0 oy
311 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (53 puan) tarafından
28 aylık oğlum var 12 haftalık da hamıleyım allahın izniyle sağlıklı sıhhatli doğrursam 2 çocuk yeterlı 3.düşünmüyorum prezervatif ile korunurken hamıle kaldığım için onada güvenmiyorum artık spiral de kayıyormuş falan, tüpleri bağlatan varmı biraz düşüncelerinizi alsam kızlar. ilk randevumda doktoruma da danişacağım. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kapatma yaaa. Doğur bol bol nolacak ki
(4,986 puan) tarafından
Öylemi diyorsun☺️
(53 puan) tarafından
ayy keşke durumlar müsiat olsa 3 olabılır di :)
(53 puan) tarafından
allah kımseyı aratmasın, olmayana versın, amin. 2 yeter bu devırde
-Reklam-
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Bende ilerde 2. Çocuğum olursa baglatcam annem de tuplerini baglatti
(53 puan) tarafından
nasıl sıkıntılı bişeymi ağrılı sızılı vs. birde günahmış ya bılmıyordum
(4,288 puan) tarafından
Evet günah ama dini olarak net bisey bilmiyorum yani ben hap iciyorum korunmak için o da mı günah gunahsa peki nasıl koruncaz aklımda deli sorular :D annem kardesimi sezeryan doğum ile dünyaya geldi yasi da vardı seker hastasiydi zaten hemen bagladilar daha sonra agri aci vs olmadi
(53 puan) tarafından
anladım canım teşekkür ederim yaşı genç olanlara pek önermiyorlar sanırım. biraz baktım da
0 oy
tarafından
Yaşın kaç canım bana kalırsa bağlama dünya hali bu belli olmaz bak geçen burda bi arkadaşın 3 yaşında kızı öldü Allah korusun herşey bizim için dünyada nolur nolmaz 
tarafından
allah allaj niye öldü
tarafından
Balkondan düşmüş
tarafından
Kimdi o arkadaş adı neydi bayagidir onu merak ediyorum ya
tarafından
Nicki aklıma gelmedi kuzum post açmıştı sonradan Allah sabır versin çok zor
(13,202 puan) tarafından
İnstagramda takip ediyorum ben hergün kızını paylaşıyor atlatamadı dicem de nasıl atlatabilir bilmiyorum Allah kimseye yaşatmasın
0 oy
(679 puan) tarafından
Bı dahakine hep spiral taktir hemde prezervatif kullan ama bağlatma hem günah hemde seni bedensel olarak çok etkiler hormanlarini psikolojini
(53 puan) tarafından
yaa günah olduğunu hiç bılmıyordum ve henuz araştırmadım doğru düzgün biraz bakayım ben yapamam heralde ayy bilemedım
(679 puan) tarafından
Allah'in bu dünyada konuştuğu tek organ kadının rahmidir öyle ki Allah bu organa kendi adını rahim adıni vermiştir korunmak için farklı yöntemlerde var ama bunu yapmak fıtrata aykırı
(53 puan) tarafından
anladım canım eşimde dedı bağlatma, böyle barı yap, daha dikkatlı oluruz diye
0 oy
tarafından
Ben başlattım canm . 3. Cocuk yeter dedim. Rabbım bunlara uzun ömürler  versin  inşallah.

