+1 oy
883 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
Eşim bana bir yerden para geleceğini duydu o parayı alınca bana ver dedi ama bana kendisi para vermez evde başına bir şey gelmez diye bende söylemek istemiyorum bir köşede param olsun istiyorum yalnis mi düşünüyorum

39 Cevaplar

+1 oy
(5,807 puan) tarafından
Benim olan benimdir eşiminki ikimizin hep bu mantıkla hareket ediyorum yani benim parama karışmaz evin büyük bir ihtiyacı yoksa 
(2,803 puan) tarafından
Ahahaha cok guzel mantık bende oyle dusnuyorum benim olan benimdir onun olansa ikimizin hatta 2 cocuk da var 4dümüzün :dd
(5,807 puan) tarafından
Evet benimde oğlum var eşimin kazandığı 3ümüzün ama bana kayınbabam babam vs para verir mesela bayramda 600 TL harçlık verdi kayınbabam elini bile sürmez o paraya neye ihtiyacın varsa al der
(2,803 puan) tarafından
Bnde oyleyim valla babam annem yada esim ayri cocuklara harclik verse bana cocuklara aittir hic sormaz ne yatin nerde diye ama onun kazandigi 4ümüzün bence en mantıklısıda boyle
(5,807 puan) tarafından
Aynen öyle ahshshshsh :D eğer onlarıda o alırsa ben ihtiyaçlarımı nasıl karşılayacam oğlumu alıp dışarı çıkıp biraz gezip bişeyler bakabiliyorum cebimde para varken.. Ayda 1 kere bile olsa kendim için bişeyler yapmaya çalışıyorum
(2,803 puan) tarafından
Bende valla intten alisveris yapiyorum kiyafet yada ic camasrir vs param var aliyorum sıkıntıyada girmiyorum
Yada dedigin gibi cocuklarimi alip crsiya ciksam  ne isteselef alma imkanim oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşin bana ver demiş ya acaba evin ihtiyaclarına mı harcicak yoksa sigara içki mi alcak keyfine ben eşimden hiç bişeyi saklamam ne sigarası vardır ne içkisi ne zaman para istesem verir o yüzden söylerim ben 
(3,739 puan) tarafından
Üstüne başına kıyafet alacakmış keyfi harcıcak yani evde hiç kıyafeti olmasa hiç sknti değil veririm ama var kıyafeti
tarafından
Haklısın canım o zman paranı saklamakta %100 haklısın
0 oy
(854 puan) tarafından
dogru dusunuyosun bence de soyleme basina bir is gelse ordan alabilirsin ama esinden isdesen zatwn vermiyormus bence gizlisi saklisi olmali her kadinin
(3,739 puan) tarafından
Aynen bir köşede mutlaka bir miktar parası olmalı kadinin
0 oy
(736 puan) tarafından
Bncede söyleme her zmn köşede paran olsn insanın başına her şey gelebilir.hem sen isteyince para vermiyor ne diye vermesin ki
(3,739 puan) tarafından
Diyorum para ver diye yok diyo
0 oy
(670 puan) tarafından
Kesinlikle söyleme 
(3,739 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(581 puan) tarafından
Egerki söylersen bile atıyorum 1000 mi aldij iki yüz ucyuz kenara köy eksik soyle
(3,739 puan) tarafından
Buda bir yöntem çok zorlarsa eğer duyarsa geldiğini öyle yaparım
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben vermek istemediğimi, ihtiyaçlarımı alacağımı söylerdim harcamasam bile para yanımda kalırdı 
(3,739 puan) tarafından
Bana ver diyor kendi harcicakmis
(5,108 puan) tarafından
Ne yaptınız merak ettim
(3,739 puan) tarafından
Para gelmicekmis sorun çıkmış dedim sesini çıkarmadı
0 oy
(48,498 puan) tarafından
esinden para kiskanan adamdan para saklanir gösterme 
(3,739 puan) tarafından
Değil mi içim rahatladi
(48,498 puan) tarafından
ben bir kuruşu bile saklamam babam para verir eve harcarim ama esim der koy cuzdaninda dursun diye eger bana ver deseydi inan o zaman bir kurusumu bile soylemezdim sinir oluyorum esinin elindeki paraya goz diken erkeklere
