0 oy
789 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hepimiz zaman zaman eşle aileyle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Bıraksan bırakamıyosun atsan atamıyosun ama yanyana kalıp yüzyüze baktığın için konusuyosunda guluyosunda ortak biseyler yasiyosunda peki içinizde nasıl affediyosunuz?

41 Cevaplar

+3 oy
(1,389 puan) tarafından
Bak cnm şimdi söylryeceklerimi uygula hayatında en azından ruhen rahatladığını hissediceksin..

Kime kızmış olursan ol söyleyemediğin içinde tuttuğun öfken sinirin hakaret ne varsa birilerine anlatmak yerine sakin bi ortama geç ve öncelikle 5 dk kendini dinle sonra eline bir kağıt kalem alarak içinden ne geçiyorsa yaz yazacakların bittikten snra o kağıdı yak. Ve gün içinde her sabah her akşam düzenli olarak ayna karşısında duymak istediğin ne varsa (seni mutlu edicek değerli olduğunu düşündürecek başkalarndan beklediğin ancak duyamadığın) hepsini 10defa tekrarla. Bolbol dua et seni üzenlere beddua etme Allaha havale et. 
(8,101 puan) tarafından
Bunları yapsam deli oldugumu düşünebilirim:)
(1,389 puan) tarafından
Yok kız bak deneyin valla işe yarıyor. Ben yıllrdır yapıyorum :)
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Allah'a havale ediyorum bu dünyada verilen ceza ahireteki kadar ağır olmaz çünkü 
tarafından
Evet mevlam neylerse güzel eyler
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Affedemiyorum o yuzden öfke doluyum zaten kimse kendini hatalı görmüyor mükemmeller az görüşüyorum.. eşimde idare ediyorum çocuğuma kiyamadigimdan
tarafından
Evet kimse ben hatalıyım demiyo ama içimde volkanlar patlıyo yine bisey diyemiyorum vazgectiklerimi atmışım gitmiş zaten eşimide aynen he hı diye götürüyorum bakalım
(74 puan) tarafından
bende oylr dediklerini hazmedemiyorum.bir odaya hatta bi dag basina gidip hungur hungur aglamak istiyorum sadece çocukların yaninda aglayamiyorum geceyi brkliyorum herkes uyudugunda gece yarilarina kadar agliyorum düşünüyorum. sabaha gozlerim şiş uyaniyorum hep yuzum seklim degismis ama bakiyorum çocuklar soru soruyorlar falan onlar icin sabrediyorum :( icime atiyorum birdahaki kavgada digerleriylr birlikte icime attiklarimda aklima geliyor ona da bidaha agliyorum hep böyle :(
(5,378 puan) tarafından
Önemli olan eşle arayı düzeltmek gerisini boşver
(74 puan) tarafından
olan bana oluyor ama onun umrunda bile degil.benim.icimde şişiyor hersey :( hep ben yutuyorum. ben sessiz kaldikca  o da.sanki daha cok uzerime geliyor kavga sirasinda daha kirici oluyor. :( cok doluyum ya hamilelikten galiba gozyasim hic durmuyor
(5,378 puan) tarafından
Of olan kadınlara oluyor. Sakın ol bebeğin stresli olmasin
0 oy
(7,677 puan) tarafından
İçimde affedemediğim çok şey var ve sanırım hiçbir zaman da affedemeyeceğim unutamıyorum çünkü.
(74 puan) tarafından
bende öyle. hep icime atiyorum kendime yediremiyorum her ne kadar aksini desede ben inanmiyorum guvenemiyorum. en iyi yaptigim sey sabahlara kadar aglamak. kavga oldugu gecr tek kalinca eskileride hatirlayip agliyorum sabahta coxuklari gorunce soru soruyorlar falan idare ederek oyle zaman geciriyorum
0 oy
(13,815 puan) tarafından
Eşim dışındakileri saldım gitti Rabbim görüyor her şeyi eşim içinde sevgimizin oğlumuzun hatırına dibe iteliyorum çok şükür hiç öyle affedilmez geri dönülmez hatası olmadı olursa hayatımdan çıkartırım 
0 oy
(7,335 puan) tarafından
Hakkımı allaha havale ediyorum hak edene helal et diyip kapatiyorum defteri gerisi allahla kendi arasinda 
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Affetmedim hiç bir zaman.. Allah affetsin beni de 
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Affedemiyorum yanyana gelincede hicbisey olmamis gibi davranamiyorum mesafeliyim bu yuzdende kotü gelinim
0 oy
(2,341 puan) tarafından
Valla ailemle ve eşimin ailesi ile sorunlar yaşadım konuşuyoruz ama anlatabildim mi hayır.. alışıyorsun 
0 oy
(571 puan) tarafından
Afedemiyorum ben mecbur konuşuyoruz daha fazla uzamamasi için ama ben nasilsam insanlarında öyle olmasını istiyorum kendim gibi gördüğüm için oluyor hep ama öyle değilmiş anladım ama lafımı sokmadan geri kalmıyorum onlarda sussun ki bende susayim
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Affetmedim affetmiyorum Allaha havale ettim. 
0 oy
(3,067 puan) tarafından
Affetmiyorum ki affetmesi için uğraştiriyorum. Öyle içimde de yaşamam ben. Kalbimdeki dilimdedir. Pat pat söylerim herşeyi sonra da kendini affettirmesi için kabuğuma çekilirim muhatap olmam görmezden gelirim. Yani benim affetmem eşimin çabasına kalmış. İçimde affetmeden öylece yüzüne gülüp eğlenip konuşamam asla. Bi insana tavırlıysam zaten hareketlerimden illa anlaşılır zaten asla saklayamam
0 oy
(496 puan) tarafından
Affedemiyoruz
0 oy
tarafından
Cok şükür Rabbime affedemeyecegim bir sey yapmadı.sadece yalan söyledi bi ara onuda 1 hafta yüzüne bakamadim ama geçti bitti
0 oy
(1,405 puan) tarafından
ben çabuk unutuyorum nefret ediyorum bu huyu da iki dk hiç kirilmamisim gibi oluyroum 
0 oy
tarafından
Affetmiyorum. Affedemiyorum daha doğrusu 
0 oy
(388 puan) tarafından
Affetmiyorum. Birikiyor ve patlayınca ben kıyamet kopuyor 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben eşimle konuşurum yada eşim benimle konuşur, genelde tatlıya bağlarız o hatalı ise kabul eder,ben hatalı isem ben kabul ederim, aile ilgili ise ikimizde ailelerimizin yanlışlarını korumayiz birbirimize hak veririz ,karşılıklı konuşuruz kavga etmek değil amaç bizde sadece hissettiklerimizi anlatiriz o da hissettiklerini anlatır ikimizde dinleyince kim hatalı ise hatasını kabul eder genelde pek ego olayimiz da yoktur bizim evliligimizde içimize çok atmayiz 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Affedemiyorum malesef içim buz gibi soğuk umursamıyorum mesafeli davranıyorum
0 oy
tarafından
Ben kaynanam olacak şeytanla çok büyük kavga ettim şimdi barıştık ama asla yaptıklarını unutmuyorum herşey aklımda diyerek gidiyorum çok yüz vermiyorum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
16 Nisan 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Rahel. 21 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 63 göst.
0 oy
0 cevap 54 göst.

384,802 soru

11,510,409 cevap

35,170 kullanıcı

...