0 oy
215 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
Merhabalarr. Bi bebegim var daha 8aylik ama yeniden gebe oldugumu ögrendim. Sorunum şuki ilk bebegimde cok baskaydim elimi karnimdan ayirmiyodum ilk ögremdigimde bile canim yavrum bebegim canimin ici diye hep seviyodum karnimi oksuyodum ama neden bilmiyorum suanki gebeligimde öyle degilim Rabbimin gücüne gitmesin vermis tabikide basimizin üstüne qma istemeyerek oldu farkinda bu düsüncelerimi insallah karnimki yavrum hissetsin istemiyorum ama hissediyodur muhakkak ama bilmiyorum hic elimi karnima koyup sevesim gelmiyo icimden ilk ogluma iste hamileyken iste aramizda bag kurdugumu hissediyodum ama bu gebeligimde malesefki hissedemiyorum ve kendimi sanki hamile degilmisim gibi hissediyorum ama tabikide saglikli bi sekilde dogmasini kucagima almayi cok istiyorum insallah icimde kıpır kıpır edince bu düsüncem degisirde böyle devam etmem ama ilk bebekte hepsini yasadim diyemi böyle oldu simdi bilmiyorum normalmi benim bu düşüncem bana yardim edin 

13 Cevaplar

0 oy
(7,998 puan) tarafından
Kaç aylık ki daha?
(13 puan) tarafından
2 aylik kuzum
(7,998 puan) tarafından
Canım bebeğin daha küçük olduğu için bu piskolojidesin yetebilir miyim acaba diye düşünüyorsun sanırım bende istemezdim açık konuşayım oğlum 11 aylık inşallah alışirsın sende.
-Reklam-
0 oy
(396 puan) tarafından
İlk heyecan olmadığı icindir. 
(13 puan) tarafından
Oda geldi benim aklima tabiki oda olabilir
0 oy
(2,240 puan) tarafından
Ilk basta hormonlar birden yükseliyor birde bir küçük bakimina muhtac evladin var psikolojik biraz. Zamanla alışıp elini cekemeyeceksin:) böyle olan bebekler ilerde daha çok seviliyor 
(13 puan) tarafından
İnsallah kuzum ya diyorum bende belki hareketlerini falan hissederrsem bu düsüncrm gidrr
(2,240 puan) tarafından
Gider tabi annelik öyle birşey ki hepsinin yeri ayri oluyor. Dogunca dahada iyi anlayacaksin. Hele kardeş kardeş oynadığında iyiyki diyecesin. Saglikla gelsin. Evin yine bebek kokacak mis gibi
0 oy
(114 puan) tarafından
İlk oğlum 20 aylik ti 2.ye gebe kalınca aynı şeyleri hissettim emin ol bunalıma girdim kocam aldıralim istersen bile dedi hayatta demeyecegu şey bunalıma girdim diye üzüldüm diye öyle bisey dedi ama sonradan beni silkeledi kendime getirdi 15 gün oldu 2.oglum doğalı o kadar mutluyum ki sana tavsiyem üzülme ilk bebeğin aklı ermeden . 2. Doğunca büyütmek Bi nebze kolay oluyor bizimki güzel karşıladı sevmelere doyamıyor kardeşini arada vurmalar oluyor sadece ona dikkat et. 
0 oy
(2,574 puan) tarafından
Canım bak sende diyorsun ki ilk gebeliğimde heyecanlıydım ilki isteyerek ikinci hazırlıksız olmuş ve daha çok yeni ilki daha 8 aylık bu sebeple böyle hissetmen normal bende ikinciye hamileyim inan aynı duyguları yaşıyorum hazırlıksız olduğu için ama inan kucağımıza alınca bunların hiç birini düşünmücez her şey yüzünü görene kadar bende ilk öğrendiğim zaman kabullenmekte zorluk çektim hâlâ daha korkularım var 6 aylık hamileyim ama rabbim verdi diyecek hiç bir söz yok
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ay kendi gelenler bir tatlı oluyor bir tatlı oluyor "))) Benim de son beşik oğlan kendi gelen sürpriz bir bebik ") ay nasıl olacak nasıl edecez ben istemeden oldu nasi sevicem nasıl bakıcam derkeeeeennn bu düşüncelerin tamamen hormonel olduğunu idraak ettim ") oğlum 14 aylık oldu gelir şap diye öper oh öptüm der bide bir şirinlikler bir sevimlilikler kızdan gönüllü valla ") rabbim acısını göstermesin inşallah evlat bambaska bir şey 
0 oy
(887 puan) tarafından
Çok yakın zamanda olduğu için öyle düşünüyorsun canım hele karnın biraz daha büyüsün hissetmeye başla o zaman daha iyi anlarsın Rabbim vermiş ikisine de birşey olsun istemezsin çok yeni daha alışacaksın zamanla . Allah bağışlasın
0 oy
(415 puan) tarafından

Bende kızımdan sonra hamile kaldığımı öğrendiğim de kızımda hissettiğim hiçbirşeyi bunda hiasetmem diye düşünüyordum. ama sonradan o duygu geçti hele ki kıpırtısını hissedince bambaşka ilki ikincisi fark etmiyormuş onu anladım evlat işte sende hissedersin merak etme tadını çıkar bu günlerin :)

0 oy
(10,988 puan) tarafından
Ah canım cok normal. Ben ilk cocuguma haksızlık ettigimi bile dusundum. Dogana kadar heves yoktu. Kucaga alınca degişiyor hersey
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Sizin yerinizde olmayı o kadar çok isterdimki yinede binlerce kez şükürler olsun rabbim nasip etti bana anne olmayı bir kızım var ve ikinciye tedavi olacak o süreci kaldıracak psikoloji ve enerji yok inan zamanla çok seveceksin heleki bi hisset kıpırtıları üzme kendini rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah sağlıkla doğsun yavrun
0 oy
tarafından
Bende dört buçuk aylık hamileyim ikinci gebelik yani evet seviyorum ama tabi doğunca farklı olacak şuanda o kadar çok elim karnımda konuşmuyorum ilk kez anne olacakken oyleydim ilkin heyecani olsa gerek merak etme kucağına alınca anlarsın şuan çok küçük
0 oy
tarafından
daha cok kucuk zamanla oturur bu dusuncen
0 oy
(799 puan) tarafından
Canım benim o ınsaAllah 6 aydan sonra gidiyor bende kızım 3 aylıkken kaldım ne kadar zor ne kadar zor olduğunu thmın ediyorum ma taşıdıkc geçiyor Allah'ın izni ile 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 571 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 247 göst.
24 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu

382,146 soru

11,441,667 cevap

35,011 kullanıcı

...