+1 oy
534 göst.
Diğer kategorisinde (2,607 puan) tarafından

Uyku tutmadı ☺️☺️

İlk 3 ay mide bulantısı o geçti şükür dedim 
Sonra mide ağrısı 
Ve en son olarak doğum yaklaşınca bacak ağrısı yuruyemedim
Gebe kalmisim bilmiyorum rüyamda patatesli börek gördüm sabah uyandığımda eşime ilk rüyamı anlattım sonra ağladım  anneme telefon açtım annemle konuşurken de ağladım tabiii annem korktu bişe mi oldu diye rüyamı anlattım annem anlamış tabii bu hamile diye hemen eşimde o sirada işe gidecekti. Annem eşimi aradı ki Hande' yi bize getir ona börek yapayım yesin. ☺️☺️

40 Cevaplar

+2 oy
(2,877 puan) tarafından
Doğuumm.........
(2,607 puan) tarafından
Sezeryan yaptım ağrıları vardı normali bilmiyorum
-Reklam-
+1 oy
(1,392 puan) tarafından
O kadar çok şey varki hepsi aklımdan geçiyor yazamiycam ama şuan aşırı derecede kaşıntı sorunum var her yerim çatladı canım acıyor dogursam artık 
(2,607 puan) tarafından
Ha evet bı de karında kaşıntı vardı unuttum onu geçer inşallah bebeisini sağlıkla elinize aldınız mi
(1,392 puan) tarafından
Daha 1 ay daha var kuzum ama görsen heryerim öyle kötü oldu ki artık kötüsünü geçtim canım çok acıyor heryerim kıpkırmızı oldu benek benek oldu
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Mide sorunları, doğuma yakın uyuyamama vs çok zordu ama en büyük acıyı kovid olduğum zaman yaşamıştım. 
(4,158 puan) tarafından
Ben de hamileyken covit olmuştum o sırada haberlerde hep hamileler ölüyor diye haberler resmen ailecek yıkılmıştık psikolojim bozulmuştu sonra geçti gitti şükür
0 oy
tarafından
Hamileligimi htrlamak istemiyorum 
(2,607 puan) tarafından
Evet bazılarının hamileligi zor geciyormus
tarafından
Yaşadıklarım tramvalarim hamileliğim hastane serüvenim her hastaneye gidişimde yatış almam eşimin yokluğu hersey
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Benim hamileliğim rahat geçti şükür ama her doktora gittiğimde bir hastalığım çıkıyordu 

