0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 2017 temmuz doğumlu kızım var bu sene anasınıfına göndermek istemiyorum seneye direk birinci sınıfa gitse sorun olur mu? Okul ortamını biliyor bu sene haftanın üç günü kreşe gitti etkinlik vs yaptı. Neden göndermiyosun diyenler olucaktır maddi olarak biraz sıkıntılı bir dönemdeyiz. Ve iki çocukla haftanın 3 günü bile zorlamıştı gidip gelmek şimdi hergün daha zor olıcak yazın sıkıntı değil ama kışın çok sorun. Birde okula götürdün mü giydirecek kıyafet ekstra alınan kitap etkinlik malzemesi. Kışın yağmurda yaşta ayakkabısı vs si. Evdeykende birşeyler alınıyor ama okul gibi teferruatlı değil. Kolejde çalışan bir yakınımızda orda anasınıfında yapılan etkinlik kitaplarından kullanılmamış olanları getirdi çizgi çalışması vs kızımla hergün farklı etkinlik yapıyoruz kalem tutması makasla kesim sıkıntı yok. Sonradan pişman olmamak için sizden fikir almak istedim yazabildiğim kadar artı ları eksileri yazdım. Bu sene yolladığımız yer belediyenindi ama çok ekstrası çıktı buda bizi zorladı

19 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Galiba zorunlu hale geldi yine tam bilmiyorum ama öyle duydum 
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Zorunlu değil ama artık gitmeyen sayı çok az eksik kalır gibi geldi bana sosyal anlamda sen ne kadar etkinlik yaparsan yap ev işi yemek ve bebekle günde 5 6 saat ayıramazsın ki eve yaşıtları zaten gelip gidemez bilemedim 
tarafından
Devlet okulu bile kayıt için ücret istiyor alınacak malzemeler kitaplar vs . Ben şuan için gönderemicem sanırım
(804 puan) tarafından
Evt canim bziim gecen sene gitti cok masrafli her ay 120 para yatirdik birgun sari gunu birgun kirmizi vs her hafta kiyafet aldik kitaplar 400 tuttu zatn ilk baslar baslamaz birsuru mazeme isteriler onlar 700 tuttu hergun beslenmesine sut kuruyemis vs olmak zorunda cunku herkes ayni seyleri getirmek zorunda liste veriyor ogretmn bizde baya zorlandik ins bu sne 1e gidicek faydasi olur durumun yoksa hic girisme derim evde ogret tvde ac insan istese cok sey ogretir yeterki sen azimli ol sabirli ol bikma
0 oy
(1,632 puan) tarafından

O bahsettiğin etkinlikler yapıyorsan durumunda yoksa gönderme ama dediğin gbi kalem tutma boyama kesme yapıştırma vs bunları mutlaka yaptır çünkü ilk okulda gidenle gitmeyen arasında büyük fark oluyor ama yaptırırım diyorsanda gitmesede olur :) 

tarafından
Yapıyoruz sosyal olarakda çok dışa dönük bir çocuk ama maddi olarak bizi zorlamasa yazdırırdım sadece kayıt için 1100 lira istiyorlar
tarafından
Aynen iste cnm bnmki.mesela sayilari blyor tanyor kesme yapistrma vs. Becerileri var berabef evde yapyoruz surekli ismni falanda yazablyor cogu harfi bilyo tanyo  onlrn yaptgni evdede yapyoruz zaten hic kendine dert etme
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Oğlum da 2017 li kayıt yaptık. Hatta eşim boyu uzun direk 1. Sınıfa mı başlasın diye sordu müdüre izin vermedi ezilir diye. 

