0 oy
1,323 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından

Balkonda oturyorum sesi geliyor zorla bisey yedirmeye calisiyor cocugun.aglamaktan ici disina cikti ben size yazarken.daha yeni sustu nasil kiyabiliyor ya:'( birak istemiyor demek ki kuzum cokta tatli masallah  sinirden elimi duvara gecirdim anlik refleksle 

41 Cevaplar

+6 oy
(3,141 puan) tarafından
Öyle deme yemeyen çocuk çok zor. Benim oğlan 13 aylık. Akşama kadar yemek verme hiç rahatsız olmaz bende zar zor yediriyorum bagirmiyorum ama ben yedirirken ağladığı oluyor.
(3,141 puan) tarafından
Evet insan üzülüyor :/
(2,097 puan) tarafından
Devam edin edin ki iyice soğusun yemekten. Zorlamayın diye bas bas bağırıyor uzmanlar. Annemin bu tavrı yüzünden 4 yaşındaki kızımın iştahı yeni yeni yerine geliyor.
(3,141 puan) tarafından
Eğer keyfine bırakırsam aç yatıyor. Gün içinde sudan başka bişey yemek istemiyor. Onuda denedim. Eğer ben peşinde kosmazsam yemicek öyle daha mı iyi kan değerleri düşücek zayiflick yemek yemediği için gelişimi durucak. Siz ne öneriyorsunuz bırakayım çocuk ac kalsin. Sevdiği şeyleri ver demeyin boşuna sevdiği şeyleri de ben zorlamadan yemiyor.
(2,097 puan) tarafından
YouTube'da hekim annenin bir videosu var onu izleyin derim iştahsız çocuklarla ilgili
(3,141 puan) tarafından
50 tane böyle video izledim herkes aynısını söylüyor yemek saatinde sofraya oturttum beraber yedik o yemedi diğer öğüne kadar arada bişey vermedim diğer öğünde gene yemedi. Asla ona özel yemek yapmam bunu beğenmedi başka bişey yapayım yapmadım. Ama keşke doktor hanımın konuştuğu karar kolay olsa herşey. Çocuğuma bu şekilde eğitim vermeye çalışırken çocuk beslenemeyince yani yemeği reddedince kan değeri çok düştü 1 ay reçeteli kan şurubu kullandık. Yani öyle yemezse vermeyeyim av kalsın elbet yer yöntemini denedim yemedi ve sonuc olarak ne oldu 1 ay önce kan değerleri normal olan çocuğun 1 ayda bı an da düştü verdiğimiz ocean kan damlası fayda etmedi. 1 ay ilaç kullandık kabız oldu gaz sıkıntısı yaşadı huzursuzluk yaşadı kan şurubundan dolayı. Sonra normal yemesine geri döndüm kan değeri düzeldi kan ilacı kullanmıyoruz şu anda. Malesef herkesin çocuğu bir olmuyor bizimkini açlık çok etkiledi kendisi açlığınin farkında ama sadec mama istiyor eğer o zamana verseydim her istediğimde çocuk beni denemiş olucakti hiç yemek yemicek mama isticekti. Şimdi daha iyi güzel yiyor ama çok zorladigim zamanlardan geçti.
-Reklam-
+4 oy
(208 puan) tarafından
Peki senin yaptığın hoşmu :)
+3 oy
tarafından
O evin içini görüyor musunuz bence sadece bir sesle yargılamamak gerekir belki olay farklıdır :) 
(103 puan) tarafından
Aradığım yorum bu oldu sanane milletin evinden yaptığın büyük terbiyesizlik herşeyi bulabilecek kadar detaylı bakmışsın bence otur işine bak
(2,097 puan) tarafından
9 aylık bebeğe bağırılmasinda nasıl bir farklılık olabilir?
(548 puan) tarafından
1 2 3 yaş olunca bağırması doğrumu yani ? Valla senin karşı komşudan kalır yanın yok
(2,097 puan) tarafından
Yorumları bir tarafından anlayınca böyle algılaman normal, birşey demiyorum.
(103 puan) tarafından
Sende insanlara fikirlerini sormuşsun seninle aynı fikirde olmayanlar senin komşuna verdiğin gibi karşılık verince tepki göstermeye başlamışsın o zaman ya buraya böyle saçma bir post açma yada parantez içinde "Benimle aynı fikirde olanlar yazsın karşı görüşte olanlar yorum belirtmesin"yaz
+2 oy
(736 puan) tarafından
Ooo dünyanın en kötü annesi nasıl bağırabilir çocuğuna ben hayatimda böyle bişey görmedim 
(736 puan) tarafından
