0 oy
311 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (506 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İyi akşamlar arkadaşlar belki bı çoğunuz beni lincliyecek ama artık dayanamıyorum. 4 aylık bebeğim var doğdu günden beri sürekli ağlayan bi çocuktu. Kaynanamda kaldığım içinde kucağa alışan kucakta uyuyan yerine koyunca kalkan bi bebek 4 aylık oldu 4 aydır hayatım yok denilecek gibi haa asla isyan etmiyorum çok şükür evladım var canı sağolsun. Ama çok yıprandım bi hayatım kalmadı ne yemek ne temizlik ne iş bırakın bunları tuvalete bile gidemiyorum kendime bakamiyorum. Uyumuyor kucakta memede uyutuyorum yerine koyduğum saniye kalkıyor artık ne kolum ne belim ne ayaklarımı hissetmiyorum evde uyusun diye oda oda geziyorum hadi uyumasını geçtim artık bütün gün mızmız ağlayan bi bebek uyumadigi için gün içerisinde toplam 30-40 dakika uyuyor oda beni çok yoruyor yatırana kadar çoğu kişi uyku ilacı kullan dedi aman bebeğime bişey olmasın kullanmayim aman iyi değil dedim ama psikolojik olarak da çok yıprandım siz bu uyku ilaçları hakkında ne düşünüyorsunuz uyumadigi için bebeğim kilo da almıyor çok iştahlı bı bebek değil ha tabikide sağlıklı olsun yeter ama benimde ona bakmam icin biraz dinlenmem gerek lütfen linclemeyin ve beni anlayan umarım birileri vardır uyku ilacı hakkında ne düşünüyorsunuz kullanan var mı uyku sorununu nasıl hallediyorsunuz :/

4 doktora gittik herhangi bi sıkıntısı olmadığını söylediler. Defalarca kan idrar kaka tahlili yapıldı temiz çıktı. Gaz için damla veriyorum ve damla vermedigim zamanlarda da gazini gayet iyi çıkaran bi bebek 

28 Cevaplar

0 oy
tarafından

Uyku ilacı mi ???

Aman diyim sakın.
(506 puan) tarafından
4 aydır bende uzak durmaya çalıştım ama napacsm bilmiyorum
(13,202 puan) tarafından
Kereme bay bay night ile çare buldum ben kanka. Doktor ağız ucuyla ad vermeden onu önerdi.
(506 puan) tarafından
Bu damlayı çok duydum canım
(13,202 puan) tarafından
Dalmayı kolaylaştırıyor sadece derin uyuyor
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Seni anlıyorum tabiiki kuzum ama şimdiki bebeler hep aynı,hep ağlıyo 