Bnce anasınıfı da ortama alışması lazım ki 1. Sınıfta fazla Zorluk çekmesin 
tarafından
Bilmiyorum devlet okulu bile kayıt için 1100 lira istiyor isteyecekleri malzemeler hariç şuan için yazdıracakda durumum yok malesef
(1,381 puan) tarafından
Doğru canım Sende yapabilirsen evde öğretmeye çalış kalem tutmayı boyama yapmayı kesmeyi
tarafından
Kızım çok güzel kalem tutuyo sayıları yaza biliyor boyamayı keyfi kendi hiç tsşırma vs olmadan yapabiliyor çok sorun çıkarıcağını sanmıyorum. Yani vicdanen rahat değilim ama onu okula eksik eşyalarla hergün aynı kıyafetle beslenmesini tam koyamadan yollamakdansa evde durmasını istiyorum. Kız çocuğu kıyafete süse çok düşkün oluyor
(1,381 puan) tarafından
İyi maşallah canım. Hakkında hayırlısı olsun inşallah Rabbim bereket versin
(1,736 puan) tarafından
Kayıt için ücret isteme hakları yok, şikayet edebilirsiniz.
0 oy
tarafından
Canm benmkide 2017 agustos dogmlu anasnifna gtmesi gerkyo ama esimle.bende senn gbi dusnuyoruz bide ikinci cock doguck ongun snra falan tam çakışyo yani tek cock olsa bi sekilde altindan kalkilir ama iki cockla maalesef olmyo esimle ayni okuldn meznuz biz okulumzn mudurune sordk 40.50 yaslrnda var mudurmz oda dedi ben kendi cocklrmida gondrmedim anasnfna zaten ayriyetten masraf anasnifi cock oyn oynamak icin falan gdyo goryosnz burda da gereksiz masraf yapmaun seneye direk 1.sinfa baslasn cogu aile de yapyo emin oln bisey kaybtmez dedi 
(2,948 puan) tarafından
İnanamıyorum bunu bir eğitimci mi söyledi.
tarafından
Eevet canm
(2,948 puan) tarafından
Ben anasinifi öğretmeniyim insallah böyle düşünen bir müdürle çalışmam hiçbir zaman. Size de tavsiyem şartlarınızı zorlayıp çocuğunuzu okul oncesi eğitimden mahrum birakmamanız. Hele ki kardesi olacakmış kendi sınıfı arkadaşları olması ona çok iyi gelecektir. Bilissel faydalarını anlatmıyorum bile.
tarafından
Zaten kardeşi yakın zamanda gelicekse çocuğu evden uzaklaştırmak çok zor. Ben bir sene haftanın 3 günü deneyimledim kendim spor ayakkabıylada olsa gittim geldim . Ama kar oldu yağmur oldu o çocuğu spor ayakkabıyla okula götüremezsin yağmurda yağmurluk lazım okul için masraf lazım yanındaki bebeğini düşünmen lazım bir sene azda olsa okul hayatını gördü. Zaten pandemi muhabbetine çocuk hapşursa bir hafta okula getirmeyin diyorlar kış döneminin yarısı evde geçiyo
0 oy
(3,873 puan) tarafından
canim gonder bence ya , evde tum gun ne yapacak , sen ne kadar yaparsan yap okuldaki o ortam gibi olmaz 
0 oy
tarafından
Mecbur değil ben göndermedim bu senede 1 ci sınıfa kayıt ettiler
0 oy
(751 puan) tarafından
Ben okul öncesi öğretmeniyim doğuda. Buralarda maddi durumu olmayan çok öğrenci oluyor mesela. Veli gelip konuştuğu zaman ben idare ediyorum. Veya ailemden durumu olmayan çocuk varsa eşyalarını biz alalım diyorlar çaktırmadan çocukların dolaplarına eşyalar koyuyorum. Bu arada devlet okullarında kontenjanın belli oranında burslu öğrenci alınıyor. Bizim okulda geçen sene velilerden durumu olmayan gelip müdür beyle görüşüyordu aidat alınmıyordu aylık olarak. Sadece sene başında bir liste veriliyor onu aile karşılıyor. He göndermezseniz çok eksik kalır mı? Kalmaz. Mesela bizim için burada öncelik çocuklara Türkçe öğretmek. Batıdaki çocuklar zaten bütün çocuk şarkılarını biliyor, iletişimleri iyi. Evde etkinlikler yaptırırım diyorsanız 1.sınıfta çok eksiklik olmayacaktır. Ama sosyal açıdan evde kaldıkça sıkılırsa siz zorluk yaşayabilirsiniz. Yeterli düzeyde ilgilenebilirim derseniz göndermeyin
tarafından
Günlük evimin yakınında kar yağmur olmadığı sürece götürdüğüm biryer var çocuklarla oynadığı çokda sosyal bir çocukdur gider herkese arkadaş olalımmı der iletiişim kurmak ister. Burdaki okullarda ihtiyaç sahibiyim yada veremem dediniz mi okulunda öğretmeninde anında yaklaşımı değişiyor çocuğa ve veliye karşı bir tavır alıyorlar. Kolejin anaokulunda bir teyzemiz var ordan etkinlik kitapları getiriyor onları yapıyoruz
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Azeriyim bizde zorunlu ve gerekli oglum yazmayi okumayi tamamen oğrendi 1ci sinifda kolay olacak
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Zorunlu değil ama ben kızımı iki cücük kardeşiyle bir goturdum getirdim okullar açıklığın da oğlum daha 4 aylikdi sırtıma bağladım kızımı arabaya koydum karı yagmuru rüzgarı ne varsa sırtımızdan geçti zerre pişman değilim çok güzel bir eğitim yılı oldu kızım çok güzel şeyler öğrendi öğretmenimizden de allah razı olsun çok ilgilendi ben çocukların temelden her eğitimi almasından yanayım 
0 oy
(8,008 puan) tarafından
Benim kızımda Mart 2016 doğumlu 2 sene yolladım bu eylülde birinci sınıfa başlıyacak inanki benimde.durumum iyi değil kiraciyim 2 çocukla ama bu sene masraf sifirdi rahattım kaymakamlığa bağlı içinde ana okulu bilgisayar kursu Kur'an kursu vs vardı hiç para yada ıvır zıvır istemedi 
0 oy
tarafından
anaokulu zorunlu pandemiden dolayi bu durumu ailelere birakmislardi suan ne durumda bilmiyorum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim benimde 2017 li oglum devlet okulunda 125 ₺ aylık  kresler pahalı.  Senelik bin lira ya gelir nerdeyse tas catlasa 2 bin olur oda ihtiyaçlarla. Bence gönder 
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Zorunlu değil. 

