0 oy
879 göst.
Diğer kategorisinde (801 puan) tarafından

Kizlar öncelikle selamünaleyküm. Benim kiz kardesim var. Bir oglanla tanismisti 3 yıl oldu. Ama oglanin huyu iyi değildi yani kardeşimi onemsemiyordu. Ama kardeşim seviyordu gözü kör olmustu. Neyse bir gün tartismislar kardeşim intihara kalkıştı. Hastanede kaldı bende refakatçi olarak yanindaydim. Oğlan normalde urfada yaşıyor biz antalyafa. Buradaydı oglan geldi hastaneye. Neyse gördü ama baya rahat bir oğlan sanki onun yüzünden kiz bu halde değil gibi rahat. Simdi evlendiler 1 de kızları var. Biz çok uyardık kardeşimi çok ikaz ettik ama dinlemedi. Simdi kardeşim çok pişman ve bugun bana şiddet gördüğünü söyledi. Ara sıra adam kontrolden çıkıyormuş. Asla haberim yoktu ve kan beynime sıçradı resmen. Napacam bilmiyorum anneme soyliyum seni alalaim dedim. Yok abla peşimi bırakmaz dedi. Nasıl bir adama denk geldik. Çok çıkmazdayim. Eğer Aileme desem ailem adama bisey der oda kardeşime zarar verir diye bisey diyemiyorum. :( uzun oldu kusura bakmayın 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardım etsin inşallah 
(801 puan) tarafından
Amin inşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Urfa da nerde canım ne iş yapıyor
(801 puan) tarafından
Aslında değil. Sohbetlere gidiyor namazını kılıyor. Tek kötü alışkanlığı sinirlerine hakim olamiyor
tarafından
Ayy Urfa'da hep öyle sohbete gider naz kılar gizli gizli halt karıştırırlar
(801 puan) tarafından
Evet öyleler:(
(2,610 puan) tarafından
Allah aşkına istediği kadar sohbete gitsin namaz kılsın kaıdna el kaldırmak var mı dinimizde. Çakalın en önde gideni hem de
(801 puan) tarafından
Evet Allah bildiği gibi yapsın
0 oy
(7,894 puan) tarafından
Bile bile kendini atese atmış 
(801 puan) tarafından
Evet canim bile bile...
0 oy
(196 puan) tarafından
Öncelikle üzüldüm kardeşinizin durumuna Allah yardımcısı Olsun ama kendi istemiş bu hayatı sonuçta bi erkek için intihar etmek nedir yaa kendi değerini o zaman düşürmüş zaten ortada bi çocukta var onun psikolojisine yazık polise gidip şikayetci olup koruma kararı çıkartıp izini kaybettirsin
(801 puan) tarafından
Iste anneme babama adam sıçrar diye kendim çekeyim diyor. Kendi istedi ama şimdi o kadar pişman ki
(196 puan) tarafından
Bu kadar korkmasın canım ya nereye kadar çekecek
(801 puan) tarafından
Öyle de ne bileyim onun istemesi lazım
0 oy
(6,680 puan) tarafından
Kardeşin kalkıp gelsin bı *** yaoamz uzaklastrma alır bu kadar korkak olmayın kardesinin o halde olmasına nasıl dayanıyor sun
(801 puan) tarafından
Yeni öğrendim canim. Ben ayağı herkesten önce kaldırım ama o urfada biz hepimiz antalyada. Gelsem aileme d3sem arayıp adama saydiracaklar oda kardeşime sıçrayarak ne yapmam lazimdi
(6,680 puan) tarafından
Evde olmadığında atliyacak gelicek gizlice vardığında durumu anlaticak3 bu kadar saf .ayın istiyen yol bulur sonra bi *** yapmamz sonra istedikleri kadar saydirsinlar saymammalari anormal
(801 puan) tarafından
Yaşadığı yer kucuk ve akraba dolu. Kendi başına gelmeyen kalksa biri görüp dese sence bu mantıklı mi
(6,680 puan) tarafından
Oturup izleyin o zmn ne diyim abin kardeşin gidip alsın oda mi yok o zmn yapacak bişey yok
(801 puan) tarafından
Abim yok benim kardeşim var 18 yasinda
0 oy
(49,835 puan) tarafından
Allah kurtarsin insallah canim 
(801 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Kardeşin bile bile lades yapmış 
(801 puan) tarafından
Malesef canim. Allah ıslah etsin o adami
0 oy
(9,654 puan) tarafından
Ya çok üzülüyorum böyle kadınlara Rabb'im yardımcısı olsun kardeşinin 
(801 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(2,899 puan) tarafından
İnsanlar bazen celladina aşık oluyor..
(801 puan) tarafından
Evet malesef
(2,899 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun kimse için intihar etmeye de canını vermeyr de değmez.
(801 puan) tarafından
Farkinda ama çok geç iste
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Bi an kendimi gördüm eski nişanlım da aynıydı böyle.ama yüzlerini görüp ayrılmıştım bn Allahtan yol yakınken.Allah yardımcısı olsun zor 
(801 puan) tarafından
Zor olmaz mi bazen burada bazı bayanlar yazıyordu. Uzuluyordum. Meğer benim bacimda yaşıyormus birbir
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Kardeşinle konuş arkasında olduğunuzu bilsin daha sonra ikna et ailene söyle kocasına çaktırmadan onlara ziyarete gidin tutun kolundan alın gelin telefonda saydırmakla olmaz 
(801 puan) tarafından
Oda ailesine zarar verir diye korkuyor ama böyle benim içim rahat değil iki ara bi derede kaldim
0 oy
(7,160 puan) tarafından
Son pişmanlık fayda etmez 
(801 puan) tarafından
Evet malesef fayda etmiyor
0 oy
tarafından
Aleykümselam

