0 oy
63 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar bebeğimden kıl kurdu şüphesiyle bugün aile hekimine götürdüm. Sadece popoda kaşıntı var ciddi anlamda diye söyledim. Ağzının suyunun aktığınıda söyledim. Hiç bakmadan kontil diye ilaç verdi. 1 ölçek kullanacak bidaha kullanmıcak dedi tamam dedim. Sonra poposuna bakayım dedi. Tm ciddi bişi yok diyip kapattırdı. Doktor 1 ölçek vercen dedi. Eczacı da yarım ölçek vercen 1 hafta sonra aynı saatte yarım ölçek daha vercen dedi. Ben şimdi hangisini uygulucam bilemedim.  Hiç kullanan var mı bu ilaçtan? 27 aylık 11.600 kg bebeğim. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay bilemedim ben eczacımıza çok güvenirim bazen aile hekimimiz dalgınlıkla yanlış şey söylüyor eczacımız hemen düzeltir solsun 
(636 puan) tarafından
Üff ben de çok kararsız kaldım ya. Napcam bilemedm. Bu ilacı direk mi vercemm yoksa meyve suyuna falan mı karıştırcam anlamadm. Küçücük bir şey
-Reklam-
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Normalde ortak tuvalet kullanimlarinda yada kurt olan kisilerle ayni yatakta yatinca bulaşır bebeginze nasil bulasmis
(636 puan) tarafından
Hiçbir şey demedi ki. İlaç yazıp gönderdi. Hemşiremiz sordu toprakta falan çok oynuyor mu diye ben de evet dedim. Elini ağzına falan görüyorsa oynayınca ondan olabilir dedi.
(1,737 puan) tarafından
Bizime evdede olmustu doktor cocukta direk olmaz mutlaka evde yasayanlardan bulasir demisti tum eve tedavi vermisti. Sonra ogrendimki kaynimlarda varmis once yetiskinlere sonra cocuga gecer ilk cocuga gecmezmis
(636 puan) tarafından
Ama biz de bi sıkıntı yokki olmazsa ilaçtan biz de içelim ne olur ne olmaz.
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Evet bizde kullandık üç yaş 15 gün arayla bir ölçek üç gün üst üste 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Şimdi kızımın poposuna baktım bende kaşınıyor dedi de. Onda da var çünkü bende o ilacı kullanıyorum. Kaşıntısı olunca bir ölçek veriyorum geçiyo. 

Şimdi anneme dedim yarın al diye annemdeyim ilaç yanımda değil bu kadar tesadüf yani 
(636 puan) tarafından
Direk 5 ml veriyor musunuz yoksa meyve suyuna karıştırarak mı veriyosunuz canım. Dün benimkine içirmeye çalıştım gece dilinin ucuyla baktı tadına öğürdü de
(2,387 puan) tarafından
Direk öylece veriyorum
(636 puan) tarafından
Kaç kiloydu bebeğin ve kaç aylık

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Prens_annesi (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 36 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy