0 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Birkaç hafta önce yazmıştım belki hatırlayanlarınız vardır. 21 haftalıkken suyum gelmişti. Bebeği suni sancıyla doğurtmayı önermişlerdi ama yaşamayacağını da eklemişlerdi. Kalbi atan cana kıyamadım. Tüm riskleri alarak bekleyeceğim dedim. Anne hayatı da tehlikeye giriyordu. Daha sonra bu alanda çok iyi bir doktor bulup ona gittim. Öğrendim ki bu dünya para ile dönüyor. Evliliğimizden kalan altınları zor günler için saklıyordum. Bebek iyi olacaksa hepsi gitse de sorun değil. Doktor yurt dışında bu durumlarda 30-32 haftaya kadar bekleyenler olduğunu söyledi. Bana da bekleyebildiğimiz kadar bekleyeceğiz dedi. Böyle 24 e kadar geldik. 28 e kadar gelirsek çok iyi bizim için dedi. Ama dün gece bebeğin suyu kanla karışık geldi. Belki yarın doğuma alırız dediler. Çok korkuyorum dayanamaz diye. Normal doğuma küçücük bedeni dayanamayacağı için sezaryen olacak. Umarım bebeğim yaşar. Ama aksi bir durumda psikolojim ne olur hiç bilmiyorum. Tekrar bir bebeği hissetmek için sezaryenden sonra uzun bir süre beklemek gerekiyormuş. O kadar zor bir süreç ki bir şey olacak korkusu ile beklemek. 24 haftalık doğum yapıp yaşayan evlatları olan anneler varsa bana umut olur diye yazdım. Lütfen dualarınızı esirgemeyin. 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm ya ama moralini bozma Rabbım nasip etmişse mutlaka sağlıkla gelir. Rabbım hakkında hayırlısını nasip eder inşallah 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim ol derse olur içini ferah tut sen elinden geleni yapmışsın gerisi takdiri ilahi hayırlısı olsun Rabbim gonlundekini hayırla versin dua et stres yapma vakti vardır 
0 oy
(2,675 puan) tarafından
İnşallah 2 3 hafta daha dayanır minik savaşcin ikiniz içinde en hayırlısı neyse o olsun yaşama devam edenler var canim o hayata tutunmak isterse Rabbimin izniyle olur 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Dua et takdir Allah'tan cnm belki de hakkında hayırlı olanı istemelisin 
0 oy
tarafından
Rabbım yardımcın olsun korktuguna ugratmasın, evladına saglık versın, umarım ıkınız de saglıklı olursunuz
0 oy
(1,129 puan) tarafından

Rabb'im bebeğini sağ Salim kucağına almayı, bizede güzel haberlerini almayı nasip etsin inşaallah yürekten dua ediyorum <3

0 oy
(1,129 puan) tarafından

Sana tavsiyem Güzel kardeşim HZ. Yunus'un duasını çok oku ben çok ama çok çok faydasını gördüm çevremde okuyup da gerçekten çok faydasını gören var ihmal etme derim diline tesbih yap (Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu mine-zzâlimîn')

0 oy
(1,405 puan) tarafından
korktuğun hiç biseyle karsilasmazsin inşallah. Allah kaviyy ismiyle yardımcın olsun 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Rabbim inşallah bebeğini sana kavuşturur 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ah kuzum Allah yardımcın olsun Allah sağlıkla kucağına versin inşallah
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım çok zor Dur eminim ki inşallah rabbim sizinde mucizenizi yaşatır evladın sağ salim dünyaya gelir ve buyur allahım acısını göstermesin inşallah 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Dayımın eşi babası aniden vefat edince fenalaştı doğuma aldılar. 24 hafta ve ikiz bebekler. Çok çok çok küçüklermiş. Ben de küçüktüm göstermemislerdi. Bir süre kuvezde kaldılar. Anne sütü taşıdılar iki bebeğe. Hatta anne başka bebekler baska hastanedeydi. Yaşama ihtimalleri az dediler. 

Suan 20 yaşındalar. Bir kiz bir erkek ikisi de aslan gibi hatta kilo fazlalari var yani o derece. Hiçbir hastalıkları yok hiç olmadı. Rabbim isterse her şey olur. Bol dua et canım Rabbim hakkınızda hayırlısını versin
0 oy
(3,557 puan) tarafından
Hemen karşı komşum tam 24 haftalık doğum yapmış. Doğumu yaptığı zamanlar tanışmamıştık, sonradan taşındım ben buraya.  Şeker hastalığı yüzünden evlenir evlenmez doktorlar sen bebek yapamazsın, yaşamaz demiş. E bi kaynana varmış başında, oğlum boşa bunu deyip duruyormuş. Herşeyi riske atıp hamile kalmış. Tam 24.haftada ani sancıyla doğumu başlamış, Trabzona sevketmişler. Bebek 520 grammış ve streç filmlere sarmış kuvezde bekletmişler 2 ay. Ememeyen bebek, üzüntülü bir anne. Derken bebek büyüyor ve gelişimi de harika. Aradan tam 12 sene geçiyor ve tekrar bebek yapıyor bu bebekte erken doğuyor. Aynı sorunları yaşıyor.bebek gene yaşıyor. 

Rabbim herkesin yardımcısı olsun, hakkımızda en hayırlısını versin inşAllah. 

Ümidini yitirme sakın. Allah büyüktür elbet. 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın hiç koekup kötüyü çağırma kötü düşünme geçen bir haber görmüştüm 21 haftalık bebek doğdu ve küvezde sağlıklıydı Allah ona bir hayat biçtiyse 25 de 35 dr doğsa allahın izniyle yaşar, korkms canım 
0 oy
(734 puan) tarafından

Kuzenim 1 hafta önce 27 haftalık 1kilo 400 gram

image

doğum yaptı kuvezde aldılar ama daha öncesinde ciğer geliştirici felan yapılmıştı durumu iyiye gidiyormuş bebeğin Rabbim dilesin yeterki 450 gram bebek yaşadı bak onada yollamistim bu fotoğrafı Rabbime sigin inşallah herşey çok güzel olur Rabbim sana bağışlar inşallah 

0 oy
(10,426 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm geçen instagramda da görmüştüm bı arkadaş paylaşmış o haftalarda doğum yapıp sağlıklı olan inşaallah sağ salim kucağına alırsın 
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Komşum 25 haftalık doğurdu şükür suan 3 yaşında ama çok özenle özel bi şekilde bakıldı hastanede 3 ay 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Hamilelerin duası kabul olur derler sizin için bol bol dua edeceğim umarım bebeğinle evinize sağ salim dönersiniz. Daha önceki postunuzu da hatırlıyorum o zaman da yazmıştım size aynı durumu yaşamıştım ama benim için bekleyecek bir umut kalmamıştı. Çok şükür size umut olacak bir doktor var. Bu haftalarda yaşayan çok bebek var şu an ki gebeliğimde de erken doğum riskim var diye bende çok araştırdım erken doğum yapmış anne ve bebekleri. Bulunduğun hastanenin yeni doğan yoğun bakımı iyiyse stres yapma kendine 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde leylanehir (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 150 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sule__ (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 445 göst.
19 Eylül 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 484 göst.
25 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Balkızın annesi (759 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,598 cevap

34,745 kullanıcı

...