0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Annisler bebisim kolik ve 25 gündur tek basima bakiyorum ve kelimenin tam anlamıyla bittim gece gündüz zombiye döndüm.

Siz nasil basa çıkıyorsunuz onerileriniz neler? Bir de nezman gecer? 

12 Cevaplar

0 oy
(916 puan) tarafından
4 aylık olunca daha sakin olacak Allah'ın izniyle bende tek baktım bir ay kaynanamlara gittim ama ** gibi pişman oldum sonra tekrar evime geldim şu an 7 aylık Allah'a çok şükür öyle yada böyle geçiyor 
(147 puan) tarafından
Bittim ben hic susmuyor uyumuyor bebek arabasina koyayim biraz gezdireyim diyorum durmuyor nasil yapcam sastim kaldim.
Anneme kaynanama da gidemiyorum 10 ay bendelerdi sıkıldılar ama üstesinden de gelemiyorum.
(916 puan) tarafından
Canım sadece sabret bol bol gaz masajı yap zaten YouTube'da var sabah akşam kimyon rezene çayı iç senden ona geçiyor gaza iyi geliyor ben çoğu defa ona da veriyordum Allah yardımcın olsun zor bacım çok zor
-Reklam-
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Beni kurtaran hamak beşik oldu canım büyük kızım kolik bir bebekti sonra idrar yolu enfeksiyonu çıktı 3 kez tekrar etti çok zor günler geçirdim evin ici ne beşik kurduk ikinci kizim da da babam marangoz o yaptı hamak beşik küçük kızımla oğlumu da onda büyüttüm çok rahat ettim 
(147 puan) tarafından
Bende hamak aldim e bebekten ama yok cok yıprandım 25 gunde zombi gibi oldum.
Gecem gündüzüm yok
(4,426 puan) tarafından
Ilk bebek se çok normal canım insan çok bocalıyor havuz yatak yap yüz üstü yatır karnına sıcak su torbası koy banyo suyundan bi tık sıcak olacak şekilde ayaklarının altına acı elma yağı olması lazım o yağdan da sürünce baya rahatliyorlardi çocuklar karnına zeytin yağı ile masaj yap bak zeytin yağını direkt iciredebilirsin bütün gaz damlalarını denedim ben hiç biri fayda etmedi kimyon çayı çok iyi geldi ben rezene kimyon demleyip içiyordum kızıma da sadece kimyon demleyip bir çay kaşığı veriyordum gün de 4 kez iyi geliyordu
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Hamak beşik çok yaradı bize de 
(147 puan) tarafından
Bende aldim e bebekten holmer katlanabilir ama yok hic bisey çözüm olmuyor.
Spa bebek masaji elektronik ana kucagi yok hala ağlıyor. Kafayi yicem cok uzuluyorum.
(13,202 puan) tarafından
Gaz damlasını değiştirmeyi denedin mi
(147 puan) tarafından
Denedim sab simplex kullaniyordum mommy blisse gectim hic faydasi yok
(13,202 puan) tarafından
Bana sab simplex yaradı da bazen iki tane kullanmak gerekiyor biogaia ile birlikte kullan bakalım. Ben bir de rezene anason çayı veriyordum hatta anne çayı var ya ebebekte süt için ondan bile verdim. Humana. Tabi benimki mama ile büyüdü rahat verdim
0 oy
tarafından
Başa çıkamadım şuan 15 aylık ve ben 15 yıl yaşlandım diyebilirim :)))))
(147 puan) tarafından
Ben 25 gunde yaslandim napicam bilmiyorum
tarafından
Allah yardımcın olsun inş cnm ❤️ çok zor bir süreç
0 oy
tarafından
Kızım şu an 16 aylık. Hastanede doğduğundan itibaren tek başıma bakmaya başladım. Kolay diyemem anne olmak çok zor ama çok da güzel. Allah hepimize kolaylık versin. Kolik bitince diş, hastalık vb şeyler oluyor ama büyüdükçe biraz yükün hafifliyor. Uyku düzeni oluşuyor.  Yürüyünce oyuncaklariyla oynuyor vs.
(147 puan) tarafından
Beni aglamasi bitirdi aglayinca susmuyor bazen  bende ağlıyorum onunla o derece zor
tarafından
Hepimiz aynı şeyleri yaşadık canım büyüyünce rahatlayacaksın inşallah
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin cnm inşallah düzelicek yeterki sabırlı ol kesinlikle karnına sıcak havlu sar her zmn çok iyi gelir hep yüzüstü çevir sırtını sivazla iyi gelecek
tarafından
Allah yardım etsin bacim daha ne diyebilirim lütfen sabırlı ol altı yedi aya kadar öyle olacak
(147 puan) tarafından
Insallah psikolojim ve vucudum dayanir amin
tarafından
Rabbim onun dirayetinide sabrinida Vermiştir Emin ol sifa duasida indir dinlet
(147 puan) tarafından
Annelik ne zormus
tarafından
Evet şimdi annelerimizin kıymetini daha çok anlıyoruz değilmi:-)
0 oy
(1,837 puan) tarafından
6 aylık olunca azaldı 9 aylıkken tamamen kayboldu. Kolik müzikleri çok iyi geliyordu. Kriz anında sadece kucağımda tutup susturmaya calismiyordum. Çünkü ben çabaladıkça o daha da kötü oluyordu. Kriz saatlerimiz sabitti akşam 19.30 da başlar 23.45 e kadar devam ederdi o yüzden o saate kadar işimi bitirir sadece krizin bitmesini beklerdim. Duş aldırmak kulağına sakin ninniler söylemek biraz rahatlatıyordu
(147 puan) tarafından
Bizim 2 kez krize giriyor sabah 6 11 sonra aksam 5 12 aralikta da yine mizmiz 6 aya surerse ben fazla yasamam
(1,837 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Cabuk geçiyor ya. Hiç bitmeyecek gibi geliyor ama geçiyor
0 oy
tarafından

