0 oy
89 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (57 puan) tarafından
Kizlar 25 haftalık hamileyim ama sağlık ocağında kaydım falan yok. Nasıl oluyor onu da tam bilmiyorum. Ya da kayıt olmam gerekiyor mu illa? Beni bi aydınlatır mısınız süreç ve yapılması gerekenler hakkında?

5 Cevaplar

0 oy
(881 puan) tarafından
Kuzum kayıtlı olduğun aile hekimine söyle hangi ebe ilgilenecekse ona yönlendirir gider kaydını alırlar izlemlerini asi varsa yapar sana tarih verir o tarihlerde gider muayene olursun kalp atışlarını falan dinler bebeğin 
(57 puan) tarafından
Aile hekimime de hiç gitmedim daha canım yeni taşındık buray. Gidip hamileyim kayıt yaptırmak istiyorum falan mı demem lazım?
(881 puan) tarafından
Kuzum o zaman yeni kayıt yaptırmak istiyorum de bide gebe olduğunu hangi ebenin ilgileneceğini sor sana bi form doldurur kaydınızı alır e nabizdan da yapabilirsin bunu
(57 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sağlık ocağına gidip kayıt yapmanız lazım..onlar takip ediyor doğum sonrası da takip ederler
(57 puan) tarafından
Gidip hamileyim kayıt yaptırmak istiyorum mu demem lazım?
tarafından
Hiç kaydın yok  sağlık ocağında? Edevlette bak neresi görünüyor? Hiç kayıt yoksa git cnm kayıt yaptır yeni taşındık hem de hamileyim diye
(57 puan) tarafından
Hayır yok. Teşekkür ederim canım yaptırayım
0 oy
tarafından
Hamıle kaldığın zaman oturduğun semtin sağlık ocagına hamılelik kaydı açtırman gerekiyordu orda senı takıp ediyorlar aşılarını fln yapyorlar bebegın kalp atışları na bakıyorlar 
(57 puan) tarafından
Yaptırayım hemen teşekkür ederim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Sağlık ocağına ebeyle görüşecem diyerek git eve sana bazı sorular soruyor işte ona göre izleme çağırıyor izlemdede kilona bebeğin durumunu falan soruyor öyle bebek doğunca bebeğin bilgilerini alıyor işte aşısı kan alması falan hepsi sağlık ocağında oluyor 
(57 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım biraz geç kalmışsın gibi. İlk haftalarda gidip kayıt oluyorsun söylemen yeterli ve her ay boy kilo tansiyon takibi yapılıyor. Ayrıca 20.haftada da tecavüz aşısının ilk dozu 24.haftada da ikinci dozu yapılıyor. Sen git hemen bakalım ne diyecekler.
(57 puan) tarafından
Ben yeni taşındım canım yurt dışından geldim sistem nasıl ilerliyor onu da pek bilmiyorum ama en kısa sürede gideceğim teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 149 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 65 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
28 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaaa (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
19 Nisan 2021 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...