0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde (1,236 puan) tarafından
Kizlar mesela bn hani maddiyata cok önem vermem ama zorumada gidiyo yani mesela bugun oglumun dogum günü bi hediye filan alamaycaz oyle balonmus süsmus alamaycaz alirsak bi pasta alcaz yani bnde anlamiyom ne esim ne ben ne ogluma oyle kiyafet almiyoz gezmiyoz icmiyoz ama para bi turlu yetmiyo borc oduyoz ama oyle 1 tl araba vardi o yiyo diye sattik ama yetismiyo yani 

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Huzurun yerinde mi ? Yerindeyse yeter :) 

Önemli olan beraber o mumu üflemek değil mi balon olsa ne olur olmasa ne olur <3

(1,236 puan) tarafından
Yaa çok şükür eşimde elinden gelenin en iyisini yapmaya calisiyo ama insanda vazen bazen diyo yani keske şöyle böyle yapsam diye
tarafından
Olsun be canım inşallah ileride yaparsınız
-Reklam-
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Malesef benimde durumum öyle Allah'tan ailem var onlar bez vs yardım ediyorlarsa öyle yoksa gerçekten tek maaş bide asgari ücret Allah yardımcımız olsun 
(1,236 puan) tarafından
Aynen keske bnimde ailemin durumu olsa ama yinede herseyime yetisiyolar allah razi olsun basimizdan eksik etmesin ins
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Benimde eşim tek çalışıyor kiracıyiz 50 bine yakın borcunuz var ama huzurumuz var çok şükür eşimle birbirimizi seviyoruz geçer bunlar sıkmayın canınızı benimde 2 ay sonra kızımın doğum günü bende para biriktiriyorum inşallah güzel Bir şekilde kutlarım ben yapamazsam kızımın teyzeleri yapar ona Allah yardımcınız olsun 
(1,236 puan) tarafından
Aminn cumlemizin yaa hayr sorun bndemi anlamiyom herkes yiyo geziyo biz bsy yapmadigimz halde para yetismiyo
0 oy
(648 puan) tarafından
Biz evde 2 memuruz maaşa daha 25 gün var ve maaş bitti. Nasıl oluyor anlamıyorum ben de. Doğudayız gezmiyoruz arabamız falan da yok. Bebek olacak diye sadece onun ihtiyaçlarını alıyoruz ve doktor masrafımız var. Allah tek maaşlı olanlara yardım etsin. Bebeğe bile sürekli indirim kovalayıp alıyorum. Günlük markete gidiyor adam her gün 200 250 harcıyor. Allah yardımcımız olsun 
(1,236 puan) tarafından
Ne kadar gelir olursa o kadar gider oluyo allah herkese yardim etsin ins
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Inanmican dün aksam esimle bu konuyu konustum ücretsiz izindeyim yok birsey alirken 10 kere düşünüyorum aglayasim geliyor artik inan bileziklerimi bozdurdum evleneli 3 sene olcak dugun borclarini ödüyorum kimseden destek yok ite kalka gidiyor nereye kadar gitcek bilmiyorum para olmayinca huzurda olmuyor gecim derdi cok baska ya evi döndürmek ne diyim Allah sonujuzu hayir etsin
(1,236 puan) tarafından
Amin ins rabbim herkese saglik huzur versin yani maas artiyo piyasa artiyo onceden insanlar maaslarindan kalani biriktirip altin alirlarms simda ayi bitiremiyoz allah sonumuzu hayr etsin
(1,918 puan) tarafından
Amin.aminn
0 oy
tarafından
Bizde oyleyiz canim borcumuzbyok evimiz kira oglum mama ile besleniyor mama bez parasi ciksinda  gerisi onemli degil diyoruz bu ay oglum bogaz enfeksyonu kapti baya 4 5 gun ateslendir hergun haataneye gittim nerdeyse gidis gelis 60 tl ilaclar ates olceri falan derken 1000 tl masraf ektrdan cikti oglumun künyesi var onu bozdurmaya kiyamadim yarim mim vardi bileklikli onu bozdurdum o olmasa bisey yapamazdik eve kalan 200 tl idi ve mama alinicakti mamasi zaten 180 tl e esimde sigara iciyo illaki eve alisveris yapiyoruz malesef hayat o kadar pahaliki bide benim ailemde cok destek veriyo bize yardim ediyo ona ragmen bazen cok zorlaniyoruz
(1,236 puan) tarafından
Gecmis olsun saglik olsun hersey olur ins
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Rabbim sıkıntınızı gidersin kuzum,bolluk bereket versin
(1,236 puan) tarafından
Amin cumlemize ins
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Beni anlatmışsın resmen 