Öncelikle doktoruna gittiğin zaman ben çocuk istemiyor bağlanmak istiyorum hocam diyorsun. O da sana doğuma gittiğin gün bi kağıt veriyorlar o kağıdı esin imzalayacak sen de tabi.. son ana kadar emin misin emin misin diye sor doktor. Eğer sezeryansa doğum anında bağlıyor zaten. ** normal doğumda öyle değil daha so ra kapalı ameliyatla bağlıyorlar 
(53 puan) tarafından
anladım canım ağrılı sızılı zorlu bi süreçmi acaba. baya kararsızım da
tarafından
Bilmiyorum canm ama bu doğumdan sonra toparlanmak biraz zordu ama ya 3msezeryan diye ya da baglatmaktan ötürü onu bilmedim. Bir de afedersin karnıma gaz sancısı gibi bi sancı kıvranırken arada 6 7 aya kadar çekti. Belki de ondan. Ama nebilim ya evet günah ama benim bir hamilelik daha yaşayacak ne psikolojim var ne gücüm var. Rabbım isteyenlere versin.
(53 puan) tarafından
anladım canım allah çocuklarına sağlık sıhhat versın
tarafından
Amin canm cumlemizinkine
0 oy
tarafından
ben baglatmadim da erkekleri de bagliyolarmis ozellikle yurtdisinda cok yaygin aslinda eslerimiz yaptirsa ne guxel olur
(53 puan) tarafından
erkeklerın böyle şeylere yanaşacağını düşünmüyorum :)
tarafından
8lk defa duydum . Ne olur ne olmaz eşimi de mi baglatsam:)))
tarafından
varya hatta hollandada gurbetci aile die birini takip ediyorum onun esi yapmis, hollanda da cok da varmis boyle yaptiran erkege bisi olmuyomus sadece cocugu olmuyor bir daha
(9,626 puan) tarafından
O türkiyeye gelse benim eşim koşa koşa gider bağlatır kendini   :D
tarafından
turkiye de var galiba ama cok bilinmiyo dur adini bulursam yazicam :)
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Oğluşum iki yaşına gircek 3 sezeryan yaptıgım için bağlattım 29 yaşındaym 
(785 puan) tarafından
Bende baglatmayi düşünüyorum bı sorum olacaktı baglattiktan sonra yine adet görülüyormu
(1,233 puan) tarafından
Evt cnm düzenli oluyorum
0 oy
(565 puan) tarafından
Demın bu konuyu bı hanımla konustum da kaeıyı sinir basmıs tuplerı baglatınca banada. Tek korunma tüp gelıo ama 
(53 puan) tarafından
garanti korunma ama takıl ettığım doktorlar paylaşıyor bazen bağlı bıle hamıle kalan var herşey allahtan, istediğin kadar korun
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Prezervatifle nasıl gebe kaldin yani sonradan mı takıyordunuz, yada delik miydi. Bizde prezervatif ile korunuyoruz ondan sordum canim. Bu arada annem baglatti herhangi bir ağrısı olmamıştı.
(53 puan) tarafından
oğlumdan önce 2 sene prezervatıfle dıkkatlıı bi şekilde korunduk.oğlum planlıyıdı, 2. tam süpriz oldu eşim çok afedersin boşalmadan biraz once takıyordu son zamalarda, işte bu erkekler ne diyim bılemiyorum.içeri boşalma vs olmadı ama kesin kaçak var şekil A, 3 gün düşündüm nasıl kaldım diye :)
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Benimde 22 aylık kizim var eğer 2 çiyi getirirsem bağlamay düşünüyorum bende 32 yaşındayim en sağlamı bağlatmak diye düşünüyorum...
(53 puan) tarafından
Bende 31 olacağım doktor da bağlayalım yaşında normal  çocukta düşünmüyorsan dedi. eşim istemiyor bende bu fıkırden soğudum ya
(1,314 puan) tarafından
Bağlatmak daha mantıklı bende düşünüyorum bağlamayı
0 oy
(337 puan) tarafından
Sana bildiğim kadarıyla bilgi vereyim canım kendini kısırlaştırmak günah kadınların erkeğe erkeklerin kadına benzemesi haram ve günah bunu dış görünüş değil cinsiyet yada kısırlaştırma olarak da düşünebiliriz doğurganlıgini engellemek bı nevi erkeğe benzemektir 
(53 puan) tarafından
ya evet ama garanti yontem diye düşüneyim demiştim eşim istemiyor, bende biraZ günah sıkıntılı bişeymiş diye soğudum fikirden. en garanti yöntem olsada herşey allahtan işte isterse olur

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 213 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 207 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ceylannm (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,142 göst.
9 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu

379,048 soru

11,345,592 cevap

34,810 kullanıcı

...