Bende sizin gibi insanlardan cok sıkıldım önüne gelenin anneligini sorgulayanlardan cok sıkıldım o cocuguna bağırmış aa nasil bagirabilir bu cocuguna abur cubur yedirmis aaa nasil yedirebilir öbürü mama icirmis aaa nasil içirebilir...... O kadının neler yaşadığını nerden biliyorsun belki hayatinda cok kötü seyler oluyor belki sabrı tukenme noktasina gelmiştir nerden biliyorsun bir anlik sinirle cocuguna bağırmıştir nerden biliyorsun yorumun birinde de demissin ilk defa duydum bagirdigini diye ilk defa duydugin sey gelip burda anlatilirmi bu kadin hergun cocuguna bağırır döver şahit olursun amenna ama hicbir anne ben bir kez dahi cocuguma bagirmadim diyemez diyebilen yalan söylüyordur kalkip burda o kadının haberi bile olmadan dedikodusunu yapman anneligini sorgulaman da  hiç etik değil.
(1,230 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Damla yorumunu okudum ve okadar haklı bir yorum ki gercktn benim çevremde de var böyle kişiler çok sıkıldım aa cikolatami verdin ama 2 yaş öncesi verilmiyor aaa sekermi verdin çok zararlı Allhm insanı deli ederler sanane verdim.Boyle birde konuşurlar bilmiş bilmis çünkü en süper anne onlar
(736 puan) tarafından
Aynen oyle canim.en iyisi onlar. Zaten bunu savunmuyoruz ki  çikolata cocugun sağlığına faydalı demiyoruz ya da çocuğa bağırmak iyi birşey demiyoruz  ama neler görüyoruz haberlerde daha bugun okudum teyzesi denen mahlukat 9 yaşındaki  cocugu 1 sene boyunca odaya kilitlemis ve resmen işkence etmiş bence bunlar konuşulmalı.  Arada sirada sabrimiz bitip sesimizi yukseltmemiz değil
(1,230 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bizde bağırmasını savunmuyorz ama o savunduğumuzu ima ediyor .Belki kadın sabahtan beri ağzına tek lokma koymadı belki kaç gündür uykusuz belki iyice sinirleri yıprandı bı anlık sinirle bağırdı hepimiz insanız benim kızım okdar gazliydi ki aksama kadar artık bayilck gibi oluyordum kolumda derman kalmiyordu.insanalr bı anlık cinnet dahi geçirebiliyor.İste böyle mukkememl anneler yüzünden insanlar kendilerini yetersiz hissediyor .
(548 puan) tarafından
1 2 3 yaş değildi diyip duruyorsun yorumlarda öle olunca bağırması normal mi yani ? Seninde dört dörtlük olduğunu sanmiyorum post açmak için post açmayın Allah aşkına  seninki 3 aylık 9 ay sonra senide yazan olur buraya sonuçta 1 yaş olunca bağırması normalmiş ya
+2 oy
(57 puan) tarafından
Milletin evini gozetleyip buraya dedikodusunu yapman kadar yanlış evet çocuğuna bağırması 
+1 oy
(881 puan) tarafından
Bazen öyle kızıyor ki insan bağırabiliyor kuzum ya bi anlık sinirle yapmış olabilir mi ki ☺️
(1,403 puan) tarafından
Anlik bagirmadi ya  ust uste zorla yiyceksin.diye bagirdi :(
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Siz sanırım hiç  iştahsız bir çocukla ugrasmadiniz. Gittiğim ne kadar çocuk gelisimci varsa hemen ilk hatırında vazgeçip yemiyor demeyin 2 3 defa zorlayın yiyecektir oldu ve gerçektende öyle oldu yedi. Masaallah şuan iştahı da yerinde bağırmasini savunmam savunamam daha farkli yöntemler bulabilir 
tarafından
Hiç bir çocuk zorlanmamali .Yemek yerken zorlandığı zaman yeme bozukluğu oluşur.hangi çocuk gelişimci öneriyor bunu ? Ben hep tersini söylediklerini görüyorum da kuzu.
(1,089 puan) tarafından
3 farklı hastanede farklı doktorla konuştum hepsinden aynı şeyi duydum. Çok şükür benim oğlumun iştahı normale döndü
tarafından
Yanlış kuzum.Asla doğru değil.Bir süre sonra yemek seçmeye hatta yememeye başlar .Zorlamaktan kastın ne bilmiyorum ama bildiğin zorlamak bebeklerde travma ve yeme bozukluğuna neden olur .

