0 oy
182 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi? Boşanma davası sürerken devlet yardım yapıyor mu? Haklarımız neler 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilgisi olan yok mu?
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilgim yok post yukari ciksin 
0 oy
(5,373 puan) tarafından
Bilmiyorum canım Allah yardımcın olsun dava sürerken eşinden nafaka alıyorsun diye biliyorum boşandıktan sonrada bazı şehirlerde gıda yardımı gaz yardımı filan yapılıyor gidip başvuru yapman gerekiyor çocuk varsa eğitim yardımı filan detaylı araştırma lazım avukata sordun mu hiç bunlari
tarafından
Hyr sormadım davam daha yeni açıldı çünkü. Nafaka henüz dava görülmediği için alamıyorum inşallah o güne erişmek istiyorum biraz zorlu bir süreç rabbim yardım edecek.. başvuru yapmak istiyorum annemin yanındaym ama onlardan maddi birşey bekleyemem maalesef zaten iş bulup çalışmak istiyorum ama şu süre zarfında devletin yardımı var mi yok mu bilmiyorum avukata da soracağım ama işte size de sormak istedim davayı etkiler mi hani yardım alsam velayet davasını etkiler mi
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Çocugun varsa onu  için şartlı sağlık yardımına başvurabilirsin kendin icin de dul maaşına başvurabilirsin boşanma aşamasında ismi farklı da şimdi tam hatırlayamadım yakacak ve elektrik yardımı alabilirsin erzak yardımı alabilirsin birde suan da devam eden aile destek programına başvura bilirsin artık hangisi çıkarsa 
tarafından
Çok teşekkür ederim. Şuan annemle yaşıyorum ama kendi evime çıkmak istiyorumm. İki tane kızım var. Henüz dava gorulmedi maddi olarak biraz sıkışık bir donemdeym tek kat elbisem var yıkayıp giyiyorum. biliyorum rabbim rızkımiza sonsuz kefil. Bunların hepsi geçecek inşaallah. Dava sürerken yardim almam davayı etkiler mi?
(4,426 puan) tarafından
Etkilemez canım o ayrı bir konu bu ayrı bir konu sen en iyisi ya bulunduğun ilin il sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğine git ya da muhtara git durumu izah et isin daha çabuk görülsün inşallah biran evvel düze çıkarsın allah yardımcın olsun
tarafından
Amin canım çok sağol Allah razı olsun.
0 oy
(406 puan) tarafından
Kocan neden bakmıyor durumu yokmu.ayriliyor olsan bile para vermesi lazım çocukları var.namusuz erkekler benimkide namusuz 
tarafından
Bizim daha herşey yeni o yüzden o konuları hiç konuşmadık
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Canım tabiki de devlet yardımcı oluyor eğitim için yada mutfak ihtiyacı için fakat bu davanı etkileyebilir esin çocuklara bakamiyor devletten aldığı yardim ole geçinmeye çalışıyor falan derse bu velayet için sıkıntı yaratabilir 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 85 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,483 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
24 Şubat 2023 Aile kategorisinde Prenses 09annesı (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
0 oy
1 cevap 117 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sema34 (19 puan) tarafından soruldu