En son doğumda gittiğimde kanımda bulaşıcı bir hastalık alarmı verdiler benim için bütün hastane bana mikropmusum gibi baktı doktorla hemşire gizli gizli konuştu acilen sezeryan oldum sonra iki üç hafta kızımı emziremedim ve sonuç negatif çıktı benim lohusaligim berbat geçti hep ağlıyordum onların yüzünden
(2,607 puan) tarafından
Her doktor mesleğini yapamıyor canim bende ilk gebe kaldığımda kürtaj olmuştum doktoru seçerek gittim ama iyi değilmiş rahmim bile alınacaktı benim hergun kontrol için masaya çıkıyordum alttan bakıyordu hiç bebeğim yoktu o zaman görümcem duymuş rahmim alınacak diye oturup ağlamış almasınlar diye bebeği olmaz
Lohusaligimda eşim yüzünden ağlamaklı geçti hep snra annemlerin evine gttimde az bişe kendime geldim eşimle iyiz ama o zaman sanki eşim gtti başkası geldi
Sonradan duydum kürtaj olduğum doktoru başka hastaneye gondermisler
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Unutmadigim tek şey 6 aylık hamileyim saat 21.30 Instagram'da o akşam gerkes anlaşmış gibi çiğ köfte paylaşmıştı çok canım çekti. Eşime alır mısın dedim gidemem şimdi bu saatte ne köftesi dedi canım çekti eve söyleyelim dedim seninde boğazın hiç durmuyor alamam bir şey dedi. İlk defa böyle bir tepki vermişti. Zaten öyle aaaa şunu aserdim şunu istiyor canım diyerek nazlanmadim hic . İlk defa çiğ köfte istemiştim almamıştı. Onu sikdi bile unutmam her fırsatta da başına kakarim 
(2,194 puan) tarafından
Geç bir saatte değilmiş canım gitmesede sipariş verebilirdi çok haklısın ya ben hamile değilken bile canım çekince söylüyorum ki internetten pahalı birşeyde değil en azından bir dürüm alsaydı
(2,607 puan) tarafından
İyi yapmamış keşke alsaydı canim yani netten istetebilirdi
0 oy
tarafından
Bacağıma giren kramplar asla unutmam kızımda çok çektim ve şu anda da çekiyorum maalesef geceleri mahf ediyor beni
(2,607 puan) tarafından
Evet doğum yaklaştıkça kramp giriyo geçer inslslah bebeğini kucağına aldın mi☺️♥️
tarafından
Yok canım daha 34+4 teyim
(2,607 puan) tarafından
Hayırlı siyla kucağına almayı nasip etsin rabbim ☺️♥️
tarafından
Amin canım çok sağol ❤️
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Benim hiç mide bulantım halsizligim falan olmadı sadece 33 . Haftada hemeroid problemi yaşamıştım aman Allahım düşmanıma vermesin deliricektim ya acidan 3 tane sezeryan olsaydım o kadar canım acimazdi . Bide ilk defa canım kapuska asermisti tavuklu gittim pazardan cekeleye cekeleye aldım lahanayı yaptım ağlayarak yedim sonra kimse bana kapuska yapmıyor diye ahsj :D
(2,607 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️ hemoroid çok kötü bişe bende 1 sene çektim bu aralar biseyim yok çoban çantası kullanıyorum çok şükür gecti
0 oy
(340 puan) tarafından
5 düşük tehlikesi atlattım oğlumda yuruyemedim kranplardan belden sol bacağa giriyordu çok üzülüyordum eşim de üzülmesin diye bir süre belli etmedim . Şaka deyil yuruyememek en zoruda bu kitleniyordum. Oğluma kavusamicam korkusu vardı. Hep sancılı bir gebelik geçirdim çok zordu normal hamileleri görünce sevinirim Allah'ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin sitede dua ederdim halada ediyorum . Çok zor her gün korku ile yaşamak 
(2,607 puan) tarafından
Ben de bı kürtaj bı düşük yaptım eşim bana belli etmiyordu ama bebeğimiz olduktan snra bana dedi ben umudi kestim bizim bebeğimiz olmaz diye kaynimin 13 seneden snra ikiz tüp bebek öldü bizimde öyle olur diye düşünmüş çok şükür kizim var
0 oy
(137 puan) tarafından
Kasık agrisi, bel ağrısı, tansiyon düşüklüğü, rahat hareket edememe, yürümekte güçlük ilk üç ay 

Su hayatta en sevmediğim şeylerden biri donerdir ve ben onun için ağladım yaa ‍♀️ kendi gözümün önünden gitmiyor kokusu burnuma geliyor cok kötüydü. 5 aylık hamileyim ve ben daha istediğim gibi bir döner yiyemedim
(2,607 puan) tarafından
☺️bnm de patateslo böreği yedikten snrs midem bulandı
(137 puan) tarafından
Oyle hamilelikte bir garip durum hal.
(2,607 puan) tarafından
Aynn canim
0 oy
(7,706 puan) tarafından
2 kızım 1 oğlum var kızlarımda son 3 ayda siddetli bilek ağrısı ve belli bir süre sonra uyuşukluk rabbim ne kötü bir ağrıydı sabaha karşı uyanıyordum ağrıyla ağlıyordum saatlerce ağrının geçmesini bekliyordum ağrı zar zor geçiyordu tam uykuya dalıyorum yine ayni ağrıyla uyanıyordum 

2. Ve 3. Hamileliğim de bacak arası ağrılarım oluyordu özelikle 3. Hamileliğim yürüyemiyordum o derece

Üçünde de ilk aylar mide bulantısı kusma vardi berbat bi şekilde halsizlik uyku hali çok zordu ya

