0 oy
497 göst.
Diğer kategorisinde (2,545 puan) tarafından

Hanımlar bu bilgileri okuyunca hem hayretlendim ve kadın gücüne bakar mısınız? Annelik ne güzel bir şey, nasıl bir duygu neler yaptırıyor...

image

image

image

image

13 Cevaplar

0 oy
(888 puan) tarafından
Evet benim annemde böyle yaparmış ve gördüm de çocukken yapanları 
(2,545 puan) tarafından
Annelik işte neler yaptırıyor :)) çok daha sağlıklısı gibi gözüküyor :)
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Amowww Iyiki bana bundan kullanmamışlar 
(2,545 puan) tarafından
Neden kız :)) sağlıklı kil işte hem bakım yaparda :)
0 oy
(48,708 puan) tarafından
bizim zamanimizdami musamba bezlerimiz duruyo annem saklamis bunu bilmiyodum
(2,545 puan) tarafından
Evet kuzu bende o zaman yakaladım :))) bantlarla bağlıyorlardı :)
(48,708 puan) tarafından
iyi bizler hatta bizden oncekiler yasamislar buyumusler o sartlarda ☺️☺️☺️
0 oy
(7,745 puan) tarafından

Ben höllüğü bilmemde annem anlatırdı ablama durumları olmadığı için ozamanlar poşeti kesip içine Cabut koyarmis pislendiginde eliyle yıkar kurutur tekrar baglarmis :(

(2,545 puan) tarafından
Annelerin hakkı valla ödenmez.
0 oy
(7,968 puan) tarafından
Valla biz o kdr eski insanlar değiliz :) şaka bir yana 

Annem bizi naylon bezlerle büyütmüş mavi pembeymus naylonlarin üstüne bez koyarlarmis öyle bağlarmis
(2,545 puan) tarafından
Aynen kuzu benide öyle :)) annem bantlarmıs her yerden akarmıs :)) analık zor iş :)
(7,968 puan) tarafından
Hep diyo şimdiki anneler çok rahat biz durmadan bokluu bez yikardik sabahın köründe yikardim sonra öğlen yikardim
(2,545 puan) tarafından
Valla öyle hemde kaynana bilmem ne basında
0 oy
(3,419 puan) tarafından
24 yaşındayım gordum bunu çocukluğumda yapiyorlardi ama annem bana yapmamış :)) yengemin kızı ölmeseydi oda toprak getirmiş bacaklarıni beze sarıp üstüne dokecekmis de nasip olmadı kizcemiz ayrıldı bizden 
(2,545 puan) tarafından
Allah ailesine sevenlerine sabırlar versin kuzum.
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Eskiler ne kadar zorluk yokluk çekmiş. Herhalimize binlerce kez şükür olsun. Öğrenmiş olduk teşekkürler:)
(2,545 puan) tarafından
Aynen kuzu bende şaşıra şaşıra okudum. Valla çok yokluk görülmüş çok duygulandım. Gerçekten halimize şükürler olsun.
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Annem bizim hepimize höllük kullanmış gazınız falan asla olmazdı diyor bence bunun sayesinde bu toprak hem özel bır toprak hem de sıcak gaz falan olmuyordur bu sayede eğer turkıye de olsaydım bende kesinlikle yapardım höllğk 
(2,545 puan) tarafından
Ne kadar güzel doğal ya bencede benim oğlum 3 aya kadar çok gaz ağrısı çekti bak birde kışın sıcak tutuyormuş.
(1,733 puan) tarafından
Aynen benim kızımda çok çekti ama bir daha çocuğum olursa kesinlikle yapacağım en az ilk 3 ay
0 oy
(7,620 puan) tarafından
Kedi kumu geldi aklıma tövbe yarabbim ay o toprak poposuna falan girmezmi kaşındırmazmı çocuğu kız düşünemedim ben.
(1,733 puan) tarafından
Yok canım o normal toprak değil farklı bişey
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Annem bana hep canbebe bebek bezi kullanmiş o yüzden hiç merak etmemistim eskidende vardi sanirdim☺
(2,545 puan) tarafından
Evet kuzu canbebe de vardı. Bir tık geride beze sarıp bantlama baglama :)
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Benim annem iki abimi böyle bezlemis toprakla. Ben ve kardeslerimde şu muşamba pembe mavi renk olanlar vsrya bize de onu kullanmiş içine kumaş koyarak
(2,545 puan) tarafından
Vay be helal olsun valla annelik nasıl fedakarlık getiriyor. Haklarını ödeyemeyiz.
(2,522 puan) tarafından
Öyle canim vala duygulandım annemin anlattıkları aklim geldi . Artık koyacak birşey bulamadigimda elbiselerimi yırtar kullanırdım diyordu. Canım annem babaanem izin vermiyormuş boşta kenarda duran kumaşa dokunmasına :(
(2,545 puan) tarafından
O zamanın babaneleri işte eli maşalı sopalı öyleydi cidden
0 oy
tarafından
Benim esime de annesi böyle yaparmış. Isıtma vs değil galiba onların ama kum gibi köyden bı toprak çeşidi getirip yaparlarmış
(2,545 puan) tarafından
Olabilir kuzu ama ben bu şekilde yaptıklarını duyunca çok şaşırdım. Aslında böyle kil gibi faydalı bulursam ikinci çocukda denemeyi dünüyorum. Çünkü ilk çok gazlıydı.
0 oy
tarafından
Ilk kez görüyorum duyuyorum..bizim zamanımıza poşet varmış yıkayıp tekrar bağlarmış:( anne hakkı ödenmez  
(2,545 puan) tarafından
Aynen kuzum analık zor.  Değişik duygu tarifi yok.
tarafından
Annesizlik daha zor

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 679 göst.
16 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,371 göst.
19 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu