0 oy
288 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba memleketime gitmek istiyorum ancak esim memleketime gitmemi istemiyor ve surekli beni engelliyor. Ben d e cok ozledim ve hamilelik surecindeyim. Dogumdan sonra zaten uzun sure gidemeyecegim . Bari dogumdan once gidip ailemi goreyim diyorum. Ancak hamileligi bahane ediyor. Kendi ailesine gitmemi soyluyor gideceksem. Ailesi de uzakta. Ben de ailemi uzun zamandir gormedigim icin ailemi gormek istiyorum. Ailem evime hic gelemedi. Ailesi ise geldi ve yaklasik 3 ay zaten gorusmus bulundum . Neden bu kadar anlayissizlar? Ne yapmaliyim ?

13 Cevaplar

+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Neden izin alıyosn bu ve bunun gibi kocaların hiç beyni yok kusura bakma ama kadını malı zannediyor ben gidiyorum diyip gideceksn azıcıkta sert yap onun anası doğurmadı sni
-Reklam-
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Sende onun ailesiyle gorüşmeyeceksin nedemek ailene gondermiyo kendide gidip görmesin o zman kusura bakma eşine gıcık oldum
(3 puan) tarafından
Tatilin bitmesine az kaldi. Hem kendi aileme hem de onun ailesi e gidemem yetisemem. Iki tarafada gitmem icin simdi gitmem lazim . Ama onun ailesini zaten yakin zamanda gordum. Kendi ailemi uzun zamandir gormuyorum. Ama olur da ailesine gitmezsem yalnizca kendi aileme gidersem bir suru laf soylenir. Ailesiyle kotu anlasmiyorum gonul de birakmak istemiyorum.
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Benim eşimde öyleydi .çocuk doğduktan sonra gönderdi ve 2 3 ay kaldım . Bebekten sonra eşim çok daha anlayışlı oldu 
0 oy
(757 puan) tarafından
Benim seytanda öyle kendi ailesind her gün gidiyorum ev altı üstlü yeni hamileydim yok dedi annem buraya gelmusti ona söyledi tamam dedi 
0 oy
(566 puan) tarafından
İzin alma şu gün gidecem de git buna karışmaması gerekiyor bende gidecem en az 4 5 hafta yokum diyorum benimkinin de işine gelmiyor ama ne yapayım burda çok yanlızım kimsem yok oda artık alıştı:))
0 oy
(7,635 puan) tarafından
Ben buradakileri anlamadim kadınlar kocalarını anneleriyle görüştürmek istemiyo evlendik ailesini silsinler istiyo adamlar karılarını ailelerine göndermiyor ne tuhaf
0 oy
tarafından
Ben dışarı vs çıkarken eşime haber veririm fakat ailem memlekette ve birkaç ayda bi gidip bı hafta kadar kalırım gidecegim zaman eşime izin gününü ayarla annemlere gideceğim derim ha bıraz erken ha biraz geç ama giderim çünkü evet eşten izin alınması gerek birçok konuda kimi ben özgürüm dicek öyle bir şey yok evlilikte. Ancak dinimizde bile bir eşler birbirinin ailesini ziyaret etmelerine engel olmamalıdır denir. Bu yüzden bu konuda ona fırsat verme tabiki aileni göreceksin ne demek 
(3 puan) tarafından
Benim memleketim uzak 6aydir gitmiyorum gitmezsem eger seneye kadar gidemem 1.5 yil olur bu sure. O nedenle gitmek istiyorum.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok kendii ailesine gidiliyorsa eşinin ailesine de gidecek 
(4,651 puan) tarafından
Yani şimdi atıp tutuyorum falan diyenler olabilir ama gerçekten söylüyorum şimdiye kadar ailemin yanına ne zaman gidip geleceğine ne kadar kalacağıma kimseyi karıştırtmadım.ha şöyle bişe eşime göre de hareket ettim o da zaten anlayışlı bizde izin alıp verme durumu yok iki tarafın işine gücüne evin durumuna göre hareket edildi.eşi geçtim eşimin ailesinin hiçbir şekilde karıştırtmadım karışamazlarda cüret de etmediler edemezler.
(3 puan) tarafından
Iki tarafa da gitmeli miyim sizce nasil karsilanir yalnizca kendi aileme gitmek. Karsi tarafta bekler kendilerine gitmemi diye dusunuyorum.
(4,651 puan) tarafından
Vakit ayırabilirim her 2 tarafa derseniz 2 tarafa da gidin bence.ama sadece eş ailesine git kendi ailen olmaz derlerse bişey diyemem yönlendirme yapamam.kendi ailenizi de ziyaret etmeniz hem sizin hem ailenizin hakkı.adil olmak her zaman iyidir
(3 puan) tarafından
Ailesi zaten 3 ay gibi uzun bir sure bizde kaldilar. Emekliler. Ancak benimkardesim var ve okula gidiyor yazin da hastane islerinden dolayi gelemediler. Ben de yine de ailemi gorememe ragmen iki tarafada gideyim diyorum. Ancak bana ailene gitme bize geleceksin gibi bir muamele olursa kayinvalidemlere gitmeyi dusunmem. Yanlıs mi dusunuyorum?
(4,651 puan) tarafından
Fikrimi sorarsan adil olan önce aileni ziyaret etmek.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İzin neden?. Benimkide derdi kendi koyune gidelim bak 22 gündür anamlarda gidiyorsan kendi memleketine tek git gelmem dedim
0 oy
tarafından
Bi kere bunun tartışması oldu sen göndermiyosan bende asla senin ailenle görüşmüyorum senin ailen ailede benmki değil mi dedim
0 oy
(43 puan) tarafından
Ailenin yanına gitmek için neden izin istiyorsunuz 9ncelijle problem burada kendisi anne babasına gitmek için senden izin alıyor mu ki sen 9na soruyorsun eğer ki seni yollanıyor da sende onun ailesine gitme 6 ayda bir aileni görmeye gidiyorsan onun ailesine de 6 ayda bir git eşinin yaptığı bencillik terbiyesizlik ten başka birşey değil ben anlamıyorum ya ailemin yanına gitmek için kocasının keyfini mi bekleyeceksin hamilelik asla bahane olamaz Kusura bakmasın esin.bencil fazlasıyla sende ona bu kadar keşke taviz vermeseydiniz 
(3 puan) tarafından
O ailesine zaten gitmiyor ailesi buraya geliyor. Evde cok fazla sorumluluk var ve agir calisiyor. Evcil hayvanlarimiz var evimizde. Herhalde bakimindan endiseleniyor. Ama yine de bu benim problemim degil. Bu sekilde olmasini isteyen kendisi. Gidecegim ne kadar kalmam gerekirse bu zamana kadar biraz daha yardimci olayim diye bekledim ama olan bana oluyor.
(43 puan) tarafından
Sen kendinden ödün veridigin için bence onun rahatlığında evcil hayvanlarına kendi baksın aileside gelirse açma o.zaman ya da uyarın
0 oy
(388 puan) tarafından
Bavulunu toplayıp gitmelisin. Ne demek ne yapmalıyım. 

Bu erkeklerde bir değişik doğurmuş büyütmüş seninle evlendirmiş. Evine yollamıyor.hayırdır ya? Çek resti. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla ikimizin ailesinde aynı yerde ama gitmelisin izin alma gidiyorum diye haber ver sadece benim eşimde bazen sıkıldıysan yollayın der ben gitmem biz gittik beraber gideriz onlardada bizdede eşit kalıp döneriz hatta eşim annemlerde daha çok kalalım der çünkü onların tek torunu der çok yanlış onun ailesi ailede senin ailen değil mi 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 621 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 125 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 159 göst.
+1 oy
89 cevap 1,392 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu