0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (245 puan) tarafından
Kızlar dr gittim geçen gün bana plasenta yaslanman var dedi acil doğuma almalıyız seni dedi bebek tehlikeye girebilir  dedi suni sanciyla  yatırdı pazartesi günü doğuma alacaktı ben kalmak istemedim ama içim içimi yiyor istersen pazartesi gel doğum.yap dedi  gidecem ama eşimin ailesi yok efendim kendi sancini bekle film diyor kafam karışık ya bebeme bise olursa sizce doğuma gireyim mi pazartesi tam 38 haftalık olucam

26 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Madem çevreyi dinliyorsun ne diye doktora gidiyorsun 
tarafından
+++ yanı anlamıyorum bıze nıye soruyor demı zaten başındaki hocalarını dınlemıs kafaya bır bak ya cıdden sınır oluyorum nasıl basite alıyorlar bebegın canını anlamıyorum 38 hafta diyor zaten gayet yeterli ben saglık durumumdan dolayı doktorun da tavsiyesi ile 36+6 da sezeryan gırdım cok sukur gayette saglıklı cocugum nıye risk alayım ya
-Reklam-
+3 oy
(775 puan) tarafından
Gitme canım hiç dogurma hep içinde tut plasenta isyan bayrağını çekince bizi çağır biz bastiririz 18 yaşına  e kadar tutariz onu elbirliği ile hiç korkma 
+1 oy
tarafından
Plasenta yaşlanması demek plesentadan ve kordondan oksijen dahi tüm besin ve hayati gereksinim gerektirecek enzimler bebeğe geçmemesi dolayısıyla bebeğin anne karnında daha fazla duramayacağı anlamına gelir. Böyle bir teşhis varken hastaneden çıkman deli cesareti gibi bir şey
0 oy
(9,572 puan) tarafından
Gir tabi 38 hafta olmulsun erken olsa neyse doktoru dinle 
0 oy
(2,785 puan) tarafından
Eşinin ailesi kadın doğum uzmanıda acaba haberin mi yok git canım onlar ne anlar doktor seni ve çocuğu riske atmamak icin doğumu uygun gördükü çağırdı 
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Dr dinle millete bakarsan Allah korusun bebeğinden olursun
0 oy
tarafından
Doktorunu dinle tabiki o kör cahillere ne bakıyorsun 
0 oy
tarafından
Eşinin ailesi mi önemli yoksa senin ve bebeğin sağlığı mı?
0 oy
tarafından
Doktoru dinle bence 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Erken degilki doktoru dinle git 
0 oy
tarafından
Çevreyi değil doktorunu dinle
0 oy
tarafından
Doktoru dinlemelisin o doktora guvenmiyorsan başka bir kadın dogumcuya görün. Plesanta yaşlanması önemli birşey. Doğruysa doğum yapmalısın hemen
0 oy
tarafından
Gir kız ben 36 haftalık doğum suni sanciyla doğurdum şükür kızımı verdiler almadılar bile sağlık durumu iyiydi sende doğur kimse dinleme banada bekle sancım olsun dedi ama dinlemedim kimseyi
0 oy
tarafından
Haftan erkn değil ki bn 36 +2de aniden norml doğum oldum kuveze bile girmdi 
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Allah korusun bebeğine birşey olursa onlar senin kadar yanacakmiymis uzulecekmiymis iki gün ah vah sonra sonrası yok doktoru dinle benim anlamadığım madem doktora güveniyorsunuz verdiği yatisi kabul etmiyorsanız eşinizin ailesi sizi evde dogurtur ya !
0 oy
(378 puan) tarafından
Baska bir doktora daha gorun o da ayni seyi soylerse doguma girersin
0 oy
(12,957 puan) tarafından
Eşinin ailesinde bunları diyen kadın doğum uzmanı değilse doktoru dinle ben 37+6 da doğurdum hayır erken doğum falanda değil niye normal sancıyı bekleyeceksin ki macera mi arıyorsun 
0 oy
tarafından
Kimseyi dinleme doktor ne dediyse odur 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım Allah korusun bebeğine bir şey olduğunda herkesten çok senin canın yanacak madem riskli doktoru dinlemelisin tabiki bir şey olsa kim hesap verecek bizi mi dinledi diyecekler hayır olan sana olacak git pazartesi bebeğin riske girmeden doğur zaten erken değil 35 haftadan sonra normal deniliyor daha erken doğanlarda var gayet iyiler yani ne bu ısrar bebeğine zararlı şuan içerde durmak 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Cahil misin ya doktor öyle demisse ne bekliyorsun eşinin ailesi doğum doktoru falan mı onları dinliyorsunda doktorunu dinlemiyorsun pess yani

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 132 göst.
18 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tazeanneadayi (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 204 göst.
0 oy
3 cevap 69 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Alphavva (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.

379,363 soru

11,355,620 cevap

34,831 kullanıcı

...