0 oy
1,273 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğiyle birlikte banyo yapan var mı ? 9 aylık şuan şu saatte kucağıma alıp birlikte banyo yapsam olur mu ? Çok huysuz öğlen 3 den beri uyumadı karnı tok altı temiz diş yok. Biri banyo tuvalet içinde cinlerin gezdiğini bebekleri 1-2 yaşından önce sokmamak gerektiğini söyledi. Korkuyorum biraz da lütfen bir akıl verin uyumuyorrr

38 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Valla bilemedim kuzum bebekler günahsız oldukları için görebilirler boşver Sabah gir bence riske etme
-Reklam-
+1 oy
(7,740 puan) tarafından
Oğlum 5 6 aylık olduğundan beri banyoda yıkıyorum bazen birlikte giriyoruz hem emip hem bıcı bıcı oluyoruz kızlarımda da aynı şekilde yapıyordum 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bilmem ben yapardım ama uygun mu bilmem
0 oy
tarafından
Destur çek gir banyoya hiç bişey olmaz ben hep banyoda yıkıyorum 
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Cok uzun durmazsan bisey olmaz bence tatlım 
0 oy
tarafından
Beraber yıkanmamalisin. Bebeğin anlamiyor sanıyorsun belki ama o herseyi görüp zihin kutuphanesine atıyor. 
tarafından
Aynen bilinç altına yerleşiyor normal bir durum gibi algılar .
tarafından
Beraber yikanilmasi , bebenin yaninda ustunu giyip cikarmak , ağızdan öpmek bunlar hep onun güvenli bölgesini ihlal etmek demek. Çocuk şöyle dusunceke he demekki herkes benimle yikanabilir ,yanimda herkes soyunabilir belki bende soyunabilirim, herkes benim dudagimdan opebilir  şeklinde dogrulari olusturabilir. Cok dikkat etmek gerekiyor. Yetişkin bir bireymis gibi davranılmalı. Her konuda.
tarafından
Aynen gelişim hocamız çok rahat biri olmasina rağmen 1.5 yaştan sonra kız çocuğunu anne , erkek çocuğunu baba banyo yaptırmali demişti.
0 oy
tarafından
Ben yapıyorum uygun mu degilmi orasını bilmiyorum 
0 oy
tarafından
Biz beraber duş alıyoruz 2 aylık olduğundan beri kuzu .

Girerken besmele çekip " Allah'ım görünür görünmez her türlü varlığın şerrinden sana sığınırım " diyip giriyoruz ☺️❤️

Çok şükür hep öyle girdik.heo huzurlu olur çıktıktan sonra
(149 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun bu arada yas kac tanisak kiz :)
tarafından
Şırnak'ta yaşıyoruz kuzum biz .29 yaşındayım ☺️ sen ?
(149 puan) tarafından
İstanbul 25 yasindayim :)
tarafından
Kiz bende bi iki denedim çok eğlenceli bebişle banyo Girdim mi çıkasim gelmiyo valla hahahajja
tarafından
Valla benim de  :D bı de benimki guluyo bazen öyle olunca hiç cikasim gelmiyo
0 oy
(351 puan) tarafından
Yanında çıplak durmaman gerekiyor onun dışında banyoda banyo yaptırmanda bi sorun olmaz Allahın izniyle 
(1,170 puan) tarafından
bilmedigim icin soruyorum canim ciplak olmakla ilgili birsey mi oluyor
tarafından
Cıplak durmak iyi değil diyorlar kıyafetimle girerim bende ıslanıyor ama makineye atıyorum hemen eşimde oglumu yıkarken kıyafetiyle yıkıyor, bebek diyoruz ama onlar hafızasına herşeyi kaydediliyor mahremiyet açısından yani canım
(1,170 puan) tarafından
himm anladim canim cok tesekkur ederim cvp verdigin icin
(351 puan) tarafından
Ben mesela etek gibi  düşün haşema kumaşı gibi çabuk kuruyo onu giyiyorum ama etek şeklinde göğüs ve diz kapağını kapatacak şekilde giyiyorum onu üç harfliler vs banyo gibi yerlerde olduğu için çıplak durmamak daha iyi çocuğun yanında da aynı şekilde mahremiyet gelişimi açısından da durmamak gerekiyo biz anlamaz zannediyoruz ama onlar her şeyi anlıyorlar
(1,170 puan) tarafından
anladim canm çok sagol
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Benim çocuklarım hep kucakta yıkanırdı,kolay oluyo 

Nerde yıkicaz bebeleri kuzum,hiç bişey olmaz korkma sen
0 oy
(448 puan) tarafından
Ben yapmazdm ya 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Herkezin kendi düşüncesi ama ben doğru bulmuyorum sürekli bebekle banyo yapmak hani tek onu yikaya bilirsin banyoda ben kızım ne zman ayaklandı o zamandan beri banyoda yıkarım kovanın içine su doldurup içinde ayakda duruyordu su baya rahatlatiyordu o şekilde 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Oglumla 4 aydan beri yikanirim arada oglum da mutlu oluyor altimda ic camasirim durur buraz oynarız yikarim çıkarırım gece 9 da. Yikar yatırım hep gunduz 2 kere yıkıyorum sicakdan ama akşamlarıda mutlaka yaz kis yikarim yatmadan alistirdim öyle birseyse olmadi şükür
0 oy
tarafından
Gece banyo yapmak yetişkin içinde iyi değil 
(1,918 puan) tarafından
Gusül alıyoruz yıkanıyorz iyi degilmi simdi bizim icinde
tarafından
Müslümanız hepimiz cinlerin  var olduğunu biliyoruz elimizden geldiği kadar girmemeye özen göstermek lazım şayet gusül gerekirse avret bölgesinin kapanıp sol ayakla banyoya girip destur dememiz gerekiyomus
(1,918 puan) tarafından
Bilmiyordum valla iyi oldu öğrendiğim sagol canim
0 oy
(496 puan) tarafından
İlk defa duydum bebekleri banyoda yikayamaz miymisiz ee nerde yikicaz o zaman bende banyoda yıkıyorum valla doğduğundan berj
(1,918 puan) tarafından
Yok olay baska beraber girip dus alsakmi diyor
(496 puan) tarafından
He bilemiyorum ben yapmadım hic
(1,918 puan) tarafından
Bende yapmadim hic
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Uzerinde atletin camasirin olsun canim tum soyunma normal algilamasin edebende uygun deģil 
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Kızım 16 aylik daha 1 aydir falan birlikte banyoya giriyoruz ben diğer ince detayları bilmiyorum ama  dikkatli ol jelibon gibiler kayabilir.Bu arada güvenli bağlanma için daha küçük bebekken pek çok uzman tavsiye ediyor dah once okumustum hatta meme reddini bile bu sekilde asanlar var bence bir sorun olmaz 
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Kkız gece gece bismillah de gir Allah esirgesin Allah korusun kimin gücü yeter?????? 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ee nerde yıkanacak ki çocuklar ben 3 çocuğumu da banyoda yıkıyorum hep 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Banyoya sokmak istemiyorsan leğen ya da küvette kısa bir duş aldırabilirsin.. Dindeki yeri tam olarak ne bilmiyorum ama gece geç saatlerde banyoya girmek iyi değil diye biliyorum ben de.. Öyle mahlukların gecesi gündüzü bizimle ters olup bi de pis yerde yaşamayı sevdiklerini okumuştum bi yerde.. Bu da ona bağlı sanırım

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 387 göst.
9 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 74 göst.
0 oy
15 cevap 297 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Asilomm (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu

380,046 soru

11,376,534 cevap

34,862 kullanıcı

...