0 oy
854 göst.
Aile kategorisinde (101 puan) tarafından
Kizlar bir soru sormak istiyorum diyelim ki iki eltiniz var ama kötüler yani kaynananiza kötü davranıyorlar ama siz iyisiniz empati yapıyorsunuz annenize nasılsa ona da öyle davranıyorsunuz .ve kaynananizda sizi çok seviyor. Diğer iki eltiniz fitne fesat kötü kalpli biliyorsunuz ki kaynananiz onlarla yaşasa kötü bir hayatı olacak ... Şuan kaynananizin evi ayrı eşi de var diyelim ki eşi vefat etti . Sizinle yasamak istese ki yaşlı kadın ne derdiniz kabul eder miydiniz... Veya eşiniz bizimle yaşasın annem deseydi. Bu arada siz devlet memurusunuz . Sabah gidip akşam geleceksiniz. Ve küçük bir bebeğiniz var ona normalde zaten kaynananiz bakıyordu kendi evinde. Böyle işte sorum :-) ...

Şuan böyle bir durum yok ben de ama olay beni anlatıyor birgün öyle birşey yaşarsam ne yapmalıyım kafam karıştı .kaynanam iyi biri beni sever evinde iken bana iş yaptırmaz bile o şekil hep bana kurban olayım sana der . Öyle bir ilişkimiz var 

43 Cevaplar

0 oy
(242 puan) tarafından
Umarım siz böyle bir durumda kalmazsınız kalırsanız da naçizane kabul etmemenizi tavsiye ederim 

Sizin durumunuza benzer şeyler yaşadım 

Eltiler kötü vb ben empati yaparım dedim 

Yaptimda fakat işler sarpa sarıyor 

Eşim en küçük kardeş 11 kardeşler 

İnanır misiniz ne mahremiyet kaldı ne eşimle samimiyet 

Evim 3+1 di fakat sadece yatak odasnda yaşamak zorunda kaldım zamanla 

Dersane ye gidiyordum sabah gidip akşam geliyordum 

Zamanla alinganliklar eşimle bile yanyana oturamamak başladı 

Hatta eşime beni cekistiriyordu geliniyken senin karın oldu 

Ki ben Sabri sonsuz bir insanım inanın olmuyor biraz uzun oldu teşekkürler
tarafından
Kesinlikle benim mesela asla huyum değildir eşimi annesinden kıskanmak annesine alsa bana almasa seslenmem annesini sürekli arasın gitsin vs isterim ama aynı evin içinde yaşarken eşimi bile kıskanmaya başladım çünkü evin hanımı anne evin erkeği de eşim olmuş oldu kısa bir süreliğine ben aradaki evin içinde yaşayan biri olmuş oldum çünkü fazla merhametli insanlar olarak ister istemez sınır koymuyoruz kendi evin gibi düşün anne diyoruz oda bunun rahatlığıyla kendi evi gibi davranıyor ve biz evin içinde geri plana düşüyoruz eşim benimle ilgilenmeye çalışsa da telefonda mesaj atarak yada gün içinde yatak odasında denk geldikçe filan fısırdayarak benimle ilgilenşyordu. Rahatça eşinle tartışman gerektiğinde bile tartışamıyosun sinirden çatlasanda o an kaynananla bilmem neyin kızı evlenmiş muhabbetini konuşmak zorunda kalıyosun 3 hafta bende kaldı kaynanam hayli hayli yetti bunları anlamam için o yüzden asla tavsiye etmiyorum bende aklıma geldikçe bile sinir oluyorum şunu koydun mu şunu şöyle yap şunu yapma bilmem ne her adımımda yorum yapan karışan biri oldu benim kaynanam karışmaz diyene inanmıyorum aynı evde yaşarken en pısırık insan bile bir süre sonra şu şöyle olsun demeye başlıyor en sonunda eşimle kavga ettim ben senin annenle mi evlendim seninle mi çok istiyosan hit kendin annenin evinde kal beni birlikte kalmaya mecbur bırakma diye ve annesini gönderdi oda bundan sonra da aramızda anlaştık çalışsam bile annesi bizde asla yatılı kalmıcak
-Reklam-
0 oy
(7,954 puan) tarafından
Seninki Iyimis 

