0 oy
1,220 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba arkadaşlar çok üzüldüğüm bi olayı yazmak istiyordum. Eşimin arkadaşının hanımı doğum yaptı bebeğe bakmiyormus emzirmiyormus kendi kendine konuşuyormuş agliyormus kadın sürekli  bayılıyormuş hamileyken hiç bişeyi yoktu şimdi 4 gündür hastanede yatıyormuş. Bebeğe kaynanası bakıyormuş ama sürekli ağlıyormus bebek daha 20 günlük :(  çok üzüldüm rabbim hiç bı bebeği annesiz hiç bı anneyide evladından ayrimasin inşallah bi an önce toparlanir bebeğine sahip çıkar görümcem bebeği emzirecekmis. Kırkı cikmadan tek başına kalmış onun bi etkisi olabilir mi bebeği bırakıp gezmeye gidiyormuş dogdundan beri sütü olduğu halde emzirmiyormus. Eşimde ablasını almış bebeğe götürmüş emzirmesi için daha öncede bana aynısını yapmisti eşim belki hatırlarsınız sütüm varken görümcem defalarca emzirdi bebeği tamam burda durum farklı çok üzüldüm bebegede annesinede rabbim şifa versin inşallah 

Benim bebeğimi benim iznin rızam dışı emzirdi sütüm varken şimdi bebegimm beni silikonla emiyor. O rezil kocam  pislik kaynanam ve görümcem hemen sütüm gelmedi doğumdan sonra aldılar benden bebeğimi onlarada hakkımı helal etmiyorum bu bebeğin durumu farklı ama çok üzüldüm 