Önüne koyarsın yemeği eğer yemiyorsa kaldırsın .Başka bı alternatif sunmazsin.

Başka bi ogunde yine yemedi yine kaldırirsin.

Ama zorla ağzına yemek sokmak ve bunu yiyeceksin diye diretmek bunlar yanlış hareketler.
(2,097 puan) tarafından
Senin oğlunun zaten iştahlı olacağı varmış yoksa bu kesinlikle çok yanlış bir uygulama.
0 oy
(2,877 puan) tarafından
İnşallah devamlı olan bişey değildir 
(1,403 puan) tarafından
Insallah degildir ben ilk defa sahit oldum
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Vurmasinda bagirma yine normal hangimz bağırmiyir
(2,194 puan) tarafından
Kızmayın bana ama Ben karşıyım  9 aylık bebek ne anlar ben hiç bagirmadim 11 aylık bebeğim tükendiğim anlarda bile oturup kendim aglamisimdir ama bebeğimden hiç çıkarmadım kendimi tuttum bagirmadim , canim  bence bir bebeğe bağırmayi normalleştirmeyelim
(6,669 puan) tarafından
Her anne aynı Sabri gösteremiyor malesef keşke çıt bile dmesek
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Valla yemeyen bebe çok zor kızım 15 aylık çıldırıyorum bağırmıyorum tabi ama zılryaınca ağlıyo benee aç kal o zmaan diye sinirleniyorum içtiği tek şey bisküvi süt o bile zorla hele yoğurt yerken sanırsın çimdikliyorum öyle bi ağlama yok çıldırıyo önceden çok severdi 
(1,403 puan) tarafından
Ama uavrum bak 15.aylik bira da olsa akli keseryazik.daha 9 aylik ne anlasin kuzum daha anlik.bagirma da.degil ki ust uste bagirdi
(1,750 puan) tarafından
Bağırmasını asla desteklemiyorum zaten minicik daha ne anlasın anneside o anki sinirle bağırmışdır patlamışdır belki yanlış olmuş ama olmuş
0 oy
(5,240 puan) tarafından
İşin ic yüzünü bilmeden yargılamam çünkü analik cok zor kuzum 
(1,403 puan) tarafından
Ya balkonlar karsi.karsiya yavrum  goruyorum yani hadi anlik.bagirsa.tamam diycem ama ust uste bagirdi 1.2.3.yasinda degil ki laftan anlasin daha 9 aylik
(5,240 puan) tarafından
Demekki cok bunaldı yardim edeni de yoksa anlamaz bebek daha evet ama engel olamadı demekki
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Valla benim kzimda hiç yemiyor zorla veriyorum hep ağlayarak yiyor zorlamasa hiç yemiyor mecbur
0 oy
(597 puan) tarafından
Benimde oğlumla karşılıklı ağlamışlığım vardır :ddd. Ben oğlum yemek yemiyo diye ağlıyorumdum  o da ben ağladiğim için ağlıyordu  :dddddddddd. Yemeyen çocuk çok zor. baktim böyle olmuycak amaaan elbet bir gün yiyecektir moduna geçtim kızmakla olmuyor çünki
(1,403 puan) tarafından
Bence de bide daha 9 aylik anlik.bagirmadi.ust uste bagirdi yazik daha el kadar.bebek ne anlasin.kuzum
(597 puan) tarafından
Yani gerek yok yemiyosa zorlamamak lazim.bide yaz iştah olmamasi normal bu sıcakta
0 oy
tarafından
Millet bebeğin zayıf diye ne kadar çok dediyse artık kadın kafayı yemiş demek ki 