Allah kolaylık versin 
(506 puan) tarafından
Çevremdeki bebekler hiç böyle değil komşumun oğlu 1.5 yaşında gündüz 2 uyku yapıyor 2 şer saaten 4 saat uyuyor toplam benim kızım 4 aylık gündüz toplam 30 dk uyuyor başka da yok :/
(14,428 puan) tarafından
İşte küçük bebişler böyle kuzum, kolik diyorlar
(506 puan) tarafından
Evet bizede kolik dediler
(2,194 puan) tarafından
1 buçuk yaşında ile 4 aylık bebek arasinda kaç ay fark var canım zamanla kolikligi geçecek uyku düzeni biraz oluşacak sadece Zaman lazım bütün bebekler hemen hemen bu süreçte ilerliyor
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bacım yere şer bı.dosek arkanı sağını solunu yıkılmayacak gibi destekle çocuğu da al.kucagina başına bı yastık kiucaginda uyuyor madem o kucağında sen otururken uyucam ilk kızı ben öğle büyüttüm valla bı.zman sonra düzeliyor gazı mazi birşeyi vardır onun illaki
(4,430 puan) tarafından
Uykuyu sevmeyecek belki de canim bilemiyorum ki doktorlar da normal diyormuş ama uyuması da lazım gelişimi icin
(506 puan) tarafından
Evet mama meme ile besleniyor ama uyumadigi için gelişimi az yani uykuda kilo ve gelişimi için onemli
(4,430 puan) tarafından
Havalar sıcak sen onu hergun yıka bimguzel karnını ov yağla masaj yap kollarına bacaklarına falan belki sıcaktan falan ki uyumuyor acaba benim kızlar sıcak oldumu uyumaz çok zor dalarlar
(506 puan) tarafından
Bazen sabah akşam yikiyorum yine bana mısın demiyor :)) zeytinyağı ile karnına masaj yaparim hep
(4,430 puan) tarafından
Aklıma da başka bişi gelmiyor ki valla birde yatağını değiştirmeyi dene misal benim 2 numara benim gibi yan yatmayı seviyor sırt üstü asla yatmaz yatsada gecede 1500 defa kalkar beşikte yatmiyordu bende yere yatak açtım orda rahat donuyo ve ya ben ceviriyorim geri düşmeden uyuyor 4. Ayından beri acaba öyle bişi mi :)
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Canım bebeğin küvezde falan kaldı mı 
(506 puan) tarafından
Hayır canım 40.haftada doğdu emzik de almiyor memede uyumak istiyor uyurken emzik vermeye çalışıyorum sırf uyanmasın diye
(1,239 puan) tarafından
Benim bebeğim antibiyotik tedavisi aldığı için gaz oluyor ondan uyumuyor da ondan sordum uygulamada pışpış sesi var onu açınca uyuyor benimki biraz dene istersen
(506 puan) tarafından
Fon makinesi süpürge sesi piş piş sesine fayda etmiyor canım bizde
(1,239 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim bebeğimde öyle gündüz hiç uyumuyor gecede zar zor uyuyor
(506 puan) tarafından
Amin Allah bütün annelere yardım etsin sabır versjn
0 oy
(3,491 puan) tarafından
O ilaçlar sadece kolay uyumasına yardımcıymış uzun uyumasına değil. O yüzden hiç denemedim. Yanımda yatıyor yatarak emziriyorum. Başka türlü yatak yüzü göremeyecektim. Küçükken reflü yatağında yatıyordu,göğüs hizasında zaten yüksekliği bazen destek için mendil katlayıp koyuyordum. yüksekçe olduğu için üstüne doğru istesem de dönemezdim. Azcık azcık da olsa kestiriyorum. Uzun uzun deliksiz uyku nedir unuttum. Reflü yatağına artık sığmıyor  o yüzden onu kaldırdım, halen aynı düzen. Muskat cevizi denedim bi kere çay kaşığının ucu kadar, o gece hakket daha uzun uyumuştu. Her gün dua ediyorum artık uzun uyumayı öğrensin diye. Yalnız değilsin. Üzülme. 
(506 puan) tarafından
Çok yıprandım sakin ben gitti sinirli biri oldum tahamulum kalmadı kızıma bagiramiyorum diye onun dışında herkese patlıyorum
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Hamak beşik deneyin bir de. Biz de oyleydik denemediğim yontem kalmadı. Doktor enson damla verdi ama kullanmadım. Enson hamak aldım o günden sonra uyudu maşallah. Bebekler rahatı değil ezik buzuk yatmayı seviyorlar işte biraz
(506 puan) tarafından
Anne karnından dolayı sanırım
(1,243 puan) tarafından
Aynen
(1,243 puan) tarafından
Bir de kuzenim fizyoterapist bir yonetem göstermişti o da işe yaradı bizde. Yatırırken bütün vücudunu aynı anda bırakma yatağa. Önce ayak kısmını koy yavaşça sonra basına doğru bırak. Ve birakir bırakmaz göğsüne elini koy hissetsin yanında olduğunu ağlayınca da hemen elini koy göğsüne sakinleşir.
(506 puan) tarafından
Teşekkür ederim dikkat edecem buna
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ah. İlk cocugum oyleydi. Kolikmiş. Ben careyi belimi destekliyordum boyle yarı oturur sekılde. Ustumu cıkartıyordum. Tam göguslerımun oraya yatırıordum. Orada uyuyordu. Bende oyle uyuyordum
(506 puan) tarafından
Bi bu şekil kaldı denemediğim deniyeceyim❤️
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Uyku ilacı vermek yerine uyku eğitimi verecek birisiyle görüşebilirsin
