0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde (43 puan) tarafından
4 senedir evliyim. Size bisey danismak istiyorum. Esimle cok farkliyiz. O köye aşık biri bende nefret ediyorum. Oraya gitsek yillarca kalir ben iki gün kalamiyorum rahat edemiyirum annesi babasida geliyor. Ben gezmeyi seven biriyim herseyin en iyisi olsun diye cabalamak isterim eşim ise koyde otursak ne olacak diye hep küçük düşünür geri düşünür. İşime saygi duy diyor ama sevmedigim biseyde arkasinda durasim gelmiyor. Boyle bunaliyorum. Evliligimizden bile korkuyorum sonu ne olacak diye siz olsaniz naparsiniz lütfen fikir verin çocuğum da var. İstiyor ki sadece köye gidelim ondan mutlusu yok piknik diyorum koyde yaparız diyor. Gıcık kaptim ya . 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Konuş bir hafta koy bir hafta şehir yapin sonra sonra alistir
(6,047 puan) tarafından
Ayy yok kız öyle adamlar bı hafta köyde kalsa daha şehire dönmez. Kadın sonuna kadar dirensin bence
-Reklam-
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Sende ona ayak uydur köye gidin sonra o da sana ayak uydurur istediğin yere gidersin karşılıklı olmalı bence
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Ayyyy çok zor beeeee öyle bi tanıdığım var adam köy Allah köy der başka bişey demez kadın zavallım çaresiz gider, gitmezse kıyamet kopar 

0 oy
(2,194 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor canım bende bir kaç gün olsa dayanırım da çok uzun kalmamam galiba ama bizim ne benim ne eşimin köyumuz yok ama bilmiyorum hiç gidilse güzel olurmuydu çocuklar için 
0 oy
(3,035 puan) tarafından
Ben sen istiyorsun diye geliyorum ama dayatmandan hoşlanmıyorum.Sende ben istediğim için birseyler yapabilirsin sorun aslında köy değil uzlasamamamiz diyebilirsin.ben senin işine tabi ki saygı duyuyorum isteklerini anlıyorum seninle hareket etmeye çalışıyorum ama ayni çabayı senden göremiyorum bence sen bu konuda biraz düşün sonra tekrar konuşalım diyebilirsin.
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Bu kadar uyuşmadığınız biriyle sadece seviyosunuz diye mi evlendiniz?
0 oy
tarafından
Ahahaa aynı benim babam. Sürekli köyde olmak istiyor. Geçen bayramda hepbirlikte pikniğe gidelim dedim. Bizim orda büyük bir piknik yeri var oraya. Neyse hiç sesi çıkmadı aradan birkaç gün geçmiş. Bana gelmiş pikniğe gidelim mi diyor heyecanlı heyecanlı. Bende sevindim tabi o piknik yerine gidicez sanıyorum. Köye gidelimde piknik yaoalim diyo. Tabi bende gitmem dedim. Ha köye gidincede asla piknik yapmaz köyün işlerini halleder çapa yapar ot ayiklar. Bahceligimiz var .

Seni çok iyi anlıyorum canım ama ne yaparsan yap onlar alışmış ayrilamaz 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Evlenirken böyle değil miydi? Orta yolu bulmaya çalışın sen ona yok de o sana olmaz öyle idare edebilirsiniz biraz anlayış biraz empati hal edirlir bence 
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Benimki de oyle köy aşığı git diyorum ozmn 
0 oy
(11,321 puan) tarafından
Bu savaşı senelerdir bende veriyorum ve Bu yıl taşınacağız artık eşimi de anlıyorum köyde işler oluyor dükkanları orda ev kiraları demişsin dünya bi civi caksak kendi evimize diyorum
0 oy
tarafından
Bende eşim de köyü çok seviyoruz şu an şehirde yaşıyoruz ama imkanımız olsa küçük müstakil bir evde köyde yaşamak isterim tabi herkesin görüşü farklı eşimle görüşlerimiz farklı olsa bende zorlanır sıkıntı çekerdim 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Birşeyleri asla yapmayacaksaniz kesin çizgileriniz varsa sevseniz de evlenmemeliydiniz. Şehir hayatı çok mu güzel hayat şartları şuan okadar zor ki yakında şehirlerden köylere göç olacak.. ama ortayı bulup daha nezih yerlerde yaşayıp merkeze çok uzak olmayan yerlerde yaşayabilirsiniz. Yani durumlar nasıl elveriyot bilemem ama çok zor dusunceler evlilik yapmamalı. Yuvanizi bu yüzden yikmakta doğru değil şuan mümkün mertebe orta yol herkes hayalinden biraz vazgevicek.
0 oy
(455 puan) tarafından
Benim eşimde köy aşığı ama biz senede bir gidiyoruz 20 gün kalıyoruz ben dayanamıyorum büyükşehir de yaşadığım için alışkın değilim anlıyorum seni
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Köyü seviyosa bunu evlenmeden once de biliyo olman lazimdi ama oyle degil mi? Sonradan sevmediyse eger
0 oy
tarafından
Bencilce bir davranış eşinin ki o ne kadar köyü seviyorsa sende şehiri gezmeyi seviyorsun ortak nokta bulmalısınız 
0 oy
tarafından
Benım eşimde köyde büyüdü yıllarca köyde yaşadı sonra evlendik şehre yerleştık şimdi şehre alıştı köyden nefret ediyor 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benimde eşim köye aşık dağa bayıra bende şehirde yaşamak isterim iyi yaşamak isterim. Kendisinde ailesinin herseyi olsun bizim olmasada olur modunda yaşardı çocuklar olmadan çok şükür biraz değişti bu. Kendisi soğuğu sever ben ise sıcak sevmem ama soğuk da sevmem. Bizde farklıyız ama 12 senelik evliyiz. Benim lafıma çok gelir ama ben onun her ne olursa olsun yanındayım. Sevgisinden hiç şüphem olmadı 14 senedir beraberiz. Yaşadığım ev çok eski sobalı ve çok yalnızım o mühitte orada yaşamak istemiyorum ama Allahtan hayırlısını istiyorum. Yani ona neden burda oturuyoruz demek yerine ondan istemek yerine Allahtan istiyorum. 
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Benim eşim de anca memleketine gitmek istiyor bende gezmek görmek istiyorum 4 senelik evliyiz artık pes ettim seneye bebeğim de büyümüş olur inşallah bundan sonra kendi başıma tatil yapcam o da gitsin memleketine
0 oy
(7,438 puan) tarafından
benımki hic sevmez köyü ben cok severım 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Benimkide köyü sever hatta yazlıkları var orda bazen gidip kalalım der ben gelmiyorum sen gidip kalabilirsin diyorum biz gitmeyince oda gitmiyor halbuki kayinvalidemde orada ama bizsiz gitmiyor 

Günü birlik gider gelirim ama kalıcı gitmem oda ısrar etmez sagolsun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 228 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu

380,487 soru

11,392,250 cevap

34,900 kullanıcı

...