0 oy
292 göst.
Aile kategorisinde (12,695 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hanımlar fikirlerinize ihtiyacım var goruncem evlenecek daha doğrusu sözlenecek biz ayrı şehirlerde yaşıyoruz görüştüğü bir çocuk varmış iki yıldır benim haberim yok dün oldu kayinvalidem eşimi aramış kız isteme söz kesme töreni sizin evinizde olsun diye onlar bize gelecek oğlan tarafı da bize gelecek kızın teyzeleri vs de bize gelecek bizde yapılacak tören küçücük çocuğum var çalışıyorum kendime zor yetiyorum misafir ağırlamak hiç mi hiç istemiyorum sizce bunu demekte haksız mıyım şunu da ekliyim eşimin ailesini başka bir nedenden bir kaç ay misafir ettim sanki kendi evlerindeymis gibi kaldılar bir teşekkür eden Allah razı olsun diyen bile olmadı yaptığım her şeyi yapmam gerekiyormuş gibi davranıyorlar sanki normali oymuş gibi istememekte haklı mıyım sizce nasıl tepki vermeliyim aranızda yaşça büyük olanlar var çok uzun yıllardır evli olanlar var bir akıl verin evlenirken de aile olarak hiç bir faydalarını görmedim ne masrafına ne sorumluluğuna hiç bir katkıları olmadı 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ozaman açık açık söyleyeceksin yada esin söyleyecek gelmeyin dite
(12,695 puan) tarafından
O zaman da kötü gelin ilan ediliyorum
(1,462 puan) tarafından
Bnce kötü ol. Ağırlaşan yapmasaydin dicekler ya da ev pisti şöyle böyle dicekler. En güzeli hiç kabul etmemek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden sizin evde olsun istiyorlar 
(12,695 puan) tarafından
Onların köyde evleri var misafir ağırlamaya müsait değilmiş bir de damat ailesi bizim bulunduğumuz şehire daha yakın onlara yakın olsun günübirlik gelip dönebilsinler diye
tarafından
Kuzum ya açık açık söyleyip kötü olacaksın yada herşeye susup kabul edeceksin eşin tamm dediyse yapacak bişey yok
(12,695 puan) tarafından
Daha tam olurunu olmazını konuşmadık ama kesin net şekilde istemiyorum
0 oy
(401 puan) tarafından
Yaşım büyük değil uzun yıllardır da evli değilim 3 yıllık evliyim ama bunu bilir bunu söylerim içinden gelmeyen hiç birşeyi yapma ben olsam kabul etmezdim erkek ailesi olunca biz gelinleri evdeki hizmetçi yerine sokuyorlar balığa gidenin gö.tü ıslanır hiç kusura bakmasinlar kızını vermeyi biliyorsa evini açmasını agirlamasini da bilsin
(12,695 puan) tarafından
Ya sinir oluyorum her şeyi saklıyorlar el gibi görüyorlar işleri düşünce aile oluyoruz hep böyle oluyor evleneli beri haklısın canım
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Canım esine guzelce soyle soyle cocukla yetisemem biliyorsun kimseye de ailecekmrezil olmayalım bir iki gun peşi peşine bir yardımcı bulalım de. Belki para agır basar
(12,695 puan) tarafından
Yok canım kendi işlerini kendileri yaparlar kayınvalideme göre ben temizde değilim hamaratta ama en az 20 30 kişiyi benim evime yığacaklar bir de 500 km yoldan gelecekler yani her şey aşırı saçma
(10,775 puan) tarafından
O zaman bir zahmet gelip yardım edecekler. Simdi kabul etmesen terbiyesiz olursun
(12,695 puan) tarafından
Yapsam da sağol diyen olmaz ne var bunda olur ya bakalım hayırlısı
0 oy
(830 puan) tarafından
Ben olsam kabul etmem 
(12,695 puan) tarafından
Yani değil mi aklın yolu bir :))
0 oy
(316 puan) tarafından
Daha 2 yıl olmadı evleneli tecrübeli de değilim ama kimse kusura bakmasın senin evin olmasa ne yapacaklardı kime gideceklerdi ne yani kendi yaşadığı evden mi utanıyor da senin evin de söz nişan yapıyor diyelim ki bunu yaptı eee sonra ,emin ol artık işin suyu çıkar kınayı da sende yaparlar düğünü de ağırlamayı da onun için kabul etme madem kız veriyor her şeyi kendi evinde yapsın senin kızın değil sonuçta sorumluluk almayı istemiyorlar ,o oturacak sen hizmetçi gibi iş yapacaksın görümce zaten istemesi olduğu için süslenip kenarda duracak bütün yük sende bide küçük bebeğin var , aman ya boşver ne diye kendine eziyet ediyorsun ne halleri varsa görsünler açık açık söyle hatta bu yazdıklarımı söyle ki eşin anlasın. 