(506 puan) tarafından
Ya belki yanlış bulacaksınız ama uyku eğitiminde uyku ilacınada karşıyım ilaç vermek istemiyorum zaten 4 aydır uykusuzum vermedim sadece fikir almak için sordum
(2,014 puan) tarafından
Uyku eğitimi zannettiğiniz kadar kötü bişey değil ama öyle çocuğu bırakıp çatlayana kadar ağlamaya terk etmiyosunuz her zaman yanında oluyosunuz aşama aşama o zaten mızmızlığı bırakıyor bi süre sonra kendi yatıp uyuyo
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Byby night damla yi çok övüyorlar ama bilmiyorum hiç kullanmadım ise yararlılığı nedir nasıldır benim oğlumda adam akıllı uyku seven bir çocuk değil gün icin de sürekli ayağımda durur öyle uyur gecede beşikte sallarım sabaha kadar saat başı kalkar bi hoykurur ") bende alayım dedim ama sonradan da ataya başka şeyler girdi param olmadı vs alamadım 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Gaz damlasını saati saatine veriyor musun hatta dakikası dakikasına
(506 puan) tarafından
Evet canım hergun aynı saatte veriyorum ilk zamanlar krize giriyordu ama şimdi mızmız ağlama değil uyku mizmizligi yani bı anne olarak anlayabiliyorum
(7,768 puan) tarafından
Bnm bebeğimde aynı ama bnmkisi 9,5 aylık ne gece ne gündüz uyumuyo az uyusa ağlayarak uyanıyo gözlerinden uyku akıyo yine uyumuyo biz dişten herhalde diyoruz daha hiç dişi çıkmadı snnkiside diştendir belkide
(506 puan) tarafından
Evet bastırıyor çok
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benimki de böyleydi ama benimki sadece anne sütü aldığı halde kabız oluyordu, o yüzden böyle oluyordu.. Dışkısını falan yapabiliyor mu
(506 puan) tarafından
Gün içerisinde 1 bazen 2 kere yapıyor mama da veriyorum ben
0 oy
(3,186 puan) tarafından
Canım benimide suan 3 hcuık aylık ben hamak beşik aldım rahat ettim senin ki gibiydi gel geceleri çok zorluyordu gece 12 den sabah 6 ya kadar uyumadan ayakta duruyordum 
(506 puan) tarafından
Ayy aynı biz
(3,186 puan) tarafından
Hamak beşik al canım hem yattığın yerden sallarsın ben ip bagladımekşyom 1 dk ya yalın sallanıyor
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bebeğim şuan 6 aylık ve ilk 5 ay çok çok kötüydü. Ağlamasu sürekli, uyumaması. Bizde çok doktor gezdik ve hiçbişeyi yoktu. 5 ayı bitti çok şükür çocuğa bi rahatlama geldi. Sizinde geçecektir biraz daha sabır, yastığına veya odanıza Lavanta yağı damlatın 1 damla. O koku rahatlatıp uykuya geçmeyi kolaylaştırıyor
(506 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim deniyeceyim bunu
0 oy
(9,677 puan) tarafından
Kolik bebek demekki kuzum emzik almıyorsa emzik almanın tam zamanı benim bebeğim de kolikti tam 4 ayı bitti emziğe alıştırdım o kadar rahat ettim ki sanki çocuk bu anı bekliyormuş emziği verdim yattım yanına sallamayı bile bıraktım uyudu kendi kendine kolik 5. Ayda kesilmiş oldu bebeği rahatlatman lazım. Ben birde evde bebek arabasıula uyutuyodum mutfakta aspratör sesi açıp bebek arabası ile ileri geri sallıyordum 4 ay uyuyordu beyaz gürültü dene birde
(506 puan) tarafından
Beyaz gürültü fon elektrik süpürgesi her sesi denedim çok zor uyuyor onlara bile bana mısın demiyor canim
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım sabretceksin 4 ay değil daha çok zorlukları olucak ama alışıcaksın benim bebeğim saatlerce ağlar uyku sorunu var ciddi bir uyku sorunu hemde. 1 yaşında hala uğraşıyorum ama yapcak bişey yok uyku damlası denedim ben tak etmişti canıma 2 gün kullandım sonra pişman oldum vermdim işe yaramadı bu arada gazı vardır muhtemelen sen çıkarıyor gaz desende daha fazlası vardır bu gazın sonu yok gerçekten ben hep çıkarıyor gazı yok diyordum ama zamanla öğrendim zaman anladım çocuğumun çok sancısı varmış 3 gün hiç uyumadığımı bilirim tek başıma bakıyorum çok zor oluyor ama geçiyor sabret allah yardımcın olsun canım
(506 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim ❤️
0 oy
(15,325 puan) tarafından
Dostum mama denedin mi hiç. Acaba aç olduğu için mi uyuyamiyor ki ?
(506 puan) tarafından
Mamaya doktor demeden kendim basladim doğdu günden beri sütüm gelmedi hemen mama da verdim veriyorum da bi emziriyorum bı mama veriyorum canım hatta çok ağlayınca yine yapıyorum yemiyor bile yok çok mama çöp oluyor sırf aç mı diye
(15,325 puan) tarafından
Ben de tahmin ettim aklına gelebilegini ama ne olur ne olmaz diye sorayım dedim ☺️
0 oy
(116 puan) tarafından
Valla uyumayan zpr uyumuyor bazıları. Huysuz olyolar falan ne deswk boş. Gbi... Arkadaşmın beneği de öyleydi.bşeler dicem yani öneri olarak ama belki denemişsinizdirrr.yne de yazaym bana yarayan şeyler:

