0 oy
1,648 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çocuğumun ikinci ismini kimse söylemiyoruz çünkü büyü yapilamasin diye bir arkadaşım söylemişti demiştim lakin arkadaşım göbek adından bahsediyormus ben nüfustaki isimlerinden bahsettiğini düşündüm çünkü benim çocuklarımın nüfusta iki isimleri var bana da meva isminin anlamı falan sordu sonra neden iki isim falan deyince nüfustaki ismi sandım herneyse bende bari baş harfini söyle kız büyü yapmam dedim gülerek ve ne öğreneyim ki kızımın ismini koymuş kızına aklıma sen geldin direk bende Duru dedim dedi bende nüfusta Zehra Duru mu dedim hayır ezan okunurken öyle dendi dedi lakin benim bildiğim bu göbek adı Kuranı Kerim den konulmuyor mu bazılarınız üstüne alınmışsın söylemek istemiyordur falan dedi de ben arkadaşım bana ismini söylemiyor demedim ki söyledi de zaten benim kızım dört aylık onun iki kızımın ismini koymuş adıyla yaşasın. Belki dediği gibi ikinci ismi bilmeyenler büyü yapamaz evet bilemiyorum ki zaten benim çocuklarımın göbek adını da kimse bilmez nüfusta oğlum Batın Doruk kızım ise Duru Meva diye geçiyor ama dedeleri okudu ezanlarini o zman göbek adı konuldu kimse de bana bu çocuğun göbek adı ne diye sormadi hiçbir zaman ben eşim ve dedeler bilir dicem dedelere sorsak unutmuşlardir :D 

3 Cevaplar

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Benim oglum un kimlikte adı doruk tek isim ama eşim kualgina Batın Doruk olarak okudu :) kim.buyu yapacak minicik bebeğe Allah aşkına kuranda yazıyor mu iki isim e büyü tutar diye hurafe bunlar 
tarafından
Onun göbek adı Batınmış canım benimde nüfusta iki isim Batın Doruk diye göbek adı farklı adlariyla yaşasınlar
(5,938 puan) tarafından
Nüfusta Doruk canım.ama eşim  kulağına ezan okurken Batın Doruk olarak okudu
tarafından
Aynı sayılır canım :D benim nüfus da Batın Doruk göbek adı farklı :D
(5,938 puan) tarafından
Allah uzun ömürlü nasip eylesin yavrularımızı
(101 puan) tarafından
Aminn canım hepimizinkini ❤❤❤
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne günlere kaldık yarabbim :)) 
tarafından
Kalmışız demek ki aklına ilk ben gelmişim ondan Duru demiş
0 oy
tarafından
Aynen canm boyle bisy varmis bizde koyduk kizima kimse bilmiyor benm kizimnda 2 ismi var bide bunun disanda gobek ismi koyduk bn kaynanam ve esim biliyor baskada kimse bilmez buyu deglde nazar degmesn diye koyduk 
tarafından
Valla göbek adını kimse bilmiyor çocuklarımın ama nüfus kağıdında yazan isimlerini biliyorlar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 145 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 218 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde Cerenin Annesi (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 669 göst.