Allah hayirli kapılar açsın.
(801 puan) tarafından
İnşallah canım benim
0 oy
(63 puan) tarafından
Kuzum benim kardeşin benimle aynı kaderi yaşıyor.. kader ortağı olarak siz hiçbirşeye karışmayın... bende çok pişmanım başta belliydi benim gözümde kör olmuştu  benim kocamda aynı ama herşey kaçıp gitmek değil insan kaderinden kaçamaz imtihanından asla... kaçsa bile aynı imtihanla karşı karşıya hatta daha kötüsüne denk gelir... dua etsin inan o kadar faydası varki okusun uflesin sürekli kocasını rabbim korur onun gelmemesini çok iyi anlıyorum benimde bir kızım var  arada bir çocuk var dediğine görek

Kocası belalı zalim bir insan gelse napicak kocasi cocuk yüzünden  ailenin kapisina dayanacak ailene zarar verecek ya çocuğunu cigerini bırakacak gelecek yada çocuğunu alacak gelecek  ailene kendisine  zarar verecek .. o şuan tehdit altında .. ondan başkası kocasını kimse tanımaz yapacağı yapmayacağı şeyleri iyi bilir ona söyleyin namaza başlasın duasını etsin kuranini okusun kocası için dualar etsin evini sirkeli suyla silsin bakara süresini açsın sesli bir şekilde inan duzeliyorlar şimdiki zaman gençleri çok cahil bur evliliğin oturması için en az 7 sene gerek cahiller kuzum cahiller siz karışmayın yarın iyi olurlar sizi kötü bilirler birakin müdahale etmeyin ama ona söyle rabbime sığınsın derdi verende o alanda o derman onda deva onda 
(801 puan) tarafından
Canim benim ikiside namaz kılıyor. Eşi sohbete gidiyor vaaz veriyor. Ama nafile
(63 puan) tarafından
Bir tedavi alsın ozaman .. aile terapistine gitsinler yine çözemezlerse yol yakınken yollarını ayirsinlar
(801 puan) tarafından
Evet en doğrusu bu
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çok üzüldüm .Balık baştan kokmuş aslında .Keşke uyarılarınızı dikkate alsaydı.Aileniz ailesiyle konuşsa psikolojik tedavi alsa öfke kontrolü için .
(801 puan) tarafından
Ah canım ah ailesi bunun ne mal oldugunu bildigi için gelip kardeşime demisler.
0 oy
tarafından
Aleyküm selam canm , bence ailene söylemelisin kuzum söylemezsen kardeşine şiddeti dahada çok arttırıcak şerefsizz
(801 puan) tarafından
Allah onun belasını versin inşallah
0 oy
(48 puan) tarafından
Aleykümselam canım, öncelikle geçmiş olsun, bir Urfalı olarak üzüldüm. Çocuk nereli olursa olsun başından belliymiş. Keşke demenin de bir anlamı yok, dua edin ve bence ailesi ile görüşün sahipsiz olmadığını bilsin 
(801 puan) tarafından
Sahipsiz değil arkasında biz varız ama oda bize anneme babama zarar gelecek diye korkuyor
0 oy
(2,525 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şiddete ömür boyu katlanicak değil ya, canim benim ailene tabiki söylemelisin 
(801 puan) tarafından
Dogrusu bu haklisin
0 oy
(2,394 puan) tarafından
Kuzenimide Urfalı biriyle kaçmıştı. Sohbetlere gidiyordu o da. Sözde dindar. Şiddet uyguluyordu. Aldatma vardı. En son boşandılar.
(801 puan) tarafından
Yuva yıkılması kolay değil ama böyle de omur bitmez
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Bi kaç aile büyüğünü alın, erkek ağırlıklı bir gurup  haber vermeden pat diye gidin.. Sizin yanınızda da bişey yapamaz herhalde.. Gidersem birşey yapar diye korkup gitmedikçe, nasıl olsa gidemiyor deyip istediğini yapacak.. Klasik hikaye.. Sonu, başından belli.. Sonunu görmek için sonuna kadar yaşamaya gerek yok 
(801 puan) tarafından
Evet içim kan ağlıyor şuan
(1,552 puan) tarafından
Gidip alıp geleceksiniz, başka çare yok.. Allah yardımcınız olsun.. Bence ailene de söyle yani, Allah korusun kardeşine daha kötü bişey yaparsa ya da kardeşin yaşadıklarına dayanamayıp kendine bişey yaparsa sustuğuna pişman olursun.. Zaten intihar geçmişi de varmış kardeşinin.. İstemediğiniz kişiyle evlendiği için dönmeye de utanıyordur ister istemez.. Allah korusun iki arada bir derede kaldığını düşünüp başına birşey getirir
(801 puan) tarafından
Soylicem
(1,552 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun kardeşinin, Allah yardımcınız olsun

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 1,382 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 145 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 397 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Humanin annesi (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 494 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu

397,171 soru

11,879,175 cevap

35,995 kullanıcı

...