31 Cevaplar

+3 oy
(7,190 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Memleketin yarisi görümcenin süt bebesi olacak yakinda inek gibi mubarek o degilde bebise çok üzuldum ya
(506 puan) tarafından
Hadi bunun annesi yok başında benimkinde ben verdim o rezil kocam kaynanam elimden alıp ona verdiler neymiş sütüm hemen gelmemiş diye verdiler ona emzirdiler yemin ederim günlerce ağladım
(7,190 puan) tarafından
Evet biliyorum burda ne kadar dedim verme bebegini diye ne anlıyorsa
(506 puan) tarafından
Eşim verdi kaç kere elimden zorla aldı boşanmaya kadar gittik nefret doluyum hepsine asla unutamıyorum
(7,190 puan) tarafından
Saçmalıktan baska birsey degil ya akıllarina tüküreyim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım bazılarında olabiliyor lohusalik depresyonu..bebeği istememe,görünce bağırma çağırma falan insallah  bi an önce geçer cok üzüldüm ya☹
(506 puan) tarafından
4 gündür hastanede yatıyormuş çok zor bişey
tarafından
Kesinlikle canim
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Görüncen süper emzirici galiba eheh ama şaka bi yana üzüldüm neden öyle ki acaba psikolojk bi durum mu bebeği mi istemiyor
(506 puan) tarafından
Hamileyken bebeği çok istiyordu doğurdu boyle oldu benimkide emzirdi ondan dolayı bebeğim beni hiç emmedi şimdi de silikonla emiyor
(6,668 puan) tarafından
Allah sabır versin ne diyelim ins sahip çıkar bebeğine
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kadın kocasını bosuycak bebeğe fazla bağlanmak istemiyor bence 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
ollamaz olmuş derler bizim burada. anne çocuğu sahiplenmez istemez tiksinir kabul etmez Bi tür psikolojik hastalığı. Rabbım yardımcilari olsun 
(506 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Ya kinamak istemiyorum ama gercekten sinirlerim bozuldu psikolojik olarak ciddi bi hastaligi falan mi var? Ivi nasil dayaniyo üzülmüyo o minicik bebege 
tarafından
Kafayı mı yedin Ben sana kınadın dedim mi gördüğünü okumaktan acizsin
(1,224 puan) tarafından
Bana kinadin dedin demedim zaten kendimi acikliyorum iyi misin??
tarafından
Sana bazı arkadaşlar da kıranacak bir şey yok falan demiş çünkü ben senin kına adını düşünmedim sadece anlamadığımı düşündüm acaba yazanı Ben mi sandın diye öyle düşündüm niye saldıracak yeri arayayım derdim başımdan aşkın zaten onca işim gücüm arasında
(1,224 puan) tarafından
Yazani sen anlamadim digerleri gayet duzgun konusurken senin tepkili konusmana yazdm ben konu bundan ibaret.
tarafından
Tamam sensin ya of
0 oy
(123 puan) tarafından
Psikolojik problemi mi var acaba yada lohusa sendromu o kadar olur mu acaba
(506 puan) tarafından
Tanıyorum hiç bi rahatsızlıgi yoktu bebek çok istiyordu herşeyimi hazırlamıştı
(123 puan) tarafından
Uzuldum simdi ya bi hocaya okunsun bebek 1_2 aylik oldumu psikiyatrik destek alsin cok gecmis olsun
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bebeğinle o bebek süt kardeş olacak bilgin olsun tatlım. Lohusa psikolojisi maalesef yanımda ailem varken ben bile bebeğime bakmak istememiştim. Şimdi canımı veririm onun için 
(506 puan) tarafından
İnsan ilk bı tuhaf oluyor sonra çok farklı oluyor evlat sevgisi
(5,492 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
tarafından
40 i cikmadan yanliz kalmayla ilgisi yok o zaman dunya da akilli kalmazdi.. kadinlarin psikolojisini bozup bozup sucu da 3 harflilere atiyorlar ya ne diim.. psikolojisi bozulmus tedavi gormesi gerek bazi insanlarda olur normal bir durum 
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Bebek doğurmak çok değişik bir psikoloji hamilelik gbi bişi değil bir canlı çıkıyor içinden ve ona adıyorsn düzenin hayatn asla eskisi gbi olmuyor, istemiş bebeğinde hani istemeden olsa dersn ki tamam ondn böyle yapıyor yalnız kalmaya alakalıda değil bu kesinlikle eşiyle arasnda bişi oldu Bi sorun yaşadıda böyle oldu kmse daha ilk günden yeni doğmuş bbeği bırakıp gitmez hasta alalh yarmdcıaı olsn 
0 oy
(888 puan) tarafından
Depresyona girmiş galiba insaaAllah bi an önce toparlanır bebeğe yazik
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Cok üzüldüm ama duymustum dogumdan sonra kimi anne bebegini istemezmis 
0 oy
tarafından
Kuzenimin görümceside öleydi emzirmek istemiyordu bebeği kabul edemedi sonra ailecek baktılar bebege sonra tedaviyle iğleşti şimdi bebeğine gül  gibi bakıyor
0 oy
tarafından
Kadın postpartumu çok ağır geçiriyordur. Ama gorumceniz de herkesi emzirmeye ne merakliymis, yakında çocuğunu tüm mahalleyle süt kardeş yapacak sanırım.
0 oy
(4,150 puan) tarafından
Yazik ya lohusa depresyonuna girmis heralde ,psikologa falan gotursunler yapacak bisey yok, hamilelik zamanida normal cok istiyo demissinzi bi de yalniz birakmasinlar, benim bi arkadasim dogumdan bi hafta sonda intihar etti,allah korusun gozlerinin onunden ayirmasinlar
0 oy
tarafından
Senin görümce de şu muhteşem yüzyıldaki sur anne gibi her zaman sütü var
(506 puan) tarafından
Ayy hiç deme bebeği 1 yaşında halen versem kızımı bike emzirir pislik
0 oy
(2,054 puan) tarafından

Süt  yoksa mamada mı yok  kadın neden  bu kadar  bu hale  geldi ki  Üzücü  durum senin  görümcende  neymiş  böyle  Kızılay gibi  tövbe  ya :getlost:

0 oy
(7,855 puan) tarafından
Bence iyi vermiş götumcenin çocuğuna sütünü vermesi süt kardeş oldular ilerde çocuğumu çocuğuna al yada bana ver dmez inşallah benimkide bir gün çocuğumu emzirir kardeşimde eltisininki emzirdi süt kardeşi olsun diye:)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bizim oraşarda bebegıneed eden anneye kara carsambaya ugramıs derler
0 oy
tarafından
İnşAllah çabuk toparlanırlar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 355 göst.
22 Haziran 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,460 göst.