0 oy
312 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (506 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İyi akşamlar arkadaşlar belki bı çoğunuz beni lincliyecek ama artık dayanamıyorum. 4 aylık bebeğim var doğdu günden beri sürekli ağlayan bi çocuktu. Kaynanamda kaldığım içinde kucağa alışan kucakta uyuyan yerine koyunca kalkan bi bebek 4 aylık oldu 4 aydır hayatım yok denilecek gibi haa asla isyan etmiyorum çok şükür evladım var canı sağolsun. Ama çok yıprandım bi hayatım kalmadı ne yemek ne temizlik ne iş bırakın bunları tuvalete bile gidemiyorum kendime bakamiyorum. Uyumuyor kucakta memede uyutuyorum yerine koyduğum saniye kalkıyor artık ne kolum ne belim ne ayaklarımı hissetmiyorum evde uyusun diye oda oda geziyorum hadi uyumasını geçtim artık bütün gün mızmız ağlayan bi bebek uyumadigi için gün içerisinde toplam 30-40 dakika uyuyor oda beni çok yoruyor yatırana kadar çoğu kişi uyku ilacı kullan dedi aman bebeğime bişey olmasın kullanmayim aman iyi değil dedim ama psikolojik olarak da çok yıprandım siz bu uyku ilaçları hakkında ne düşünüyorsunuz uyumadigi için bebeğim kilo da almıyor çok iştahlı bı bebek değil ha tabikide sağlıklı olsun yeter ama benimde ona bakmam icin biraz dinlenmem gerek lütfen linclemeyin ve beni anlayan umarım birileri vardır uyku ilacı hakkında ne düşünüyorsunuz kullanan var mı uyku sorununu nasıl hallediyorsunuz :/

4 doktora gittik herhangi bi sıkıntısı olmadığını söylediler. Defalarca kan idrar kaka tahlili yapıldı temiz çıktı. Gaz için damla veriyorum ve damla vermedigim zamanlarda da gazini gayet iyi çıkaran bi bebek 

28 Cevaplar

0 oy
(3,681 puan) tarafından

Kullanma derim sen bilirsin ama oğlum 24 aylık bebekliginden beri zor bir çocuk yemesi yok uyuması yok çok huysuz gerçekten insan yoruluyor artık haklısın insan alışıyor artık bir süre sonra herşeye 

image

-Reklam-
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Canim seni çok iyi anlıyorum ikiz bebek büyüttüm biri uyusa diğeri uyumazdı tek başına baktim uykusuzluk biryandan kendine hic vakit ayiramiyo insan cok yorucu şimdi 6 aylık bir kizim daha var ara ara uyku gerilemesi bizdede oluyo maşallah diyim bu akşam sakindi guzel uyudu ben 3 evladimdada uyku ilaci vermeyi hic düşünmedim onun yerine sallamayı dene evet buda güzel bir çözüm değil ama ilaçtan yine iyi emzir uyuyunca hamak beşik neyse köy biraz salla hep kucakta tutmaktan yine iyi benim kizim kolik  bir bebekti ilk aylar çare bulamayınca salladım şimdi de sallaniyo  hala uyuyunca yatağa koyuyorum sallarken biraz dinleniyorum uzanıp sallıyorum daha rahat oluyo bir zaman sonra sallamayı bırakıyorum zaten 
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Kuzum seni niye lincleyelim demekki artk sninde dayanma gücün kalmadi çare ariyosun allah yardimcin olsn uyumayan cocuk cok zor gercekten çeken bilir 

İlk olarak papatya rezene çayi ic aksamlari emzirirken ona gecer hemen düzüne girmesini bekleme ama bi hafta flan hep gün belirle yavas yabas rutin olustur 

İlk olarak yatark emzir yaninda yat kipirdanmaya baslaayinca hemen dokun ona hissetsin seni kokundan tanir anlar zaten sonra emzir yatr sonra uyku öncesi yika emzir yanina yat kaşlarinla yüzüyle oyna uykusu gelir zaten ve bunlari bi odada yap sonra ilahi vea masal ac dinletirken uykuya kalmasini bekle 

Uyku arkadasi yap ona hep uyurkn eline koluna tuttur cok faydasini görürsün kolik bebek cok zor 

İns bian önce düzene girerde sende bol bol dinlenirsin 
0 oy
(56 puan) tarafından
Bir sureligine emzige alıştır canim o aylarda bende oyleydim çok kolik bı bebem vardı 6 aydan sonra düzene oturmaya başladı aksam 9 dedinmi yatardı şükür biraz daha sık dişini banyo yaptır dışarı cikart evde bunaliyordur kesin ev serin olaun usumeyecegi şekilde.yattinda kesinlikle üstüne bişe ört yatan bebenin üstüne kar yagarmis.kakasini cikartamiyoda olabilir zeytinyağı ver 
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim bebekte 2.5 aylik ve kolik uyumuyor aynı zamanda bende bittim kim ne derse denedim çözüm olmadı kaç doktor gezdim sayısını unuttum uykusuzluk ağlama psikolojim bozuldu.

O kadar zorki.
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebeğin çok küçük ve normal bir bebek bütün bebekler ilk aylarda dediğin gibi canım ve 4 ay atağı geçiriyordur  büyük ihtimal en zorlandigim dönem benim 4 cu aydı bebekler için satılan uyku ilacı için çok küçük bir bebeğin var ağrı kesiciyi bile tam içemez ki birde ben o damlalara güvenmiyorum ben içerik olarak zararlı olabilir  ,normal bir süreçtesin 6 ci aydan sonra biraz biraz herşey düzene girmeye basliyor , kolik bebek şarkıları açmayı denedin mi youtubeden bizimki sadece süpürge sesiyle uyurdu ayağımda sallardim süpürge sesi açardım ancak öyle dalardi 
0 oy
(1,098 puan) tarafından
Salyasi çok mu ? Kafasi ve elleri vücuduna göre daha sıcak mı ?

Dış dönemine girmiş olabilir . Memede uyumak istiyorlar o dönemler . Meme onlarin acısını alıyor. Diş belirtileri varsa jel veya tozları var onları kullanabilirsiniz .
0 oy
tarafından
4 ay 23 günlük kızım var ilk bir ay gazi vardı onun dışında 3aydr yatagina korum uyku saati gelince kapıyı orter çıkarım kendi kendine uyur bu konuda sansliym üst yüzey akılı kızım var şükür Allah yardım etsin sana da canım ilaç için birşey diyemucgm

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
20 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 527 göst.
0 oy
8 cevap 308 göst.
0 oy
4 cevap 90 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (178 puan) tarafından soruldu

384,850 soru