0 oy
1,194 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar sizlerde elektrik , su , doğalgaz faturaları için tasarruf yapiyomusunuz . Ne gibi tasarruf yapıyorsunuz önerileriniz varmı? :)

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne kadar tasarruf etsem de üzerine vergiler yükleniyor yine aynı ücret geliyor malesef 
tarafından
Haklisiniz ne kadar kisarsak kisalim yine aynısı olucam sanırım.:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım ben su canavarıyım kaynanamın tabiriyle suyu çok seviyordum her gün duş alırım yaz kış fark etmez banyo vs çok sık yıkarım bol suyla su faturam 60 TL falan gelir bu ay bişi fark ettim kullandığımız suyun 1500 lt si insan su hakkı için bedavaymış faturanın altında yazıyordu ben o 1500 ü 9 lt geçmişim bu ay kendime söz verdim 1500 ü geçmicem :))) ampuller hep tasarruflu ampul kullanıyoruz bulaşık ve çamaşır makinesini tam dolmadan çalıştırmıyorum bulaşık makinesi yıkadıktan sonra kurutmaya geçince makineyi kapatıyorum ama kapağını açmıyorum içindeki buharla zaten kuruyor bulaşıklar aklıma bunlar geldi şimdilik :) 
tarafından
Sağol canım teşekkür ederim :))
0 oy
(345 puan) tarafından
Valla canım tasarruf falan yapmiyorm ben çünkü yapsam da yapmasam da aynı bu ay nerdeyse hiç evde yoktum 15 gün evde değildim sonra doğum yaptm 3 gün hastanede kaldm yine yoktum toplasan evde olduğum gün sayısı 12-13 gün falan gelen fatura 117₺ sen düşün bide evde de yoktum kaç gün esimde evde degildi kendi kendine evde aletler çalıştı herhalde 
tarafından
Ahahahaha yuh yani bide evde dursan nolurdu acaba çok gelmiş :))
0 oy
(348 puan) tarafından
Ne yapsqm cozum yok yine gelio yine gelio 
tarafından
Aynen :):):):)
0 oy
tarafından
Doğalgaz geldi 208 TL 

Şu 20 yi geçmez ben makinadan aliyorm suyu WC balkon yikiyorm

Gece tüm fişleri çekiyorum buzdolabı hariç 65 TL elektrik geliyor 

Hafta da 2 kez süpürge makinalar çalışıyor 
tarafından
Balkonum yok :)
Wc yi de genelde ellerimi yıkayıp ikinciye kopukledigim zaman kovaya giriyo suyu  yani kova koyuyorum elimin altına lavabodan çıkınca çamaşır suyuyla yikiyorum vc yi sonra o kovadaki suyu dokuyorum bitiyo:):)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 347 göst.
23 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 185 göst.
0 oy
7 cevap 138 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ayse.gul (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.

374,705 soru