Zombılıkten cesete donuceksın :D 6 ay her gece toplam 15 dk uyuyodum ben :D

(147 puan) tarafından
Uykusuzluktan gecen mamayi eşime götürmüşum icircem diye.
Nolucak böyle bilmiyorum
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Eşimle baktık şimdi 3 yaşına girecek sabahlara kadar sallardik peşine de dis sancıları başlamıştı 4 5 aylikkeb
(147 puan) tarafından
Dis çıkarttığini düşünemiyorum bile kolikligi geçmeden bir de o olursa ben ruh ve sinir hastaliklari yolcusu
(13,834 puan) tarafından
Bizim öyle oldu işte cikartsa iyi bide kolikti zaten sonra tuvaletini yapamazdı onun ağlaması öyle birgün hele nasıl ağlamak öğün vallahi bende ağlamıştım artık eşim işte aradım o gelmeden gittim hemen yirtiyo kendini  gaz kütlesi çıktı çok zordu sabahlara kadar salla salla sonrada işte doktor kontrolümüz vardı hep agliyo damaklari kıpkırmızı şişmiş dedi hep 8.ayda çıkardı ta ilk dişlerini bebek arabasıyla gezdik evde o derece zordu
(147 puan) tarafından
Benimkide kabiz o da onu zorluyor ya bende agliyorum onunla cok zor nasil gececek cok merak ediyorum
(13,834 puan) tarafından
Çok zor süreçler ama geçiyor şimdi 3 yaşına girecek hala huysuz:-)kardeşimiz bile oldu 6 aylık oda
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ah ah buraya yazsam destan olur o zamanları şuan 24 aylık olduk geciryor zaman ama yıpraniyor insan
(147 puan) tarafından
Ben 25 gunde bittim hergun dua ediyorum bugun nolur ağlamasın diye
0 oy
tarafından
3 yavrumun ikisi kolikti buyuk sallanarak sakinliyodu kizimda sicak su tobasiyla en son sizip uyodu hepsine tek baktim onlar aglayinca bemde ağlardım oglumdan47 kilo olmuştum Allah yardımcın olsun canimm sabır et geciyoo inşallah 
(147 puan) tarafından
Ben 25 gunde 5 kilo vermişim her sabah dua ediyorum nolur bugün aglamasin diye hergün daha siddetleniyor nasil gececek bilmiyorum
tarafından
Canim büyük oğlum 20 yaşında küçük oğlum 15 yaşında kizim 18 aylık vallahi geciyo once onu anla  eve cok takilma gunluk yasanincak kadar is yap sonra kendine vakit ayir bebek illaki uyudugu olur sende uyu dinlen gez yapan seylerden uzuk dur doydugunda emin ol sen güçlüsün zamanla düzüne gircek bi gun bi bakmış sin öyle uyumaz böyle durmaz bu saate bunu yapiyo derken bulucan kendini zamanla sen ona o sana aliiscak duzene giricek etrafina bi bak kimler kimler anne deyilki senmi yapamicaksin kac tane büyütmüşler günü gecermeye bak ona alsir buna alışir deme ne ye alirsa alişsin karisma al ayagina salla yaterki dursun o uyyunca sende ayagindayken bile uyu kendini sevdigin şeyleri yap uzme kendini cok op cok saril cok sev bugunleri ozlucen desem belki inanmican ama oyle jdjfjndn
(147 puan) tarafından
Herkes o günleri ozleyeceksin diyor ama suan gecsin diye dua ediyorum
0 oy
(616 puan) tarafından
Linçleyebilirler ama rezene çayı bir iki çay kaşığı veriyordum. Hem rahatlıyordu hem uyuyordu
(147 puan) tarafından
Bende mi denesem
(616 puan) tarafından
2 3 gün boyunca çok rahatlatıyor. Deneyen çok anne de vardı. Hem ona ver ama çok değerli çay kaşığı ile 1 2 tane sadece. Hemde sen iç. Sonucu yaz çok rahatalayacağına eminim
(147 puan) tarafından
Hemen deneyeceğim inşallah ise yarar
(616 puan) tarafından
İnşallah canım dene bakalım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
24 Kasım 2022 Aile kategorisinde Yenibirannesr (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 188 göst.
21 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Sedaaylin (446 puan) tarafından soruldu
0 oy