0 oy
652 göst.
Aile kategorisinde (462 puan) tarafından
Kızlar bir kaç hafta önce post açmıştım doğumdan sonra bebeğimle tek kaldım sütüm gelmedi mama veriyoruz.  Bayramdan sonra kaynanam bize geldi hala bizdr kalıyır. Bazı şeyleri bana inat yapıyor sanki ben bebeği kucağına alıp gezdirme dedikçe inadına kucapına alıp evi gezdiriyor durmuyor diyor. Durmayan bebek ağlamaz mı ? Çocuk uykusunda iki mıkırdanıyor koşa koşa kucağına alıp sallaya sallaya geziyor. Anne yapma alıştırma siz gidincr brn tek kalcam bütün gün kucağımda gezdiremem işlerim olacak diyorum. Haklısın kızım diyor 5 dk sonra hoop gene kucakta. Elini çocuğun dudaklarına sürtüyor acıkmış bu yalanıyor diyor. Ya ben sütüm gelsin diye önce emzirip sonra mama vermek istiyorum yok benden önce koşup mama yapıp yediriyor

21 Cevaplar

+4 oy
(3,724 puan) tarafından
Mama konusunda haklısın evet ama bebeğin süs eşyası değil. 0-2 yaş sevgi bağının en güçlü dönemleri. Bırak gezdirsin. Bırak kucağına alsın. Bırak ilgilensin. O kadın senden önce anne oldu, torunu olunca tekrar tekrar anne oldu. Çok takma kafana. Kucak istemeyen ya da alınmayan çocukların ileri yaşlarda depresif ve asilik gibi huyları oluyor bu kanıtlanmış birşey.