0 oy
(13,804 puan) tarafından
Ben vermem şahsen. Tabi durumunuz nedir bilemem. Borcunuz falan varsa onun için mi istiyor yoksa keyfi olarak mi istiyor. 
(3,739 puan) tarafından
Üzerine kıyafet alacakmış kıyafeti olduğu halde
(13,804 puan) tarafından
Avucunu yalasin o zaman. Verme canim sen kendin için sakla.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ben olsaydım saklmazdım çünkü eşim elimden para almaz aksine verir ama seninki alacaksa söyleme dursun bir köşede
(3,739 puan) tarafından
Eşim bana vermez ki para evdesin nasılsa başina bir şey gelmez diye
(2,610 puan) tarafından
Söyleme canım o zaman ama sorarsa ne diyeceksin
0 oy
(1,405 puan) tarafından
zırnık verme o sana vermiyor sen niye veresin
(3,739 puan) tarafından
İşte bir yandan da öyle düşünüyorum
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Ne yapacakmış ki onu bilmek lazım ayrıca saklayacaksan baştan demeseydin hiç haberi olmasaydı ben hiç sağlıklı bulmuyorum böyle şeyleri kendim bir şeyi de saklayacam derim akşamına söylerim bugüne kadar hiç bir şey saklamadm bana çok yanlış geliyor 
(3,739 puan) tarafından
Ben demedim duydu işte ortalik yerde konuşuldu kendine kıyafet alacakmış kıyafeti olduğu halde
(12,775 puan) tarafından
Asla verme o zaman ne alaka ya zorunlu hallerde eşe para verilir çalışıyor ise ev ihtiyaçları için para verilir ama kadın erkeğe kendine bir şeyler alsın diye para verecek yok daha neler o sana versin kendine bir şeyler almak için
0 oy
(3,380 puan) tarafından
Ne münasebet sana nie veriom deseydin hem bi kuruş vermio hemde sana gelecek olanı alcak oh ne güzel memleket sakın verme
(3,739 puan) tarafından
Bide alacakmış üzerine harcıcakmis parayı
(3,380 puan) tarafından
Keşke duyurmasaydınız
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Geldiğini söyleme verme parayı.Arada eş dediğin 20dir 50dir harçlık vermeli
0 oy
(618 puan) tarafından
Bence borcunuz varsa yatırım ne bileyim çocuk için harcayacaksa saklama derim ama başka yere harcayacaksa altına yatır köşede dursun birşey deme 
0 oy
(564 puan) tarafından
Eşinden para istediğinde vermiyorsa sende paranı ona vermek zorunda değilsin. Hem keyfi harcayacakmış verme koy kenara paranı söyleme hiç. Varya nasıl sinirleniyorum böylelerine. Babam da anneme aynısını yapardı. Kenarda 3 kuruş parası olduğunu bildi mi o parayı alana kadar ölür biterdi bahane üretmekten
0 oy
(1,048 puan) tarafından
o paranin nerden gelecegini duydu oyle duydugu gibi bide sende oldugunu duyarsa 
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Ne demek evde ihtiyacın olmaz yaa bi kadının her an her yerde paraya ihtiyacı olabilir bi koca olarak hanımına bir miktar harçlık vermek zorundasın ihtiyaç halinde kadın komşuyamı el açsın böyle adamlardan koru Rabbim kadınları hiç çekemem eli sıkı hesapçı cimri adamı.
0 oy
(396 puan) tarafından
Keyfi icinse verme sakla gelmedi de. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bn olsam söylerdm ama bnm eşim sağolsn bni eksiksiz bırakmaz iş snn eşine gelince zırnık dahi verme

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 854 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 944 göst.
2 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Melikke1903 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 567 göst.
19 Kasım 2022 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 952 göst.