0 oy
113 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bir haftadır falan uyanikken bez bağlanıyorum. Birkaç kez altına yaptı . Klozet ve lazimlik oturmuyor eski yöntemle tutuyorum tuvalete. Ama üç gündür altına asla isemiyor kaçırıyor sadece tuvalete götürüyorum devamlı yapmıyor. Tutuyor çok. Hep uykuda yapıyor bezi doluyor. 

Bugün gene tutmaktan çatladı ağlaya ağlaya ne tuvalete ne altına yapıyor bezi bağladım saniyesinde şişti bez. Nasıl yapmam lazim ? 

2 buçuk yaşında 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
bez baglamadan bır dene canım komple cıkar ona da bezleri yerını goster bak kalmamıs artık wc yapalım buyudun sen yaparsın vs vs 
tarafından
Uyurken de mi baglamayayim canım. Sadece yatarken bagliyordum çok isiyor çünkü gündüz uykusunda ve gece .
tarafından
cocuk senı anlayabiliyor dinliyor ıse ıletısım gecebılıyorsan ona anlatman lazım canım bak annecım bez yok altında yatagın batar ustun pis olur çiş gelınce tuvalete yapıyoruz bak bende buraya yapıyorum yada baban gıbı cinsiyete gore onunden gosterebılırsıınız sen yada esın beraber wc gırıp daha kolay idrak ediyorlar ben oglumda ılk gun cıkardım bezı bıdaha hıc takmadım gunduz 2 kere kacırdı snra wc ye kisti gıttı benı çagırdı falan gecesinde de ben kaldırdım ama yapmadı yatırmadan 1 saat wc de bekledik yaptırmıstım ve yatagına yatırırken annecım bez yok bak çiş gelırse uzerıne pis olur bana söyle wc gıdelım vs demıstım sabaha kadar yapmadı yatagı da kurudu 1 seneyi gectı alıstıralı cok sulu yedıgınde uyuya kaldığında vs toplasan 6 kere anca kacırmıstır altına cok sukur cok kolay alıstı
-Reklam-
0 oy
(60 puan) tarafından
Demekki onun zamana ihtiyacı var canım bende ramazan bayramı öncesi çok uğraştım oğlum bezini çıkardığım an bağırıyordu memlekete gittik geldik kurbana iki hafta felan vardı tekrar denedim bu sefer olumlu karşıladı bezi tamamen çıkardım ne gece ne gündüz bir hafta altına yaptı  ama ikinci hafta alıştı şuan kendisi söylüyor demekki onun biraz zamana ihtiyacı var bu arada oğlum Ağustos da tam üç olucak
(60 puan) tarafından
Bu arada hiç gece kaldırıp tuvalete götürmedim çünkü bu seferde ona alışacak yatmasına yakın sıvı şeyler vermiyorum o şekilde atlattık canım ama bazen yine kaçırdığı oluyo
tarafından
Bende bez bağlamayayim geceleri bakalım ya deneyeyim ona da güveniyor olabilir haklısın
(173 puan) tarafından
Yunleyayca bişey sorabilir miyim alez yatağa serince altına kaçırdığında yeni bir alez mi seriyosunuz napiyosunz acaba ben bir tane alez aldım da kafamda hep bu sorular var
(60 puan) tarafından
Canım oğlan bizimle yatıyor tek kişilik alezim var onu ikiye katıyorum üstüne ayrı bir çarşaf seriyorum ortamizda yatıyor o şekilde altına seriyorum iserse de kaldırıyorum birde annem minder yapmıştı onu seriyorum alez kirlenince oda makinaya atıp yıkanıyor
(173 puan) tarafından
Anladım tamam teşekkür ederim bende öyle yapayım en iyisi :)
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Bu tür durumlarda bezden kopamadiklari için psikolojik sıkıntı çekiyor çocuklar o yüzden doktorların tavsiyesi lazimmis bez serip oraya yapmasını sağlamak ill bir kaç kez beze yapabilir daha sonra da peçete serebilirsin bezden kopmasını daha yumuşak bir geçişle sağlayacaktır çocuklar birazda idraak edemiyor neden tuvalete gitmesi gerektiğini ve tuvaletten çok fazla korkuyorlar devamlı açıklama yap neden gitmesi gerekiyor tuvaletten neden korkmaması gerektiğini vs devamlı konuşman lazım ve oyun kurup oynamayı seviyorsa bunu oyunda oyuncaklar ile canlandırıp o şekilde de anlatabilirsin daha kolay anlar ve ali-şir birde kukuli nin beze bay bay şarkısı var oda çocukları naya heveslendiriyor ") ben de kızıma bak maymun bile tuvalete alışmış altına yapmıyor sen neden hala altına yapıyorsun kukuli kadar yokmusun dedim ben kukuliden daha azimliyim anne yapmam bi daha dedi ve alıştı tuvalete ")
tarafından
Yaptım onları canım ya Kukuli açtık ayicigi var onu oturttum klozete ne bileyim sifona basiyorz ediyoruz da işte bu ara tutuyor yapmıyor. Tutmakta iyi değil enfeksiyon olacak diye korkuyorum mesela sabah çıkardım bezini 7 saat tuttu uyuyana kadar
(4,426 puan) tarafından
O zaman o bezi baglayacağına güveniyor canım bezi uyuduğunda da bağlamayacaksın altına naylon üzerine alez ser uykudan altına yapınca bezin olmadığını gördüğünde anlayacak tuvalete gitmesi gerektiğini
0 oy
(53 puan) tarafından
öncelikle sabırlı ve sakın ol bende 8 gün oluyor eğitimi verelı alıştı şükür, ılk 2 gün zorlu geçti sürekli yaptı pes etmedim çünkü konuşuyor ve söylüyor. 28 aylık. kucağında tutmayı bırak bencr konuşup durumu anlatmayı dene çiş eğitim videoları falan izle 
tarafından
İzliyoruz herşeyi denedim ama benim tek hatam uyurken bez bağlıyorum işte gece ve gündüz uykusunda

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 187 göst.
0 oy
3 cevap 81 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,603 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 103 göst.

378,957 soru