Yinede çok şükür 
0 oy
(4,158 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İlk 3 ay mide bulantıları günü Bi çubuk kraker ile bitirmek sonra tam o geçti derken üstüne covit oldum iki hafta öksürük ateş her yerim ağrıyor haberlere sürekli hamileler ölüyor falan psikolojik olarak çöktüm sonra doğuma kadar mide yanması kendimi normal doğuma hazırlayıp sezeryan olmam bu liste böyle uzar gider de çok şükür hala ayaktayım :)

Ha bir şey de aşermedim ailem eşim kaynanam hep sorardı yok derdim canım bi şey istemiyor sadece Bi gün eve gelirken eşime Bi anda irmik helvası mı alsak dedim o konusurken Bi anda sayılırsa o var onu da hemen aldı yedim :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Hamile olduğumu bilmiyordum hiç sevmem normalde annemler kardeşim severdi neyse ananas görüyorum sürekli rüZyamda buz gibi sulu sulu yiyorum eşime dedim anannas canım çekiyor alla alla sevmezsin de migrosdan alalım dedi aldık bir tane yedim kesmedi bir tane daha almıştık sonra öğrendim hamileymissim ,kışın ortasinda da dut cekti canım beyaz dut babamlar arıyor yok eşim arıyor yok en son kuru dut aldılar suya isladilar onu yedim başkada hep çeri domates karpuz canım istedi onlar manavda vardı alıyorduk meyvelere çok as erdim ben ağrı kısmına gelirsek mide bulandim son güne kadar kustum hiç geçmedi  zor bir hamilelik geçirdim , covid geçirdim hastanede yattım bir hafta 
0 oy
tarafından
Hamileliğim başlı başına büyük bir sorundu çok zorlandım ya kendimden ya oğlumdan vazgeçeceksin dediler çok şükür ikimizde sağlamız 

Karpuz kışın ortasında karpuz diye ağladım eşim bütün Urfa’yı arayıp 1 tane zar zor bulmuştu
0 oy
tarafından
İlk atan muanem di 
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Gece yarim saat te bir ev ye kalkmak 
0 oy
(11,235 puan) tarafından

Düşündüm de hiç sıkıntım olmadı bi ara sadece ne yanıma yatarsam o bacağım ağrıyordu agirlastigimi hissettim o kadar  :)

0 oy
tarafından
Migde bulantisi cok cektim ya bide calisiyodum okdar zorlaniyodumki bi abla vardi isyerinde Allah ondan razi olsun hep sabret gecicek gecicek diye diye isten cikmami engelledi 38 haftamda sezeryan olucaktim 2 gun kala covid oldum 41nci haftama kadar bekledim cok korkuyodum bisey olcak diye çok sukur canimin cektigi herseyi ya esim yapti yada aldik yedim ama kaynanamin sarmasini cok cekmisti canim yaparmisin dedigimde malzemelerini getirirsen yaparim demisti memleketten misafiri geldiginde onun icin yapmisti bende zaten yaptirmadimda yemedimde 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Doğuma 5 gün kala kovit olmuştum. Zaten çok ağrılı zor geçen hamilelik daha fena oldu, paikolojik olarak  çok yıprattı. Hep ya ölürsem çocuklar nolacak diye düşündüm, doğumumda kötü geçti. Sonrası da psikolojik olarak. 
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Ilk hamileligimde cok sukur ne yasadigim bi aci ne de canimin isteyip te yiyemedigim bisey yoktu. Hamilelikten doguma dogumdan sonrasina hersey guzeldi. Bu hamileligimde de sadece bacak agrisi biraz rahatsiz ediyo dogum yaklasti ve rahat hareket edemiyorum biraz ayakta kalsam hrmen agrilarim oluyo 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 180 göst.
26 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 581 göst.
12 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 322 göst.
22 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Emine S (15,928 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 580 göst.
30 Haziran 2019 Aile kategorisinde Bir Anne Hikayesi (47 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...