Benimkinin 9 gelini var benle birlikte galiba bana kalacak rabbim o günleri göstermesin inşallah 
(7,954 puan) tarafından
Ve allah hiç kimseyi kimseye muhtaç etmesin inşallah
0 oy
(1,166 puan) tarafından
kabul ederim. e  bir  gun benim annemde  kaynana  olacak.   iki gelni olacak biri kotuyse biri kabul eder.  benim kaynanamla  konusmam mesela..  aylarla   konusmadim her kes onu sevmediyimi bilirdi ameliyat oldu hastanede  yatdu gitdim hastanede kaldim ona bakdim.. hastaneden cikdi evinde  bakdim iylesdi.  yine   konusmuylrum.   
0 oy
(7,824 puan) tarafından
Ben bakardım yani Allah rızası önemli 
0 oy
tarafından
Sebin gibi anlasiyo olsaydim yasardim
0 oy
tarafından
Yani görünüşte çok masum duruyor ama inanki bir süre sonra kişisel alanın kalmıyor her ne kadar çocuğa bakmadı eve yardım etmesi güzel gelsede kocanla her seferinde gizli saklı sevişiyosun. Yıkanan İç çamaşırlarına kadar görüyor fantezi bişey giysen eneseyse haberi oluyor. Evin içinde istediğini giyemiyorsun. Bir süre sonra bi bakıyorsun eşyaların yeri değişmiş kendi evi gibi kullanmays başlamış. Bunlsr basit geliyor kulağa ama yaşadıkça sinir olmaya başlıyosun bu evin hanımı ben miyim o mu diye eşinle bile kavga ediyosun çünkü annesi ne derse evin büyüğü diye o olmaya başlıyor çok basit bir dışarı çıkma olayınds bile annesi bir fikir söylerse o oluyor ister istemez. Bunları nerden biliyorum kaynanamın benim evimde 2 3 hafta yatılı kalmasından biliyorum 2 3 hafta bile yetti. Aramız çok iyi olmasına rağmen bir süre sonra katlanılmaz oldu ki benim kaynanam yemek yapıp evi temizleyip süpürüp bebeğime bakıp çamaşır yıkar serer kaldırır evin bütün işlerini o 3 haftada kendisi yapmasına rağmen ben daha fazla katlanamadım. Bi yumurta kırarken bile ona uyum sağlaman gerekiyor kendi evin olmaktan çıkıyor eşinlesevişsen bile başınızda anne olduğu için geri kalan her an kardeş kardeş oturuyosunuz bu bile arayı soğutuyor örneğin aşkımlı canımlı yada evin içinde sarılıp öpüp vs şeyler yaşamıyorsunuz bunu çocuğun yanında da yapmıyor olan varsa bilemicem ben çocuğumun yanında rahat giyinirim ve kocamı öperim aşkım derim vs ama annesi varken böyle olmuyor 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Anladigim kadariyla kaynanla iyisin ben olsam bakardim yarin bir gün annen bakima muhtac olir yüzün okur bakmaya esin tavir yapmaz sonra 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bu durumda düşünmem bile geldin başımın üstünde yeri var 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Dua et de once kayinvaliden olmesin;) Kayinpeder kimde kalacak..

Bide benim akyinvalidemin kocasi vefat etmis ama kendi evinde yasiyor asla bir yasamaz kendi iaini goruyor herkesin ayri kapisi olmali diyor  
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Kabul ederdim. Eşime hep derdim, babana bişey olursa annen bizimle kalır diye. Ama rahmetli oldu malesef:(
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Yaşardım ama karsilikli birbirimizin alanlarina saygi duymamız zorunlu olurdu aksi durumda soyleye soyleye bir arada yasayacak ortamı olustururdum
0 oy
(496 puan) tarafından
Valla ben annemle de yaşamak istemem kaynanamla da. Kocamla zor yasiyorum ya bı de onlarla yaşayamam yani bu benim kişisel gorusum
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Vallaha kayınvalidem yattıgı yer nyr olsun. Cok ıyı biriydi. Kac defa dedim bizimle yaaıyabilir diye. Kadın ne karısır ne bir lafı vardı agzından allahnrazı olsun düşmezdi. Ben iyiyse karsı cıkmazdım. 
0 oy
tarafından
Şöyle düşünürüm benim anneme gelini bakmasa çok üzülürüm anneme yapılmasını istemediğimi bende kayincalideme yapmam kötü biri bile olsa
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Aynı apartmanda ev tutardım yakın olurduk ama aynı evde yaşamak istemem 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Beni sevmedi eltimi daha çok sevdi ya da bilmiykrum uzaktan öyle gözüküyor onu güle oynaya aldı. Benim düğünümde sanki cenaze kalkıyor gibi davrandı. O yüzden seven sevdiğiyle beraber olsjn
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Beraber yaşamaktan ziyade alt katında yada üst katında yakınımda bir yere taşınması mantıklı gelirdi istediği zaman gelir giderdi bende rahat ederdim o da kendi evi olduğu için rahat ederdi 
0 oy
tarafından
Sonuçta her kaynana ayni olucak diye bişey yok ne melek kaynanalar var insan annesinden görmediğini görüyor, ben olsam anllatıgın gibiyse başım gözüm üstüne derdim yani
0 oy
tarafından
Bir zaman sizde yaşlanacaksınız. O yüzden aynı durumda sizde olabilirsiniz diye düşünün. Aynı durum benim annemde var. Lakin babannem hâlâ kıskanç. Kaynaklık yapıyor hala.
0 oy
(11,638 puan) tarafından
Her ne olursa olsun eşimin atasidir tabiki de kabul ederim aynı şey benim atamın başına gelse onu getirmeyecek miyim iki taraf da bir benim için 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 541 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 265 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
0 oy
16 cevap 320 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu