0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (475 puan) tarafından
Gorev nedeniyle Köydeyim bahce ekmeden falan konu cikti eşim gecen bana suyun tonu 12 lira olmus dedi bende bugun komsulara su 15 lira olmus dedim dedigim kadinlardan biride muhtarla küsmüş zaten kafalarina gore fiyat degistiriyorlar dedi baya soylendi.. bende belki yanlis anlamisizdir dedim eşim eve gelince kizdi suyun tonu 15 degil 12 o kadin onlara küs oldugu icin herkese anlatir ortada biz kaliriz yabanciyiz burda dedi kadini hemen aradim abla eşimin köyünde 15 mis ben burda anlamisim diye kadinda dedigin iyi oldu ben 15 diye baskalarina diyebilirdim yanlis anlasilma olurdu dedi...ee diger kadin küs degil muhtrla onuda gordugumde diyecegim yanlis anlamisim diye ama ben demeden köyde duyulursa kotu olur mu.. acikcasi insanogluyuz yanlis anlamis olabiliriz ben boyle dusnuyorum ama eşim çok kizdi ve sorun etti bu durumu sizce cok mu kotu birsey yapmisim

11 Cevaplar

+1 oy
(1,389 puan) tarafından
Anlamadığım için soruyorum 12 olan şeyi neden 15 dedin
(475 puan) tarafından
Aklimda 15 olarak kalmis
-Reklam-
0 oy
(78 puan) tarafından
Ha 12 ha 15 ya bence abartilaxak bir şey değilmiş esin biraz pimpirikli mi davranmış sanki ;)
(475 puan) tarafından
Biz bu koye geldigimizde köylu bizi uyardi bu kadin bizden onceki gorevliyle komsularin arasini laf tasiyarak bozmus esim ondan dolayi biraz tedirgin oldu lafi baska sekilde anlatir diye
0 oy
(48,610 puan) tarafından
memleket meselesi degil ya yanlış anlasilmis denir
(475 puan) tarafından
Bende oyle diyorum insanogluyuz sonucta ama eşim baya buyuttu olayi.. bizden onceki gorevli o kadinin arada laf tasiyip milletin arasini bozdugu yuzden gitmis bu koyden eşimde bundan dolayi sıkıntı yapti
0 oy
tarafından
Yanlışlıklar olabilir kendini kötü hissetme
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Köy yeri herşey olay olur insanlar o yüzden koyden kaciyor
(475 puan) tarafından
Yani ben 15 dedikten sonra kadinin yuz ifadesi bi degisti herseyi kafalarina gore yapiyorlar falan demeye basladi sanki kavga ediyor bi gorsen bende oyle deyince belki yanlis anlamis olabilirim dedim o kadinda once bizden onceki gorevliyle birinin arasini bozmus esimde ondan dolayi tedirgun oldu
(4,040 puan) tarafından
Ne zman cikacaksiniz ordan ben de köyde görev yaptım bizim lojman uzaktaydı lojmanda bile öğretmenler birbirine girdi. Komşu köy vardı ordaki okulla yarışa girdik kendi çapımızda. En başta koyluleri yadirgiyorduk bunlar niye yarış halinde diye :D insanım dünyası daraliyor
0 oy
(811 puan) tarafından
Bılerek yapmamışssın kı canm eşinde mılletın lafına sozune neden takılıyokı.sonucta görev yerınmıs ömürlük orda degılsın.Buna benzer bı muhabbette bızde olmştu banada eşim kızmıstı dedukodu isteyen her sekılde evirip cevırır banane dedım:)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Köy yerlerinde abartırlar canım.orası neresi sız nıye ordasınız.15 dedin ya altından neler cıkartıtlardı aslında 12 ama 3 TL muhtarın cebine gidiyor bile denir
(475 puan) tarafından
Onceden su 5 liraymis simdi zam gelmis 12 olmus..ama ben kadini aradim abla eşimin kendi köyündeymis ben burasi anlamisim dedim sıkıntı olmaz degol mi yani o kadin suyu hâla 5 lira saniyor
(9,247 puan) tarafından
Köyler öyle canım baya abartırlar
(475 puan) tarafından
Diger kadinada soyleyecegimde gorunceye kadar insallah komsilara duyurmaz bi sıkinti olur mu sence
(9,247 puan) tarafından
Bence olur dedim ya zimmet bile derler 3 lirayi ceplerine atıyorlar .ay kız cok samımı olma
0 oy
tarafından
Köy yerinde böyle laflar çok sorun oluyor canım onun için eşin telşlanmış dediğin kadın 1e bin katıp anlatan cinstense korkmak lazım 
(475 puan) tarafından
Aynen oyle bi kadinmis bizden onceki gorevliyle komsulardan birinin arasini laf yuzunden bozmus onlarda tayin istemek zorunda kalmislar bende aradim eşimin kendi köyündeymis ben burasi sandim diyerek duzelttim ama diger komsuya demedim bir sikınti olmaz degil mi
tarafından
Onada de görünce
(475 puan) tarafından
Aynen diyecegim ama inşallah gorunceye kadar duyulmaz.. duyulursa sıkınti olur mu esimin dedigi gibi
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yani arada dağ kadar bir fark yok 
(475 puan) tarafından
Iste kadin sıkıntili olunca eşimde tedirgin oldu bizden onceki gorevliyle komsunun birinin arasini bozmus bu kadin yuzunden tayin istemek zorunda kalmislar
0 oy
(6,669 puan) tarafından
E sen soylemeseydin bı sekilde duyarlardh yanlış rakam demişsin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Nasıl bi köy orası ki böyle şey koca köyde sorun mu olacak 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 851 göst.
9 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 297 göst.