(597 puan) tarafından
İfjtlfçgbdldbeoemndorjeısç
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Ay bende bazen bagiriyorum ye diye. Kusura bakma da senin o eve bakman hosmu kimseyi ilgilendirmez ki ye diyor demekki yemiyor diye uzuluyor bi an bağırıyor bizlerde insaniz evlatlarimiz yeyince ne kadar mutlu oluyoruz kimsenin evi kimseyi ilgilendirmez sizide bizidi sizin yaptiginiz ayip hem izliyorsunuz evini icinde ne olacağını görecek kadar hemde buraya yaziyorsunuz hic utanma kalmadi valla
(1,403 puan) tarafından
Ya pes vallahi billahi pes konuyu nasil da caninizin istedigi gibi istedigi yere cekmissiniz burda apartmanlar o kadar yakin ki birbirine  gormemek mumkun degil hani hava sicak ya malum dogal olarak balkonlarda oturutoruz hani hava sicak ya onlarda dogal olarak kapilarini aciyolar zaten balkona ozellikle karsidakileri dikizlemek.icin cikmadim.degil mi ?  bilmiyorum bebek cok agliyordu ve annesi cok bagiriyordu dogal olarak birkac dakika dikkati mi cektigi icin baktim ve sinirlendim vicdanli ve merhamrtli bir insan olarak bebege uzuldum  altini ciziyorum bebege 9 ahlik daha cunku hani ne yapsan da anlamaz ya bosuna bagiirlmis oluyor ya uzun sureli.devam edrse sosyal hizmetleri.bile.ararim goz yumamam.ben.ama siz belli  ki 3.maymunu oynamayi seviyorsunuz beni sokmayan yilan.bin yasasin.hesabi evli barkli 3 aylik.bir bebegi olan.bir kadin.olarak sapık bir rontgenci olamayacagima gore pardon konunun tam olarak neresini anlamadiniz
(1,159 puan) tarafından
Aboo tovbe kendimi yorupta okuyamam valla
(563 puan) tarafından
Bence siz de bağırmayın bebeğinize ne anlasın ki. Kadın duyarsız kalamamış üzülmüş Yani 9 aylık bebek ne anlar yemezse yemesin acıkınca yer. Ne biçim anneler var demekki
(1,159 puan) tarafından
Bak eger o sondaki lafi bana diyorsan inan bana seni 2 cift lafimla yorarim dogru dur olurmu kimsenin anneligini sorgulamak size kalmadi siz iyi annesiniz hee klavye anneleri sizi  siz hic bagirmadiniz ve bagirmayacaksiniz öylemi yav bi susun ya. Birdahada kimsenin anneligine laf etme bence sende annesin ya hani bilirsin kimse benim gbi konusmaz sana ok
0 oy
tarafından
Seni anlıyorum bende kizilan bı çocuk görünce üzülüyorum ama benimde çocuğum ek gıdayı hepp reddetti zayifladi artık baya çöktü şuan iki yaşında mama sandalyesine oturtup malesef biraz kızarak yediriyorum yoksa üç öğün yemek yemiyor. Karşıyım tepki gostermeye ancak bazen mecbur oluyo böyle yapmasam çocuk eriyecek ama çok çok aglatmam öyle hemen yedirmeye çalışırım 
0 oy
tarafından
Burda biri çocuğuma bagiedim dese sakin ol olabilit hepimiz insanız sabrımız taşıyor makine değiliz diye yorumlar ama dışardan biri bagirsa ne biçim anne çocuğuna bağırıyor 