Ayrıca aç bebeği anlamanın en kolay yöntemi eli ağız ve çevresinde gezindirip bebekten tepki beklemektir. 
(462 puan) tarafından
Sevmelerine birşey demiyorum zaten kucağına alıp sevsinler. Ben sadece bu cocuk durmuyor diyip kucağına alıp tıpışlaya tıpışlaya evin içinde gezdirmesini istemiyorum. Bebek tok olsa bile elini ağzına koyduğu zaman uyarıldığı için emme gereği duyuyor. Benim bebeğim yalancı meme almadı o yüzden zateb herşeyi amme peşinde.
tarafından
Kendini emdir. Memende sütün artar
-Reklam-
0 oy
(513 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah ya
0 oy
(657 puan) tarafından
Kaynananizi evden gönderebilir misiniz?
(462 puan) tarafından
Mevlütü bekliyor pazar gününe kadar bizde kalacak
tarafından
Bizim kaynana ayağına getiriyor. Sizin kaynananız tam tersi resmen. Nişanlı iken de karışmadi etliye sütlüye. Küçük çocuğum var ben gelemem diye diye gelmedi. Bayramdan beli ikinci geline 40 günde 3 defa gidecek resmen
0 oy
(810 puan) tarafından
Bende 7.24 cocgunla kal ve ızın verme cocuk sende dursun kucgına aldıgında elınden al yerıne koy mama hazrladıgında ıcırme koy kenara once emzırcem de bak bıda yapabılıyormu sen engel olmazsan tabı yapar 
(462 puan) tarafından
Ya öyle olmuyor işte canım benim. Ben alıp yatağına koydukça o alıyor. Birşey söyleyincede trip atıyor eşime gizli gizi ben gidicem demeye başlıyor küçük çocuk gibi aynı. Yüz kere söyledim  başka memleketten geliyorlar  eşimle bu yüzden kötü olmak istemiyorum idare et diyor bana.
(810 puan) tarafından
O zaman az kalmş idare et canm ama cok mudahale de ettirme alışmasın öyle sevmesı baska kucaga alıssın 2 gun aglar unutur benım kaynanamda bı hafta kaldı 7 24kucakta tuttu bende alısacak diye korktum ama almayınca kolay unuttu
(462 puan) tarafından
İnşallah ya vallahi 2 haftadır kafayı yicem. Ben yapma dedikçe yapıyor.  Anlatıyorum anne sev kucağına alıp ama evin içini gezdirme sonra alışır diyorum . Dayanamıyoruz ağlamasına diyor ( ağlama yok kesinlikle sadece kakasını zor yaptığına ıkınıyor sadece ) durmuyor diyip kucaklıyor
tarafından
Bazıları yüzsüz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Çoçuk senin çoçuğun destek vercekse mesela yemeği o yapsın sen temizliğini yap yada açık dille uyusun dokunma falan de kırmadan
(462 puan) tarafından
Diyorum zaten ama gene yapıyor :) bütün sinirlerim bozuldu iki  damla sütüm vardı  oda gitti
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Gomder kaynananingitsin. Yaa valla benim elimden gelse gondercem
(1,248 puan) tarafından
Sey yap boll su iccc. Cocugun emmsede sagip oyoe icir kasikla
(1,248 puan) tarafından
Hemen kesilmes oyle degdgmi yap sutunu sagg. Sut posetleri var onlara koy bebisine kaskla icir yada siringayoa
(462 puan) tarafından
Bak şu an bile cocuk anakucağında yatıyor alıyor koltuğa yatırıyor. Bide burda durmuyor diyo . Duryyordu dedim ağlıyor ondan aldım diyo. Bi siz mi duyuyorsunuz bu çocuğun ağlamasını ben hiç duymuyorum dedim. Bişey demiyor  ben sağırım galiba
(1,248 puan) tarafından
Aman sal gttisin valla
(462 puan) tarafından
Vallahş kocamın hatrına susuyorum uzak yerden geliyorlar diye
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Gönder evine gitsin 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Son dediğinde haklısın.ama diğerlerini bırak sal. Torununu sevmek isterler. Kırmayın birbirinizi. Sende al kucagjna sureklo emzır maksat vermemek. Bende tek baktım kucaktan inmedi ama alışmadıda
(462 puan) tarafından
Bende kucağıma alıyorum zaten kucağına almasında sorun yok ama alıp evin içinde sallaya sallaya geziyor  onu istemiyorum sadece
(9,247 puan) tarafından
Emin ol 1 ay sonra sıkılcak
(462 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hepsi hadi neyse de neden emmeden hemen mama asıl bunu uyarmalisin
(462 puan) tarafından
Ay anlatabilsem keşke
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Valla o gitmedihi surece snaa rahat yok aynisi benim basimda vardi oglum 9 aylik oldu hic birseyine karisamiyor 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
İlk aylarda herkes banada aynı şeyi söyledi kucağına alma alışır valla 11 aylık olduk çok şükür ve kızım asla kucakta durmayı sevmez sallamayı sevmez sevgi dolu bir bebek doktorum tam tersini söyledi gak dese emzir guk dese emzir kucağına al kendini güvende hissetsin şimdi istesemde durmuyo en güzel anları kaçırıyorsunuz kucak alışmasın diye bizim babanemiz tam tersi el gibi 11 ayda 5 yada 6 defa gördü heralde 
(462 puan) tarafından
Ben kucağına almasın demiyorum zaten. Evin içini kucağına alıp gezdirmesin diyorum sadece. Duran brbeğe ağlıyormuş  gibi kucakta sallayarak gezdirmeye gerek yok bence
(1,021 puan) tarafından
O kadar dert etme kendine stres yapıyorsun diye dedim inan kızım kucaktan kucağa gezdi dayıları yengeleri  o yüzden gidecek diyorsun zaten şuan sende hassas dönemdesin düzelir alışsada senin düzenine korkma
(462 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(147 puan) tarafından
Kaynanalari hiç sevmiyorum
(462 puan) tarafından
Bendeeee
0 oy
tarafından
Benim kaynana da seninkini tam tersi. Kucağa alıyorum diye laf ediyor. Mama neymiş bizimki bir yeri ağrıyor ağrı kesici verelim diyor. Yok doymuyor diyor. Süt verelim. Yok seni emzik yerine kullanıyor emzik verelim. kucağa almazsam ağlıyor. Gezmek istiyor. Ağlıyor. Konuşma istiyor. Yok alıştırmışım. Çocuk olmasın diye sprel taktıralım. Yok iğne vurdularalim. Çocuğun olmasın. Yoksa eve çöplük olur diyor. Benim morelimi bozuyor. Kırkı çıksın bak gör evine getiriyor muyum.
(462 puan) tarafından
Sprelden onane ya. Benimkide 40 ın çıksın  korunma ikinciyi yap diyor
tarafından
Diyorum ya seninkinin tam tersi. İkinci olurmuş hemen ilk geceden hamile kaldım. Oda öyle diyor. Başımı kaldıramaz evi***k götürmüş.
0 oy
(590 puan) tarafından
en iyisi o evine gitsin bence laflada anlamiyosa ne diyim
(462 puan) tarafından
Pazar günü gidecek
0 oy
tarafından
Ah bu Kaynanalar benimkide aynisi o yüzden yorum yapamiycam
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Insan sever ya yazik kani kayniyordur torun baska derler. Torunun olursa belki sen de oyle olcaksin cok seveceksin kucağına almak isteyeceksin 
(462 puan) tarafından
Ben anlatırken yanlış mı anlattım anlamıyorum ki tabiki kucağına alıp sevsin . Ama ağlamayan bebeği bu durmuyo diyip evin içinde kucağında sallaya sallaya gezdirmesin
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Kucağına alışır diye bişwy yok ya 7 24 imdirmedim kucağımdan asla durmaz kucağımda bide onun sana ihtiyacı var sen al kucağına 
(462 puan) tarafından
He pardon bacım. Kız öle olmuyor işte çocuk iki mırıldanıyor koşuyor alıyor  seviyorda bişey diyemiyorum ama bazı şeyleri yapma dedikçe yapıyor. Çocuk ağlıyor diyor evin içinde bir ben duymuyorum ağladığını :):)
(1,750 puan) tarafından
Haklısın valla azımızada sıçsalar aman kırılmasın aman bişey olmasın diıoz
(462 puan) tarafından
Arada kocam olmasa derim de :) kocama kıyamıyom asıl ben arada kalıyor garibim tek destekcim o benim
(1,750 puan) tarafından
Eşlerimizin annesi sevmesekde saygıds mecburuz napalım elbet büyüyecek bebelerimiz bizimde
(462 puan) tarafından
Aynen öle canım
0 oy
(912 puan) tarafından
Haklısın nefret ederim kaynana kısmından ama torun olunca durduramıyorsun sana hak veriyor ama kendini tutamıyor 
(462 puan) tarafından
Ya kız alsın kucağına sevsin ben ona bişey demiyorum zaten ama bu kucağına alıp evin içinde geziyor sallaya sallaya ben ona kızıyorum
0 oy
tarafından
Baktın olmuyo yolla evine 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çok sinir bozucu bişey ya 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 321 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 584 göst.