(12,695 puan) tarafından
Kız mecburi durum olsa valla başım gözüm üstüne hasta idi tedavi görüyordu aylarca bende kaldılar hamileyim diye işlerini yapmadım çok fazla ama bekar evi gibi bir evim var 1+1 bütün gün yatak odasında oturuyordum onlar salonda tv izliyorlardı böyle üç dört ay geçti doğuma annem geldi sonra ablam geldi gitti ikisininde yanında bana hep oğlum kızım baktı dedi bir kere duymadım ki Allah razı olsun bizi evinde misafir etti kendi evimizde gibi rahat ettirdi desinler
(316 puan) tarafından
1+1 evde mi yapacaklar sözü yuh artık valla bişey demiyorum.
İşte canım bak diyorum ya sen ne yaparsan yap onlar anlamaz seni mecbursun gibi görüyorlar değmez yaa sonra kendi kendini yiyeceksin neden yaptım neden kabul ettim diye  ,evim küçük kimse sığmaz bende çalışıyorum hemde çocuğum var diyeceksin .
(12,695 puan) tarafından
Taşındım şimdi daha büyük bir evdeyim ona güveniyorlar evlendim evleneli bizle bizim evle ilgili bana sormadan bir şeyler oluyor ben öyle bakakalıyorum kayinvalidem benim oğlumun evi kafası var ki evi bile ben dizdim oğlunun evde hiç bir şeyi yok ona rağmen ev onlarınmışta ben onların yanına gelin gelmişim gibi davranıyor her şeye de bir bahanesi var
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sebep neymiş peki sizin evde olmasının 
(12,695 puan) tarafından
Kendi memleketlerde doğru düzgün evleri yok misafir ağırlayacak yerleri de yok 500 km yol gelecekler bizde olacak damat evi de burdan iki saat gelip hemen dönecekler yani yıkılacak yer arıyorlar
(4,089 puan) tarafından
Zaten çalışıyormuşsun  ben olsam elimi bi şeye sürmem gelsin gitsinler onlar gidince de bi kadın çağırırım temizler banane hem çalışıp hem hizmetçilik mi yapacağım kocam düşünsün işine gelmiyorsa eşin kabul etmesin
0 oy
tarafından
Sen ne yaparsan yap iyilik bilmezler kabul etme açık açık söyle valla 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Gereksiz iyiliğe gerek yok. Anlayan insanlarda değilmiş. Arasın esin. Ev müsait değil. Eşim bu ara çok yoğun çalışıyor. Çocukta çok huysuz. Bı yer filan tütün isterseniz ya da sizin evde yapın. Belki biz katilamayiz bile. Çocuk çok huysuzlanirsa desin. Emin ol daha değerli olursun
(12,695 puan) tarafından
Ah o kadar anaci olmasa dediğin doğru da
(1,462 puan) tarafından
Eşine diceksin. Çok yorgunum. Evi bile halledemiyorum. Kadın tut evi dip köşe temizlesin. Yemekdi şuydu buydu icinde bı yerden alışveriş yap. Misafirler gidince aynı kadın yine gelir temizler. Bn elimi surmem de. Yüz verme sakin
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bence çok menfaatçi bir insan sin ama haklısın mecbur değilisin ağırlamakta 
(12,695 puan) tarafından
Menfaatçi değilim ama değer görmediğim insanlara değer göstermek istemiyorum her şeyi yaptırıp ettirip sonra ***** yerine konuluyor olmaktan hoşlanmıyorum tabi senin yorumun saygı duyuyorum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 145 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 896 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Emine S (15,834 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 676 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 476 göst.
1 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Melike (107 puan) tarafından soruldu

377,957 soru

11,312,957 cevap

34,747 kullanıcı