Anaokuluna göndermeyen, evde bekleten çok öğretmen arkadaşım var. Kendin ilgileneceksen eğer göndermeyebilirsin ama hem göndermez hemde ilgilenmwzsen eğer ilkokulda çok zorlanır 
tarafından
Hergün illaki etkinlik saatimiz oluyor kesme boyama yapıştırma. Anasınıfında yapılan çizgi çalışması kitabımız var onları yapıyoruz ama bunları kural ders gibi değil zaten çocuk kendi istiyor yapıyoruz.
(3,761 puan) tarafından
Çok güzel.maaşAllah senin gibi annelere :)
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Benim çok hatırlatmama rağmen kuzenimde göndermedi imkansızlık zor ama bu defada bir yılı çöp oldu yavrunun birinci sınıfı iki tekrar yaptı geri kaldı yapamadı bilemiyorum sigara kullanıyorsanız iki paket eksik içiverin yakınlarınızdan yardım isteyin imkan varsa siz çslışın biz ne desek boş siz karar vermişsinizki 
0 oy
tarafından
Bnm oğlumda Eylül 2017 doğumlu bende çok kararsızım gönderip göndermemekte ilk ay 200 TL alacaklar sonra 120 TL alacaklar 12 ay boyunca bunun ıvırı zıvırı olacak beslenme çantası olacak içinde onların verdiği listeye göre yiyecekler olacak maddi açıdan çok zahmetli Bi durum bnce.

Çok kararsızım bnde ya 
(2,948 puan) tarafından
Beslenme listesinde genel şeyler yazılır. Meyve suyu yazınca evde yapar koyarsin suluguna, tutup da kaju yazmaz mesela ogretmen. Ben 7 yıllık öğretmenim hep her evde olacak şeyler yazarım. Toplantıda da dile getirirseniz wger ogretmen dikkate alacaktır
tarafından
Gerçekten yoku bilmeyenlere yok un ne olduğunu anlatmak çok zor.  Keşke herkes herkesi anlayabilse
(2,948 puan) tarafından
Bilemiyorum benim çevrem hep böyle öğretmenlerle dolu valla insallah size de oylesi denk gelir
tarafından
Amin inşallah
tarafından
ALLAH RAZI OLSUN Büşra senden herkesin maddi durumu ortada
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Evet artık zorunlu oldu
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Benim çocuğum ana okul dönemi pandemiye denk geldi ilk dönem hastalıktı falan derken Bi ayda öyle eksildi yarım dönem gittiler. Dikkat ve zeka kitapları alın inanın üstüne düşerseniz her türlü önde başlar çocuk 
0 oy
(2,948 puan) tarafından
Ben anasinifi öğretmeniyim bu dönemde okula gitmesi çok önemli lütfen çocuğun gelişimi için. Sadece kalem motor gelişim dediğiniz kalem tutma vs. İçin değil sosyal duygusal gelişimi için de önemli. Şartlarını zorlamanı tavsiye ederim. İlkokul bünyesindeki anasiniflari anaokulu göre daha az masraflı oluyor. Kırtasiye malzemeleri falan pahalı haklısınız ama malesef devlet karşılamıyor bunları. Okula durumunuzu anlatırsanız sizden aidat almayabilirler.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 223 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 306 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 245 göst.