1.emzirirkwn kaşlarına masaj yapmak

2.uyuyunca karanlık yapmak odayı ve gözlerine bşey örtmek hafiften. 

3.çok huysuz ise duş aldrmak masaj yapmak.. Bebek yorulunca uyuyor.. Aklıma gelenler bunlar.. 
(506 puan) tarafından
Kaşa masaj yapıyorum her gün yıkıyorum masaj yapıyorum bebek yağı zeytinyağı ile karanlık odada yatırmaya çalışıyorum yinede teşekkürler canım
(116 puan) tarafından
Rca edrm. Bazo bebeklerin tabaitı öyle uyumuyorlar ya. Birsz zor olypr tsbi ini geçer
0 oy
tarafından
Gecicek cnm hepimiz böyle süreçten geçtik
0 oy
(1,170 puan) tarafından
cok zor basta allah sabir versin diye basliycam canim ayni seyleri belki daha fazlasiyla yasadim şu an cok sukur 15 aylik bu zmana hicte kolay gelmedim ama cok sukur diyerek ayakta kaldim 4 ay boyunca kolikligi vardi saatlerce susmadan aglardi o sirada emmez uyumazdi yaklasik 4 5 saat dusun aglamaktan ac kalirdi gaz damlalari bagirsak duzenleyicileri falan kullandik biraz hafifledi 4 aydan sonra aglamasi bitti atagi basladi ge bu arada bende yanimda yatiriyoeum hamak aldim onda yatiriyordum ayagimda salliyordum kucagimdan inmezdi inse uyanirdi kucagimda uyuturdum bnde oyle kestirmeye calisirdim dusun o aglar ben aglardim bide emme sorunu yasadik mamayi almadi ilk 7 ay boyunca ayakta gezdirerek yok yanina yatarak denemedigim pozisyon kalmadi emsin diye cok sknti yasadim anlatsam buralara sigmaz canim ama sukur yavas yavas buyuyorlar iste biz hala ayniyiz hala uyku duzenimiz yok simdi de emiyor yemek yeme skntisi yasiyoruz hic bitmiyor dogdu dogali kesintisiz 5 saat uyumus degilim ama sabir canim gececek
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Damla  uyku ilacı uzak dur bunlardan zaten ağlayıp uyumuyor diyorsun önce yavaş gezmeyi bırak sabit kucakta uyusun sonra yatağında otur uykuya dalınca yanına yatır miziklaninca geri al sustuğunda geri bırak orda olduğunu bilsin bir kaç gün sonra kucak ardından yanına yatır miziklaninca kucağa almadan dokun ve ninnini söyle dalınca uykuya geri bırak burada alıştıktan sonra yanına yatır temas olsun miziklanirsa ninni söyle birkaç gün sonra yanına yatır temas olmasın miziklaninca ninni söyle sallama ve kucagi bırakırsan özellikle gece uykusu sonra yavaş yavaş zorlamadan gündüzde yaparsın küçük bir not gündüz yine bol bol kucakla sana doysun tenini hissetsin gecede varlığını etrafında olduğunu bilsin.sallamayi bırakmazsan damla vs ise yaramaz uyandikca yine sallanmak ister ilerleyen aylarda da düzelmez.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
20 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 527 göst.
0 oy
8 cevap 308 göst.
0 oy
4 cevap 89 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (145 puan) tarafından soruldu

381,690 soru