0 oy
129 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (25 puan) tarafından

image

sağlık ocağında tahl yaptırmıştım. Önemsemedim gitmedim şimdi baktım değerler böyle nasıl ? Çarpıntım çok oluyor bununlamı alakalı 

8 Cevaplar

0 oy
(565 puan) tarafından
Degerin düşük çıkmış. Doktoruna sonic aaya gittiginde seni endokrin bölümüne gonderecektir. Kizimda da troid degeri yüksek çıkıyor ve suan bir seneyi aşkındır ilac kullaniyor muhtemelen sende ilac tedavisine başlarsın. Evet çarpıntı yapar halsizlik yapar. 
(565 puan) tarafından
Canim emzirirken kullaniliyo mu hic bilmiyorum fakat bu troid cok onemli bir hormon ve tedavi edilmesi gerekiyor Allah korusun sonuclari daha kötü olmasin. Benim amcamin eşinde de bi durumdan sonra böyle düşmüştu degeri ondada carpinti vardi oyle gitmişti hastaneye degeri düşükmus kac gun hastanede yatti sonra ilac kullandi duzenli sekilde ve gecti sonradan. Zaten seni simdi doktora yonlendirirler onlar tekrar kan alacaklar senden ve emziriyosun onun sonucuna göre bi tedaviye başlanır sana tavsiyem ihmal etme sakin cok gecmis olsun simdiden
(25 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çünkü şuan bile çarpıntım çok ölçtüm nazım 130 çıktı. Doğum yaptıktan sonra da hep böyle çıkıyor du. Kardiyoloji gittim birşey çıkmadı.. demekki bundanmış
(565 puan) tarafından
Evet yengeminde oyleydi çarpıntısı coktu nabzi yuksekti nabzini duseremediler bir türlü ondan dolayi yatti hastanede. Bide hastaneden çıktıktan sonra yengem dere otuydu sanirsam surekli yerdi troide iyi geliyor duzenliyor diye aklinda bulunsun
(25 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Pazartesi günü gideceğim yorumunuz için tekrar dan sağolun
(565 puan) tarafından
Rica ederim canim gecmis olsun tekrardan :))
-Reklam-
0 oy
(494 puan) tarafından
Tsh değeri yüksek çıkmış evwt sinir yapıyo halsizlik saç dökülmesi ilaç kullanmak gerekiyo bence bi doktora görünün 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla tsh çok yüksek çıkmış ve evet çarpıntı yapar endokrin bölümüne yönledirirsin ilaç başlarlar 
0 oy
(707 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım çoğunlukta kimsenin bilmediği bir durum doğumdan sonra değişen hormonlar tsh bozuyor çok önemli bir hormon kalbi besleyen dengede tutan hormon gebelik için de önemli. Senin yavaş çalışıyor mutlaka endokrin git kontrol ettir. Bende doğumdan sonra çıktı çok sıkıntı çektim ve hala çekiyorum
0 oy
(985 puan) tarafından
Değerin yüksek çıkmış bu tiroid bezinin az çalıştığı anlamına gelir benimde sonuçlarım aynıydı doktor levotiron diye bir ilaç yazdı ömür boyu kullanacaksın dedi hasimato hastalıgıymış . Bu ilacın emzirmeye engel bir durumu yok . Tiroidi hızlı çalışanlara verilen ilaç emzirmede kullanılmıyor.  Benim değerim 17 olmasına rağmen kemiklerim kırılacak gibi oluyordu sen bu değerle nasil fenalaşmadın onu düşünüyorum 
(25 puan) tarafından
Hep yorgun hissediyorum kendimi. Öyle bir çarpıntım oluyor ki sanki ağzımda atıyor kalbim. Yorgunluktan ve uykusuzluğa verdin. Değerlerime bakınca Şok oldum
(985 puan) tarafından
Allahim şifa versin
0 oy
(288 puan) tarafından
Tsh değerin yüksek çıkmış canım benimde kızıma hamileyken yüksekti sonra kaldı bende 4 senedir ilaç kullanıyorum ömür boyuda kullancam sanada ilaça başlarlar emzirirken hamileyken kullanılabiliyor dahiliyeye randevu al canım sağlık ocaktan sonra oraya git takip gerektircek cnki beni doktorum 3 ayda bir çağırıyor yılda bir usg cekilyor troid onemli bir. Hormon ihmal etme vücutta herşeyi etkiliyor düzenli kontrollerine gittiğin

Surece endişe edilecek durum değil artık buda günümüzde çoğu insanda var 
0 oy
(850 puan) tarafından
Değerleriniz normal değil, doğumla oluşabilen bir rahatsızlık da değildir bu öncesi vardır mutlaka ve evet emzirirken ilaç kullanabiliyorsunuz. Önemlidir tiroidler, ihmak etmeyin sonrası daha büyğk sıkıntı yaratır. Çarpıntınız da bundan 43 çok yüksek bir değer. 
0 oy
(616 puan) tarafından
Aşırı yüksek. Acil gitmen lazım. Tsh uçuyor resmen

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 26 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde bittercikolataa (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 20 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hryhry1 (1,798 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 36 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 28 göst.
15 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 89045699 (8 puan) tarafından soruldu

378,920 soru

11,342,060 cevap

34,809 kullanıcı

...