Oda insan Sabri taşmış demekki
(1,403 puan) tarafından
Ya anlik bagirsa anlarim ust uste bagirdi kuzum nasil agladi ben elim yabanciyim bebekle beraber ben agladim o kadar agladigini gorrdugu halde bagirmaya devam etti annesi olarak.hic mi ici sizlamadi 9 aylik daha el kadar bebek ne anlasin 1 2 3 yasinda degil ki.idrak etsin
tarafından
Sizlamasmi elbet sizlamistir
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bilemezsin ki belki akşama kadar hiçbir şey yemedi . Belki hasta mızmız annesi de yemesi gerektiği için uğraştı , yoruldu . Belki tüm gece uyumadi ansızın öyle bağırdı . Ben kötü birşey göremedim . Şiddet vs. Olsa neyse de . Bilmediğin şeyler olmuş olabilir . Kınama bence . Sen bu zamana kadar hiç mi bağırmadın ?
(2,194 puan) tarafından
Canım benim bebeğim 11 aylık tükensem de hiç bagirmadim ne bileyim bebeğim herşeyden önde bazen gerçekten tükeniyor insan ama bebekler daha ne anlasın ben bağırma kızma olaylarına karşıyım ne olursa olsun biz bilerek bebeği dünyaya getirdik bağırma hakkımız yok benim fikrim
(1,403 puan) tarafından
Simdi postumu tekrar okudum da kınadigimi hangi kismindan.anladiniz tam.olarakanlik drgul ust uste bagirdi  1 2.3.yasinda drgil ki anlasin.daha 9 aylik bebek
(1,845 puan) tarafından
Herkesin bir noktadı vardır . Bazısı sabırsızdır , çabuk sabrı tükenir .bilemezsin ki o evin içinde olanı . Belki tüm gece uyumadi kızı hasta yemek zorunda belki o yemeği artık gücü bitmiştir . Senin sabrın daha çoktur dayanırsın . Bağırmakla kötü bir anne olmadı ki . Çocuğunun yemesi için uğraşmış demek ki . Biz olayı dıştan görüyoruz ki hakkımızda yok . Tanımadığımız , bilmediğimiz kişinin anneliğini sorgulamak , kınamak bir "ANNE " olarak bana yakışmaz .
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım biz anneler bebeklerimiz çok yesin istiyoruz ama benimkide yemedi ama zorlamadim ne yapım sabah acıkınca yer dedim , uyudu yani yemeyen bebek zor ama o bebeğinde bir psikolojisi var, annesin diye bebeğe psikolajik şiddet uygulayamazsin ki yazık yavruma saatlerce ağlamış okuyunca ben burdan üzüldüm ki o birkaç lokma yiyecek diye uğradığı psikolojik baskı az kilo almasından daha çok etkiler bebeği benim fikrim üzüldüm
(1,403 puan) tarafından
Ya bende ona kiziyorum  1 2 3 yasinda degil ki laftan anlasin daha 9 aylik  ben burda onunla beraber agladim senin hic mi icin sizlamadi bagirdigi.icin birde nasil korkmustur kuzum  ben kiyamiyorum ya :(
(2,194 puan) tarafından
Bende kıyamam öyle kendim hassas bir yapım var zaten kendimi suçlu hissederim sonra kendimi yer yer bitiririm  ama herkes aynı değil tabiki
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Kim bilir neden okadar sinirlendi neler yaşadı bilemezsin sen sadece dışardan bir gözsün her anne çocuğu için çabalar benim kızımda çok iştahsız yemek yediriren sinir krizleri geciyorm resmn 

İlgili sorular

+1 oy
47 cevap 1,613 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 382 göst.
13 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 232 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 56 göst.