Yanlız değilsin bizde öyleyiz 
(1,236 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsn ins cumlemizin
(7,939 puan) tarafından
Amin inşAllah
0 oy
(24 puan) tarafından
Allah herkesin yardimcisi olsun olmayana misliyle versin 

Her evlat nasibiyle gelir dünyaya allah saglik versin hepsine
(1,236 puan) tarafından
Amin ins
0 oy
tarafından
Elinde olan imkanla kutla boş ver herseyi 
(1,236 puan) tarafından
Oyle yapacaz cok şükür sevdiklerimizle bi pasta kesecez
0 oy
(811 puan) tarafından
Canm bende ıstanbulda kırada oturuyorm asgarı ucret uzerınden ev geçindiriyoruz kartlara yüklenıyoruz borc ödüyoruz nasl yetiyor yetiştiriyoz ben bılmıyorm rabbım herkese once saglık versın canm zor ama şöyle bı gözden geçirin neye cok gidiyo ne yapıyosunz yanı ben 2500kıra oduyorm faturalarıda ekle bıze kalmıyor denılcek kadar ama rabbım bereketını bı yerden verıyor helekı rvladın rıskı kesılmıyo halımıze sukur dıyorum bol bol vakıa süresi oku
(1,236 puan) tarafından
Valla bn bilmiyom yani eve zaten esya almiyoz ama oyle aman aman bsyde almiyoz normal günlük yiyecekler alabiliyoz ancak
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Mesela söyle düşün hep senden kötüleri düşün misal ben pastada alamiycam sen gene onu alican 
(1,236 puan) tarafından
Yine diyorum hep diyorum cok şükür allah bundan aşağı düşürmesin kimseyi gordugunden geri koymasn
0 oy
(7,579 puan) tarafından
Gerekirse çocuğun büyüdüğünde sende bir işe gir elele verirseniz evladınıza daha faydalı olursunuz bu zamanda tek maaşla çok zor.
(1,236 puan) tarafından
Aynen oyle ama oglumla buyumek istedim 5 6 yasayinca ancak girerim belki
0 oy
(1,161 puan) tarafından
canim benim bizdede  oyle  ne esim ne  ben elbise falan almayiz  maddi durum cok zor. 1 cocuk var 2 yasinda otusmek olmuyor  baska  insanalra bakinca benle yasit akrabalarim gelinler  var. onlarin her seyleri var istedijlerini yapiyorlar.  olsun diyorum evinde huzurum var 3 yildir  evliyim 3 yilda bir kere  bile esim kalbime deymez    butun parasi evde zaten.  disari cikmaz  hep bizle.  o yuzden cok sukur ediyorum bu gunume  para bu gun var yarin yok.  bu yil olmasada onumuzdeki yil insallah oglusuna  iyi bir dogun gunu yapsrsin.  dogum gunu susu bahali arabalar  falan bos  sey bana gore. kizima  bahali  oyuncak alib o oyuncakla  kizimla  oynamayacajlarsa  almasinlar  bana  gore.   
(1,236 puan) tarafından
Nebilim insan bazende istiyo bu yil planlarim vardi ama ekonomi vurdu
(1,161 puan) tarafından
seni cok iyi anliyorum canim  insan evladi soz konusu olunca yapmak ister. inan bu yuzden 2 cocugu bile  yapmak istemedim kizim eksik kalir  bir sey ister alamayiz  duye. dun avmeye  gitdim kizim oyuncak istedi.  onu  aldik  ama  mesela  onu aldiksa baska seylerden kismak zorunda kaldim..  oyuncaklar bile  pahali vallah.  kizimiz en guzelini giysin taksin yesin diye.  dusunuruz  inan evde  bazen bir dondurna  aliriz. onuda kizimiz yer  biz yemeyeiz  bazen oyle  bile  gunlerimiz oldu
0 oy
tarafından
Milleti bu hale sokanlar bin beterini yaşasın inşallah 
(1,236 puan) tarafından
Aminn ins canm
0 oy
(265 puan) tarafından

Allah rızık bolluğu versin içinize de ferahlık versin ancak pasta almak da hediye almak da cok özenilecek birşey değil ya şimdi yapamadığınız için tatlı geliyor bence size misal ben pasta alabilecek durumumuz olduğu halde evde yapmayı tercih ediyorum doğum günü böyle yaşanır yani anca çocuğa senin için yapıyorum mesajı vermek daha anlamlı ve bence daha lezzetli oluyor daha sağlıklı üstelik küçük bi fikir ışığı olsun diye yazdım umarım faydası olur :)

(1,236 puan) tarafından
Amin cumlemize ins saol fikir verdigin icin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 103 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,605 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 382 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Papatya0000 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asabii (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 181 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,931 cevap

34,814 kullanıcı