şimdi
(930 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bende merak ettim sonuç çıkınca heber et
(2,138 puan) tarafından
Sonuçlar iyi şükür 3gün sonra tekrar çağırdı
(2 puan) tarafından
antibiok yaZmislar miyidi canım bizimde aynı şey başımıza geldi antiok yazdılar  kanlar temiz
(2,138 puan) tarafından
Hayır kan testi temiz çıktı 3 gun sonra tekrar kan testi istediler yaraya bile bakmadilar
0 oy
tarafından
4 gün geçmiş bence zaten bişey olmamış demek ki olsa hemen olurdh
(2,138 puan) tarafından
Insallah olmaz. Çıkartıldıktan sonra belirti oluyormuş eğer mikrop tasiyorsa. Içimi ferah tutmaya çalışıyorum. Sonuç bekliyoruz
tarafından
Ay bizede haber ver ya benimde aklım kaldı şimdi inşallah bişey çıkmaz
(2,138 puan) tarafından
Sonuclari iyi cok şükür. 3 gün sonra tekrar test yapılacakmış.
0 oy
(184 puan) tarafından
Sonuç ne canım inşllah iyidir
(2,138 puan) tarafından
Daha belli degil bekliyoruz canim
(2,138 puan) tarafından
Sonuclari iyi cok şükür. 3 gün sonra tekrar çağırdı
0 oy
(811 puan) tarafından
Bızım kmyde kardeşimin kulagına girmiş cokndıkkatlı cekmen lazm kafası kopup içerde kalmasın diye yaraya baktılarmı tekrar orayı temızlemelrrı gerekıyo kardeşiminkını cımbızla dıkkatlıce cıkardık kolonya vardı elımzde onla temızledık sukur bişi olmadı ama kenenın cinsine görede degısır tabı
0 oy
(1,285 puan) tarafından
Eşimin kıcına yapışmıştı cnm. Gittiğimiz yerde ilk kene vakası eşime denk geldi. Kendi çıkarmış bilmeden. Ama temiz çıkarmış farkında olmadan. Doktora gittik bir sıkıntı çıkmadı. 1 hafta ateş varmı diye takip istendi o kadar
(2,138 puan) tarafından
Şükür bizimde simdilik sonuçlar iyi 3 gün sonra tekrar çağırdı
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Korkma canım bizim orda koydeyken çok takılırdı bize annemler alırdı büyüdüm ben alırdım hep hatta kardeşim bebekti gelip gözünün kenarına takılmışti almıştı annemler bişey olmaz Allah in izni ile ama iyi yaptınız hastaneye gitmekle bizim köydeki keneler zehirsizdi şimdi sen bunu belkide kendin aldigin için dezenfekte etmemiştir ama yine de bir baksaydi kafası kalmis mi diye
(2,138 puan) tarafından
Anlamadim ki bende niye muayene etmediler kene hala posette ölü olarak duruyor kafası falan gözüküyor
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Kızımın da kulak memesine yapışmıştı bende hemen götürdüm çıkardılar şükür bir sorun olmadı köy kesimi yerinde keneler genelleme zehirli olmuyor 

(2,138 puan) tarafından
Insallah bizimkide degildir bir belirtide vermedi ama incelemek aklıma bile gelmemişti. Bundan sonra daha dikkatli olurum artık
0 oy
(11,165 puan) tarafından
Canim söyle soyliyim kenenin bi sürü türü var benim değil ama babamın başına geldi biz köylüyuz bi kac kere yapışmış kendi çekip çıkarmış bisi olmadı hiç inşallah sizin de zararsız kenelerdendir geçmiş olsun
(2,138 puan) tarafından
Çok sagol canim rahatlattin insallah oyledir 3 gun sonra  tekrar kan testi yapilacak
(11,165 puan) tarafından
Temiz çıksın allahin izniyle

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 147 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mrvk04 (253 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 149 göst.
0 oy
12 cevap 151 göst.
2 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,625 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.
13 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BirMelek (1,065 puan) tarafından soruldu

378,282 soru

11,322,449 cevap

34,770 kullanıcı

...